Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tím docílím jen toho, že:
- Vždy se dotázat = pokaždé se zeptá, ale kaffeine nenabídne - Uložit soubor = pokaždé soubor uloží - Použít kaffeine = použije automaticky kaffeine - Použít jinou = nabídne volbu jiné aplikace, kterou pak automaticky použijeJá nechci ani jednu z těchto možností.
ve spojení s další skvělou vlastností FF, kdy na mým kompu při listování /usr/bin na 15 vteřin celej ten dialog zatuhne, je to vážně supr. jen jsem si doteď myslel, že hlavní chyba bude v mý lenosti se na to nastavení pořádně kouknout a konečně to „správně“ nastavit.On neztuhne, on načítá a řekl bych, že za to FF,Gtk dialog ani GNOME nemůže. Toto je otázka rychlosti disku, načítání struktury složky(filesystému?) a nebo parsování. Na to nepomůže ani
ls
. Max. tak nějaká cache nebo něco takového.
I když jsem byl zatím celkem spokojený uživatel FF, tato věc mě vytáčí natolik, že pokud to nejde vrátit na NORMÁLNÍ chování, začnu hledat alternativu.
sudo zypper install opera root's password: Načítají se nainstalované balíčky... Následující NOVÝ balíček bude nainstalován: opera Celková stahovaná velikost: 6,1 M. Po operaci bude dodatečně využito 19,5 M. Pokračovat? [ANO/ne]: a Stahuje se balíček opera-9.27-15.1.i586 (1/1), 6,1 M (19,5 M rozbaleno) Stahuje se: opera-9.27-15.1.i586.rpm [dokončeno (442,7 K/s)] Instaluje se: opera-9.27-15.1 [dokončeno]Díky za rady. jdu to testnout. Bohužel, ten flash je pro mě dost důležitý. Nejraději bych ho měl vyplý úplně, ale občas potřebuji kouknout na nějaké to videjko, nebo je bez něj stránka nefunkční.
No dobře. Ještě jsem si nevšiml, že by Kcontrol byl tak dlouhý, že vyleze mimo pracovní plochuTo bude rozlišením. Ale i tak mám radši tento seznam s posuvníky než ty náhražky/kopie Ovládacího panelu a to z toho důvodu, že stačí
F1, s
a pak jen začáteční písmenko položky a pokud není na stránce, tak END a začáteční písmeno položky. Celá akce asi na 2,5 sekund.
gnome-control-center
, ale oproti té nabídce…tfuj,tfuj.
// $Id: textarea.js,v 1.11.2.1 2007/04/18 02:41:19 drumm Exp $ Drupal.textareaAttach = function() { $('textarea.resizable:not(.processed)').each(function() { var textarea = $(this).addClass('processed'), staticOffset = null; // When wrapping the text area, work around an IE margin bug. See: // http://jaspan.com/ie-inherited-margin-bug-form-elements-and-haslayout $(this).wrap('<div class="resizable-textarea"><span></span></div>') .parent().append($('<div class="grippie"></div>').mousedown(startDrag)); var grippie = $('div.grippie', $(this).parent())[0]; grippie.style.marginRight = (grippie.offsetWidth - $(this)[0].offsetWidth) +'px'; function startDrag(e) { staticOffset = textarea.height() - Drupal.mousePosition(e).y; textarea.css('opacity', 0.25); $(document).mousemove(performDrag).mouseup(endDrag); return false; } function performDrag(e) { textarea.height(Math.max(32, staticOffset + Drupal.mousePosition(e).y) + 'px'); return false; } function endDrag(e) { $(document).unmousemove(performDrag).unmouseup(endDrag); textarea.css('opacity', 1); } }); } if (Drupal.jsEnabled) { $(document).ready(Drupal.textareaAttach); }
ale když nemám GTK+ přehrávač (Mplayer ani VLC)Myslím, že jsi chtěl říct GNOME přehrávač, ale ani Mplayer ani VLC není GNOME přehrávač a oba jsou to další nezávislé multiplatformní projekty právě jako FireFox.
BTW: Chápu správně, že snažíš o otevření video streamu bez toho aby jsi ho stahoval(tedy aby pádil před tím než se kompletně stáhne)?
Myslim ze sa snazi o to, ze ked sa ho firefox pyta cim to video ma otvorit a on mu cez GTK open dialog povie ze /usr/bin/kaffeine lebo mu to neponuka tak ako napr. gxine, tak chce aby nabuduce pod gxine ponuklo kafeinne nech sa k nemu nemusi prekopavat cez open dialog.To vážně z toho dialogu všichni máte takové vředy? Teď si nemyslím, že jsem divný, teď to vím. Tak pohodlné lidi jsem teda fakt ještě neviděl. Co mám říkat já u Epiphany, které všechno co nemá v názvu html napasuje do /tmp a na vůbec na nic se neptá? Ale ať teda nežeru: F10 -> Úpravy -> Předvolby -> Aplikace -> Formát -> Použít jinou ->
/usr/bin/kaffine
. Jen upozorňuji, že při tomto postupu bude nutná srážka s GTK dialogem(ne, opravdu se jí nedá nijak vyhnout), takže ať se na to extender psychicky připraví. A za trest urve myši ocas a stráví jeden týden v táboře /bin/bash, protože i já rychlejší napíšu /usr/bin/kaffine
než on to kaffine najde v nějakém dialogu.
Problém asi bude v tom, že FireFox se snaží být multiplatformní a přitom neexistuje žádný multiplatformní způsob v čem otvírat soubor.Můžou se o to aspoň pokusit. Na Windows by to mělo jít rovnou přes CreateProcess, na KDE
kfmclient exec
, na GNOME gnome-open
, na Xfce hmm.... thunar
? Na Windows by to mělo jít rovnou přes CreateProcess, na KDENeměl by to být spíš programkfmclient exec
, na GNOMEgnome-open
, na Xfce hmm....thunar
?
start
? Mimochodem: na Macu přesně to samé dělá příkaz open
…
Tiskni
Sdílej: