Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tím docílím jen toho, že:
- Vždy se dotázat = pokaždé se zeptá, ale kaffeine nenabídne - Uložit soubor = pokaždé soubor uloží - Použít kaffeine = použije automaticky kaffeine - Použít jinou = nabídne volbu jiné aplikace, kterou pak automaticky použijeJá nechci ani jednu z těchto možností.
ve spojení s další skvělou vlastností FF, kdy na mým kompu při listování /usr/bin na 15 vteřin celej ten dialog zatuhne, je to vážně supr. jen jsem si doteď myslel, že hlavní chyba bude v mý lenosti se na to nastavení pořádně kouknout a konečně to „správně“ nastavit.On neztuhne, on načítá a řekl bych, že za to FF,Gtk dialog ani GNOME nemůže. Toto je otázka rychlosti disku, načítání struktury složky(filesystému?) a nebo parsování. Na to nepomůže ani
ls
. Max. tak nějaká cache nebo něco takového.
I když jsem byl zatím celkem spokojený uživatel FF, tato věc mě vytáčí natolik, že pokud to nejde vrátit na NORMÁLNÍ chování, začnu hledat alternativu.
sudo zypper install opera root's password: Načítají se nainstalované balíčky... Následující NOVÝ balíček bude nainstalován: opera Celková stahovaná velikost: 6,1 M. Po operaci bude dodatečně využito 19,5 M. Pokračovat? [ANO/ne]: a Stahuje se balíček opera-9.27-15.1.i586 (1/1), 6,1 M (19,5 M rozbaleno) Stahuje se: opera-9.27-15.1.i586.rpm [dokončeno (442,7 K/s)] Instaluje se: opera-9.27-15.1 [dokončeno]Díky za rady. jdu to testnout. Bohužel, ten flash je pro mě dost důležitý. Nejraději bych ho měl vyplý úplně, ale občas potřebuji kouknout na nějaké to videjko, nebo je bez něj stránka nefunkční.
No dobře. Ještě jsem si nevšiml, že by Kcontrol byl tak dlouhý, že vyleze mimo pracovní plochuTo bude rozlišením. Ale i tak mám radši tento seznam s posuvníky než ty náhražky/kopie Ovládacího panelu a to z toho důvodu, že stačí
F1, s
a pak jen začáteční písmenko položky a pokud není na stránce, tak END a začáteční písmeno položky. Celá akce asi na 2,5 sekund.
gnome-control-center
, ale oproti té nabídce…tfuj,tfuj.
// $Id: textarea.js,v 1.11.2.1 2007/04/18 02:41:19 drumm Exp $ Drupal.textareaAttach = function() { $('textarea.resizable:not(.processed)').each(function() { var textarea = $(this).addClass('processed'), staticOffset = null; // When wrapping the text area, work around an IE margin bug. See: // http://jaspan.com/ie-inherited-margin-bug-form-elements-and-haslayout $(this).wrap('<div class="resizable-textarea"><span></span></div>') .parent().append($('<div class="grippie"></div>').mousedown(startDrag)); var grippie = $('div.grippie', $(this).parent())[0]; grippie.style.marginRight = (grippie.offsetWidth - $(this)[0].offsetWidth) +'px'; function startDrag(e) { staticOffset = textarea.height() - Drupal.mousePosition(e).y; textarea.css('opacity', 0.25); $(document).mousemove(performDrag).mouseup(endDrag); return false; } function performDrag(e) { textarea.height(Math.max(32, staticOffset + Drupal.mousePosition(e).y) + 'px'); return false; } function endDrag(e) { $(document).unmousemove(performDrag).unmouseup(endDrag); textarea.css('opacity', 1); } }); } if (Drupal.jsEnabled) { $(document).ready(Drupal.textareaAttach); }
ale když nemám GTK+ přehrávač (Mplayer ani VLC)Myslím, že jsi chtěl říct GNOME přehrávač, ale ani Mplayer ani VLC není GNOME přehrávač a oba jsou to další nezávislé multiplatformní projekty právě jako FireFox.
BTW: Chápu správně, že snažíš o otevření video streamu bez toho aby jsi ho stahoval(tedy aby pádil před tím než se kompletně stáhne)?
Myslim ze sa snazi o to, ze ked sa ho firefox pyta cim to video ma otvorit a on mu cez GTK open dialog povie ze /usr/bin/kaffeine lebo mu to neponuka tak ako napr. gxine, tak chce aby nabuduce pod gxine ponuklo kafeinne nech sa k nemu nemusi prekopavat cez open dialog.To vážně z toho dialogu všichni máte takové vředy? Teď si nemyslím, že jsem divný, teď to vím. Tak pohodlné lidi jsem teda fakt ještě neviděl. Co mám říkat já u Epiphany, které všechno co nemá v názvu html napasuje do /tmp a na vůbec na nic se neptá? Ale ať teda nežeru: F10 -> Úpravy -> Předvolby -> Aplikace -> Formát -> Použít jinou ->
/usr/bin/kaffine
. Jen upozorňuji, že při tomto postupu bude nutná srážka s GTK dialogem(ne, opravdu se jí nedá nijak vyhnout), takže ať se na to extender psychicky připraví. A za trest urve myši ocas a stráví jeden týden v táboře /bin/bash, protože i já rychlejší napíšu /usr/bin/kaffine
než on to kaffine najde v nějakém dialogu.
Problém asi bude v tom, že FireFox se snaží být multiplatformní a přitom neexistuje žádný multiplatformní způsob v čem otvírat soubor.Můžou se o to aspoň pokusit. Na Windows by to mělo jít rovnou přes CreateProcess, na KDE
kfmclient exec
, na GNOME gnome-open
, na Xfce hmm.... thunar
? Na Windows by to mělo jít rovnou přes CreateProcess, na KDENeměl by to být spíš programkfmclient exec
, na GNOMEgnome-open
, na Xfce hmm....thunar
?
start
? Mimochodem: na Macu přesně to samé dělá příkaz open
…
Tiskni
Sdílej: