V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
ale tohle není moje oblíbená stránka ale stránka, na kterou chci upozornit, tohle je jeden ze zbůsobů, jak upozornitkterý se nápadně podobá spamování nevyžádanou reklamou. Všichni spameři se můžou hájit tím, že chtějí na něco "upozornit". Kdybys chtěl "upozornit" kulturně, minimálně bys napsal, o co se přesně jedná, aby si tak čtenář mohl svobodně vybrat, jestli mu ta ptákovina stojí za to, anebo, v osobním blogu ještě lépe, připsal k tomu aspoň pár vět vlastního názoru. PS. těm, kteří tvrdí, že "politika" v blozích snižuje kvalitu abíčka: Kvalitu snižují takováto "upozornění" či dvouřádkové výkřiky namísto skutečného zápisu do blogu (a to, i když se jedná o oblast IT).
Já ti to nevyčítám, jenom tyhle dlouhé komentáře nečtu a možná je nečte víc lidí. Chtělo by to vždycky na začátku nějaké shrnutíTo je úplně v pořádku, že moje komentáře osloví jen ty, kteří si je přečtou. Nemám potřebu mluvit mermomocí ke všem ;)
Zda se to jenom mne, a nebo opravdu srovnani spamu v e-mailu, o ktery opravdu nezadas a kteremu se de facto nemuzes branit, a "oskliveho" zapisku v blogu, kvuli kteremu ty sam dobrovolne vynakladas usili, aby sis ho precetl, prece jenom "malicko" pokulhava?Jen opravdu "maličko": protože umístit na jedinou řádku zápisu jen odkaz je de facto reklamní akce. Když budu takto 3x denně do zdejšího blogu umisťovat odkazy na stránky prodávající Viagru, tak ti to bude jasné ; Na námitku, že pisatel takový zápis napsal jen jednou, lze odpovědět, že se tento styl "zápisů" nějak rozmáhá a pro zdejší čtenáře je jedno, jestli pocházejí od jednoho nebo více autorů. Tak snad není od věci upozornit autora, že tohle je smetí, které výrazně snižuje tak vášnivě diskutovanou kvalitu zdejšího blogu.
To, co jsi napsal ty, znamena de facto "aha, tenhle blog se mi nelibi, autore, nechej toho".Přesně tak. Ty doporučuješ nečíst blogy vůbec, ale tady nejde o zoufání nad tím, jestli tu blogy mají být nebo, ale o kritiku nevhodného chování konkrétního autora jednoho z blogů.
... a nakonec letěl (do teplého místa v ČSSD pochopitelně, ...Ale to jsem přece napsal
(1) Občan nebo petiční výbor může každým způsobem, který neodporuje zákonu, vyzývat občany, aby petici svým podpisem podpořili. K podpisu pod petici občan uvede své jméno, příjmení a bydliště. Musí být umožněno, aby se s obsahem petice před podpisem řádně seznámil. K podpisu nesmí být žádným způsobem nucen.Takže k čemu to?
Tiskni
Sdílej: