Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Rovněž jsem kdysi dával návrh na anketu, který pravděpodobně neprošel ze stejného důvodu, tak stejně využiji prostor v blogu
Otázka zní, jestli máte systém nastavený tak, aby dokázal přežít Fork bombu, velmi jednoduchou variantu DoS útoku. *BSD jsou proti tomu obecně zabezpečena a již ve výchozím nastavení je tato možnost ošetřena. Linuxové distribuce na to většinou kašlou. A co váš systém?
Já se bez mučení přiznám, že můj systém jde do kolen. Ale nestálo mi to za to se tím trápit, protože se mi to ještě nikdy nepřihodilo.
Jo, a ještě upozornění, když to budete zkoušet a váš systém odpovídá odpovědi ne, počítejte s jedním nuceným resetem
Tiskni
Sdílej:
$ fukce() { funkce | funkce & } $ funkce
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
je ja si neuvedomil ze se mi to asi nepodari killnout
ulimit
nebo /etc/security/limits.conf
btdownloadcurses.py
a stahoval 11-tý díl SGA druhé řady. (Fork bomba běžela v druhém tabu.)
Zkusil jsem tu variantu pro BASH a jediný co pěkně frčelo byl ventilátor na CPU. Pak jsem to vypnul - to taky ještě šlo (SUSE10).