Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Kdysi dávno jsem zde pokládal návrh na anketu Jaký používáte styl programování?
. Bohužel buďto zapadla, anebo obsahovala odkaz na příslušnou stránku wikipedie (odkazy v anketě tuším ničily layout stránky). Buď jak buď, anketa se nekonala.
Z již zmíněného dokumentu plyne, že se rozlišuje 5 hlavních stylů, přičemž poslední tři mi přijdou hodně obskurní . Jak jsem tak měl možnost vidět zdrojové kódy, tak převládá K&R a BSD styl odsazování, případně třetí varianta - náhodné odsazování.
Já osobně nejraději používám právě prvně jmenovaný, protože mi BSD styl přijde moc rozvláčný. Zde je příklad za všechny (musel jsem trochu přeformátovat, ztratil se mi prázdný řádek).
/* create a new empty operand */ rpcData* newData(void) { rpcData* aux = (rpcData*) malloc(sizeof(rpcData)); memset(aux, 0, sizeof(rpcData)); aux->references = 1; return aux; }
Tiskni
Sdílej:
case
. Tj. asi takto:
int foo(char* p) { int n = 0; while (*p) { switch(*p) { case '(': n++; break; case ')': n--; break; } p++; } return n; }
if ( ) { ... } else { ... }Pri velkych povazujem za vhodne patricne zdoraznit skoro prazdnym riadkom, kde ten if konci:
if ( ) { ... ... ... ... } else { ... ... ... ... }
Sice jsem sotva pára z programátorského ....., ale když už něco náhodou uplácám, pak jedině K&R. Jinak odsazuji, odsazuji, a znovu odsazuji všechno co se jenom odsadit dá a to vždy o dvě mezery. Kdo používá tabulátory je Barbar. S komentářema je to ale u mne bída. :~)
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;
int main(int argc, char** argv) { if(argc != 2) { // neco } else { while(1) { } .... switch(c) { case 1: .... break; default: .... } do { } while(1); for(int i = 1; i < 16; i++) { } } }
int ukazka() { if podminka then { udelej_tohle(); udelej_tamto(); } else { udelej_tudleto(); udelej_tamdleto(); } return(0); }
(0)
' je stejně korektní návratová hodnota funkce jako '0
'. Nebo tam klidně můžete napsat '(((0)))
' a bude to pořád totéž…
return (3, 2, 1, 0);
void fce( int cislo, char ** tt ) { if ( cislo >= 6 ) { do_neco( cislo, get_neco( tt ) ); } else { switch( cislo ) { case 'x': zajimave_cislo(); break; case 'a': zajimave_cislo( c ); break; } } }