Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
ale tohle není moje oblíbená stránka ale stránka, na kterou chci upozornit, tohle je jeden ze zbůsobů, jak upozornitkterý se nápadně podobá spamování nevyžádanou reklamou. Všichni spameři se můžou hájit tím, že chtějí na něco "upozornit". Kdybys chtěl "upozornit" kulturně, minimálně bys napsal, o co se přesně jedná, aby si tak čtenář mohl svobodně vybrat, jestli mu ta ptákovina stojí za to, anebo, v osobním blogu ještě lépe, připsal k tomu aspoň pár vět vlastního názoru. PS. těm, kteří tvrdí, že "politika" v blozích snižuje kvalitu abíčka: Kvalitu snižují takováto "upozornění" či dvouřádkové výkřiky namísto skutečného zápisu do blogu (a to, i když se jedná o oblast IT).
Já ti to nevyčítám, jenom tyhle dlouhé komentáře nečtu a možná je nečte víc lidí. Chtělo by to vždycky na začátku nějaké shrnutíTo je úplně v pořádku, že moje komentáře osloví jen ty, kteří si je přečtou. Nemám potřebu mluvit mermomocí ke všem ;)
Zda se to jenom mne, a nebo opravdu srovnani spamu v e-mailu, o ktery opravdu nezadas a kteremu se de facto nemuzes branit, a "oskliveho" zapisku v blogu, kvuli kteremu ty sam dobrovolne vynakladas usili, aby sis ho precetl, prece jenom "malicko" pokulhava?Jen opravdu "maličko": protože umístit na jedinou řádku zápisu jen odkaz je de facto reklamní akce. Když budu takto 3x denně do zdejšího blogu umisťovat odkazy na stránky prodávající Viagru, tak ti to bude jasné ; Na námitku, že pisatel takový zápis napsal jen jednou, lze odpovědět, že se tento styl "zápisů" nějak rozmáhá a pro zdejší čtenáře je jedno, jestli pocházejí od jednoho nebo více autorů. Tak snad není od věci upozornit autora, že tohle je smetí, které výrazně snižuje tak vášnivě diskutovanou kvalitu zdejšího blogu.
To, co jsi napsal ty, znamena de facto "aha, tenhle blog se mi nelibi, autore, nechej toho".Přesně tak. Ty doporučuješ nečíst blogy vůbec, ale tady nejde o zoufání nad tím, jestli tu blogy mají být nebo, ale o kritiku nevhodného chování konkrétního autora jednoho z blogů.
... a nakonec letěl (do teplého místa v ČSSD pochopitelně, ...Ale to jsem přece napsal
(1) Občan nebo petiční výbor může každým způsobem, který neodporuje zákonu, vyzývat občany, aby petici svým podpisem podpořili. K podpisu pod petici občan uvede své jméno, příjmení a bydliště. Musí být umožněno, aby se s obsahem petice před podpisem řádně seznámil. K podpisu nesmí být žádným způsobem nucen.Takže k čemu to?
Tiskni
Sdílej: