abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 03:00 | Nová verze

Byla vydána nová major verze 3.0.0-1 linuxového prostředí pro operační systémy Windows Cygwin (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
dnes 02:00 | Nová verze

Byl vydán Debian 9.8, tj. osmá opravná verze Debianu 9 s kódovým názvem Stretch. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Předchozí instalační média Debianu 9 Stretch lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
15.2. 12:33 | Pozvánky

Příští týden bude na MFF UK zahájena série přednášek o architektuře a implementaci operačních systémů. Mezi přednášejícími budou odborníci z firem Kernkonzept, Oracle, Red Hat, SUSE či SYSGO. Pokud si chcete rozšířit obzory (virtualizace, ptrace, ZFS, kdump, ...), vyberte si z harmonogramu téma, které vás zajímá a přijďte. Přednášky se konají každý čtvrtek od 15:40 v učebně S4 na Malostranském náměstí 25 v Praze. Přednášky jsou přístupné veřejnosti (registrace není nutná), studenti UK a ČVUT si je mohou zapsat jako standardní předmět.

Vojtěch Horký | Komentářů: 5
15.2. 05:00 | Nová verze

Bylo vydáno Ubuntu 18.04.2 LTS, tj. druhé opravné vydání Ubuntu 18.04 LTS s kódovým názvem Bionic Beaver. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
15.2. 03:00 | Zajímavý software

Git History umí u souborů v git repozitářích zajímavým způsobem zobrazit jejich historii a následně jednotlivé změny, viz animovaný gif. Použít jej lze lokálně nebo aktuálně na soubory umístěné na GitHubu. Máte-li ve webovém prohlížeči zobrazen soubor umístěný na GitHubu, nahraďte v URL doménu github.com doménou github.githistory.xyz a nové URL odešlete. Využít lze také rozšíření Chrome i Firefoxu. V plánu je vedle GitHubu také podpora GitLabu a Bitbucketu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 3
15.2. 01:00 | Nová verze

Byla vydána verze 1.0 webové a na frameworku Electron postavené desktopové verze svobodného decentralizovaného skupinového komunikátoru Riot (Wikipedie) využívajícího protokolu Matrix (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 4
14.2. 14:22 | Nová verze

Společnost Collabora oznámila vydání verze 4.0 online kancelářského balíku Collabora Online a také Collabora Online Development Edition (CODE) pro domácí uživatele. Kancelářský balík vychází z LibreOffice Online (cgit).

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
14.2. 12:11 | Nová verze

Byla vydána verze 241 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Řešeny jsou také bezpečnostní chyby.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
14.2. 11:44 | IT novinky

Evropský parlament, Komise a Rada (trialog) se dohodli na návrhu reformy autorského práva včetně kontroverzních článků 11 a 13. Více v příspěvku na blogu europoslankyně Julie Redy.

Ladislav Hagara | Komentářů: 11
14.2. 07:00 | Komunita

Čtenářům a čtenářkám AbcLinuxu vše nejlepší k Valentýnu aneb Dni lásky ke svobodnému softwaru (FSF, I love Free Software Day, #ilovefs).

Ladislav Hagara | Komentářů: 4
Máte v desktopovém prostředí zapnutou zvukovou znělku po přihlášení se do systému?
 (7%)
 (1%)
 (90%)
 (2%)
Celkem 328 hlasů
 Komentářů: 11, poslední 14.2. 07:59
Rozcestník

VLC - 3 (filtry a titulky)

25. 8. 2006 | Jiří Poláček | Multimédia | 26887×

Pro vymezení vlastností přehrávání disponuje VLC celou řadou nastavení a filtrů – představíme si nejpoužívanější a nejzajímavější z nich. Většina se samozřejmě dá interaktivně aplikovat z ovládacího rozhraní přehrávače, zde se však opět přidržíme příkazové řádky.

Základní vlastnosti přehrávání

Opakované a náhodné přehrávání mají na starosti parametry repeat, input-repeat, loop a random:

vlc --loop --random --input-repeat 1 video1.avi video2.avi video3.avi

Přehrávač bude tři uvedená videa přehrávat náhodně v nekonečné smyčce, přičemž každé z nich dvakrát po sobě (hodnota parametru input-repeat přidává udaný počet přehrání k výchozímu jednomu přehrání, proto zde 1 + 1 = 2).

vlc --repeat video1.avi video2.avi video3.avi

Přehrávač bude každé video přehrávat opakovaně, dokud jiným způsobem (například příkazem next v ovládací konzoli) nepřejdeme na další položku seznamu skladeb.

Jakýkoliv zdroj s náhodným přístupem (tj. například písničku uloženou na disku, nikoliv však již televizní vysílání) není nutno přehrávat od začátku do konce. Parametry start-time a stop-time vymezují, od kolikáté do kolikáté sekundy se má přehrávat:

vlc trailer.mov --start-time 60 --stop-time 120

Z filmové ukázky se přehraje pouze druhá minuta.

Velikost na přání

Ve výchozím nastavení se video začne přehrávat v okně, jehož velikost se přizpůsobí velikosti tohoto videa. Velikost okna lze nicméně nastavit ručně – napevno zadáním šířky a výšky (parametry width a height) nebo poměrově parametrem zoom. Nechybí ani možnost přehrávání přes celou obrazovku, příslušný parametr se jmenuje fullscreen.

vlc --width 800 --height 600 video.avi
vlc --zoom 0.5 video.avi
vlc --fullscreen video.avi

V příkladech bude video postupně přehráno v okně o velikosti 800 × 600 bodů, s poloviční velikostí a přes celou obrazovku. Splnitelné je i přání žádné obrazové složky u videa s pomocí parametru novideo – chceme si pouze poslechnout audio. Analogicky noaudio vypíná zvuk; hlasitost lze jinak upravit zadáním hodnoty z intervalu 0–1024 za parametr volume:

vlc --novideo --volume 512 video.avi

VLC z videa přehraje pouze zesílený zvuk (výchozí úroveň hlasitosti je na hodnotě 256).

Titulky v přehrávači

Podpora titulků je ve VLC na velmi dobré úrovni, přehrávač si rozumí s širokou plejádou nejrůznějších formátů, problémem nejsou různá kódování, umístění titulků či barva, průhlednost a velikost písma. Z ladícího výpisu lze také vyčíst, že program sám hledá titulky v adresáři s filmem, rozpoznává jejich typ a automaticky je načítá – pihou na kráse je fakt, že v testované verzi 0.8.5 se přesto titulky nezobrazí (v nadcházející verzi již by mělo být opraveno). Chceme-li tedy zobrazit titulky, musíme zadat cestu k souboru parametrem sub-file. Dalším zádrhelem může být výchozí font FreeSerifBold.ttf, který se VLC snaží použít – pokud v systému chybí, je třeba zadat alternativu:

vlc video.avi --subsdec-encoding CP1250 --sub-file video.sub \
 --freetype-font /usr/X11/lib/X11/fonts/truetype/arial.ttf

Parametr subsdec-encoding specifikuje znakovou sadu titulků (pokud neodpovídá skutečnosti, VLC titulky vůbec nezobrazí), pro nás budou zejména užitečné hodnoty CP1250, ISO-8859-2 a UTF-8. Nyní si zkusme pohrát s umístěním:

vlc video.avi --sub-margin 30 --subsdec-align 1 --sub-delay -50

Hodnota 1subsdec-align znamená zarovnání titulků vlevo, výchozí 0 značí obvyklé centrování textu a 2 pak zarovnání vpravo. Hodnota u sub-margin definuje velikost mezery v obrazových bodech od spodního okraje okna k titulkům, v příkladě tedy budou titulky posunuty o 30 bodů nahoru. O relativní umístění v čase se pak stará sub-delay, jednotkou jsou zde myšleny snímky, -50 tedy způsobí, že titulky se budou zobrazovat o nějaké dvě sekundy dříve než určuje jejich definice.

A jak na vzhled titulků? O fonty se stará knihovna Freetype2:

vlc video.avi --freetype-color 16776960 --freetype-effect 3 \
 --freetype-opacity 128 --freetype-rel-fontsize 12

Kód barvy 16776960 opsaný z nápovědy značí žlutou barvu, freetype-effect přidává písmu obrysy a freetype-opacity nastavuje průhlednost v rozmezí 0–255. Velikost písma lze nastavit dvěma způsoby: buď relativně, kdy se velikost nastaví v závislosti na velikosti videa (hodnota 12 z příkladu znamená „velké“ písmo), nebo absolutně parametrem freetype-fontsize, kde hodnota udává výšku písma v obrazových bodech. Pro podrobnosti viz vlc -p freetype --advanced.

Obrazové filtry

Pro dodatečné úpravy obrazu i zvuku lze při přehrávání aplikovat filtry. Asi nikoho nepřekvapí úprava jasu a kontrastu obrazu či odstranění prokládání - některé vychytávky však jen tak jinde nenajdete. Filtry ve VLC vykonávají samostatné moduly, proto kromě nastavování parametrů těchto filtrů je také zapotřebí přehrávači sdělit, které moduly chceme používat. Slouží k tomu parametry vout-filter pro obrazové a audio-filter pro zvukové filtry. Pro úpravu například kontrastu tedy:

vlc video.mov --vout-filter adjust --contrast 1.2

Při použití více modulů od sebe jejich jména oddělíme dvojtečkou. A které ty moduly že to jsou?

adjust

Úprava obrazu – jas, kontrast, zabarvení, sytost a index gamma:

vlc video.avi --vout-filter adjust --contrast 1.2 --brightness 0.8 \
 --hue 67 --saturation 2.4 --gamma 1.33

Pro rozsahy hodnot viz vlc -p adjust.

deinterlace

Odstranění prokládání řádků, nepostradatelné zejména u televizního vysílání:

vlc dvb: --vout-filter deinterlace --deinterlace-mode mean

Možné režimy odstranění prokládání jsou blend, bob, discard, linear, mean a x.

invert
Inverze barev, tj. výsledkem je negativ.
transform

Už se vám někdy podařilo natočit video orientované na výšku, tj. otočené o devadesát stupňů? Tento filtr umožní se na něj podívat, aniž by bylo zapotřebí otáčet monitor:

vlc video.avi--vout-filter transform --transform-type 90

Kromě zadání úhlu – 90, 180, 270 – lze obraz otočit též podle horizontální a vertikální osy, hodnoty zadáváme jako hflip a vflip.

distort

Filtr pro deformaci obrazu nabízí pár možností, které určitě stojí za vyzkoušení. Obraz se může vlnit, odrážet ve vlnící se vodní hladině či simulovat komiksovou tvorbu:

vlc video.avi --vout-filter distort --distort-mode gradient

Možné hodnoty pro deformační režim jsou wave, ripple, gradient, edge, hough a psychedelic, pro první čtyři viz obrázky.

VLC - filtr distort, režim VLC - filtr distort, režim VLC - filtr distort, režim VLC - filtr distort, režim

Dlužno podotknout, že filtry z tohoto modulu jsou poměrně náročné na výkon počítače.

crop

Ořezání obrazu; hodnota parametru crop-geometry se udává jako šířka × výška výsledného obrazu plus odskok od levého okraje plus odskok od horního okraje:

vlc video.mpg --vout-filter crop --crop-geometry 320x200+40+50

Alternativně lze ořez nastavit parametrem autocrop, který si vynutí automatické rozpoznání a oříznutí černých okrajů.

clone

Filtr pro klonování obrazu – zdrojové video si najednou můžeme pustit ve více oknech zároveň, přičemž každé z nich může využívat jiný výstupní modul:

vlc video.mov --vout-filter clone --clone-vout-list aa,glx --clone-count 2

Parametr clone-count udává počet oken a clone-vout-list seznam výstupních modulů. V uvedeném příkladě se video bude přehrávat ve dvou oknech, jednou za použití OpenGL a podruhé jako Ascii Art.

wall

Video je pro změnu rozřezáno do více oken – napadá někoho praktické využití?

vlc trailer.mov --vout-filter wall --wall-rows 2 --wall-cols 2
VLC - ukázka filtru wall

Parametry udávají, na kolik jakoby řádků a sloupců se má video rozdělit.

equalizer

Příklad zvukového filtru – klasický ekvalizér se sadou přednastavených prostředí k výběru:

vlc hudba.mp3 --audio-filter equalizer --equalizer-preset headphones

Mezi možnými režimy nechybí pop, rock, classical či techno, kompletní seznam se vypíše na povel vlc -p equalizer.

Samostatnou kapitolu tvoří filtry, které umožňují do streamovaného video přidávat vlastní texty a logo – a základům síťového vysílání se bude věnovat již příští díl seriálu.

       

Hodnocení: 95 %

        špatnédobré        

Nástroje: Tisk bez diskuse

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

25.8.2006 09:52 NasaK
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
To, ci niekoho napada rozumne vyuzitie wall myslite vazne?
25.8.2006 10:07 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
ja se nedivim - me to taky hnedle netrklo...
never use rm after eight
25.8.2006 10:29 hmmm
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
hmm, třeba když máte stěnu monitorů nebo skupinu projektorů ?
25.8.2006 10:45 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
Rozbalit Rozbalit vše Deinterlacing u DVD
Někdy přehrávám DVD disky v programu VLC a zdá se mi, že kvalita je taková nemastná neslaná. Trošku tmavé a obraz by jakoby potřeboval deinterlacing. A proto se ptám: má někdo podobný problém? Myslel jsem, že disky DVD není nutné deinterlasovat (uff).
25.8.2006 11:04 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
Rozbalit Rozbalit vše Re: Deinterlacing u DVD
napr. u me dvd "ivanku, kamarade..." potreboval deinterlacing, ale pouzivam xine, kde to jde zapnout... sice to nehorazne zralo procesor, ale slo se na to divat...
Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
28.8.2006 00:50 JeCh
Rozbalit Rozbalit vše Re: Deinterlacing u DVD
Ani jedno ani druhý. Jestli je DVD prokládaný nebo neni záleží na tom, jak bylo natočeno. Pokud to bylo točený filmovou kamerou, už z principu takový video nemůže být prokládaný. Pokud to bylo natočeno TV kamerou, bude to prokládaný a musí se použít deinterlace filtr. VLC ho samozřejmě má. Většina přehrávačů ale použíje obyčejnej BOB (vyhodí jeden půlsnímek a řádky interpoluje), protože na složitější analýze při přehrávání neni čas.

Například zrovna DVD Ivánku kamaráde jsem při převodu do MPEG-4 AVC (x264) prohnal deinterlace filtrem DGBob a kvalita je mnohem lepší než při přehrávání původního DVD.
25.8.2006 13:06 D-Evil | skóre: 25 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Deinterlacing u DVD
DVD je potřeba deinterlacovat, akorát to některý přehrávače dělaj automaticky.
26.8.2006 00:13 peter_h | blog: need4speed
Rozbalit Rozbalit vše Re: Deinterlacing u DVD
Mne sa zda, ze ta kvalita je pri mpegu vobec nejaka nemastna neslana, asi je to dan za skoro ziadne vytazenie CPU.
Tmave - to sa riesi nastavenim jasu, nie? Je na to taky prikaz, xvattr tusim.
25.8.2006 10:57 PSIkappa
Rozbalit Rozbalit vše pozicia titulkov (cierny pruh)
I ked ma vlc dobre moznosti s umiestnenim titulkov, tak este stale nepodporuju umiestnenie titulkov do ciernehu pruhu pri fullscreen, alebo uz to konecne dorobili ?
Jiří Poláček avatar 25.8.2006 11:57 Jiří Poláček | skóre: 47 | blog: naopak | Sivice
Rozbalit Rozbalit vše Re: pozicia titulkov (cierny pruh)
Zdá se, že nikoliv.
Sudoku omrzelo? Zkuste bobblemaze! | Statistiky jsou jak bikiny. Napoví hodně, všechno ale neukážou.
28.8.2006 00:54 JeCh
Rozbalit Rozbalit vše Re: pozicia titulkov (cierny pruh)
Já už jsem s touhle funkcí otravoval na fóru několikrát a vždy jsem dostal jedinou odpověď: Je to moc složitý, jestli to chceš, tak si to doprogramuj.

Z mýho pohledu skriptovače v PHP (a ne programátora v C) se mi to ale zdá jako trivialita. Když tam je filtr Crop, tak co by bylo za problém udělat podobný filtr, ale s opačnou funkcí - přidat černý pruhy. Pokud tu je nějaký programátor, zkuste mi vysvětlit, proč by to měl být nějaký komplikovaný problém. A nebo to zkuste naprogramovat, budu Vám neskonale vděčný :-)
29.8.2006 23:35 boso | skóre: 7 | Praha, original - Martin
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Titulky

funguju vam niekomu titulky v tomto prehravaci ? nemyslim zobrazovanie ale casovo mne ani pod win ani pos lin ;( neviem ci niekde robim chybu alebo ma problemy s .srt subormi v podstate doteraz cakam na prehravac ktory by dokazal pridat pruhy do videa tak aby som dostal pomer 4:3 a mozem do neho vlozit titulky v mplayeri sa to da zapnut ale pozerat potom viideo ktore uz je 4:3 je peklo ;( cim pozerate filmy ? tak aby to aj frajerka len pustila slo by jej to pekne same
30.8.2006 10:41 ajfel
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
ahoj, moja frajarecka vsetko spusta s bsplayer. dobra pomôcka je ak premenuješ titulky presne ako film. tj. rozoznaš film od tituliek iba pomocou ikony alebo pripony. potom by to malo ísť v pohode. ak ti to bude zdvojovať titulky. vypni si automaticke natahovanie tituliek v codec nastavenia (použivaj all in one - to nastavovanie ma najlepšie)

a budeš používať rovnaký názov fílmu a tituliek tak mpoze byt dobry aj zatracovany wmplayer.

bsplayer stiahnes na www.stahuj.cz ale iba verziu 1.**** lebo 2.*** je spyware na stahuj.cz je tam to aj vysvetlene a bsplayer ma aj čestinu a a slovenčinu.

ajfel.dodo@centrum.sk
17.1. 10:11 farhan
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Awesome article! I want people to know just how good this information is in your article. It’s interesting, compelling content. Your views are much like my own concerning this subject. Kontakt Grill Test
2.2. 13:12 farhan
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Thanks for your post. I’ve been thinking about writing a very comparable post over the last couple of weeks, I’ll probably keep it short and sweet and link to this instead if thats cool. Thanks. orthopedic surgeon houston
5.2. 08:11 farhan
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Your work is very good and I appreciate you and hopping for some more informative posts. Thank you for sharing great information to us. SR&ED tax Consultant
10.2. 11:30 farhan
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commentators here! jemako art wischen
13.12.2006 11:22 rozcilenej_až.až
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
..a myslíte si, že když si chci pustit otitulkovanej film, ze mam náladu psat dvoukilometrovou komandlajnu a jeste googlit na netu ten spravnej font ? .....jste fakt dost mimo, kdyz pisete soft, tak přemejšlejte už konečně !!! Jen připomínám, že jsem dlouholetej admin linux serverů, takže s tím nemám problém, ale co je moc, to je moc !!!
15.3.2007 15:21 poussin
Rozbalit Rozbalit vše titulky do dvd
Zdarek, existuje nejaky prehravac ketry umy k orig dvd prilozit dalsi titulky z jineho zdroje? treba z pevneho disku, nebo se to musi zkopirovat a nejak to tam vlozit, muzete prosim poradit? Diky moc, poussin, mecada2@yahoo.com
16.3.2007 12:30 poussin
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Zdarek, existuje nejaky prehravac ketry umy k orig dvd prilozit dalsi titulky z jineho zdroje? treba z pevneho disku, nebo se to musi zkopirovat a nejak to tam vlozit, muzete prosim poradit? Diky moc, poussin, mecada2@yahoo.com
8.1.2009 13:01 Finalgrab
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)

Zdravim!Mam ubuntu 8.04 a aktulani verze vlc mi nenabizi v nastaveni absolutni velikosti titulku. Je tam pouze relativni, coz znamena, ze pokud mam avi a autodetekuju titulky a dam si to na fullscreen,titulky se relativne zvetsi tez a sou jednak prilis obrovsky a jednak pak zasahuji za hranice displaye. U relativni velikost jsou nabidky typu:vetsi,mensi ; ani nejmensi velikost vsak nestaci. Jedinou moznosti bylo spoustet sobory pomoci parametru pres prikazovy radek. To je ale vcelku zdlouhava metoda. Nevite nahodou,zda by se to dalo nejak zmenit i jinak primo v nastaveni, aby to zustalo ulozeno? Dekuju

19.11.2018 10:11 asdsad
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
This is really a nice and informative, containing all information and also has a great impact on the new technology. Thanks for sharing it news
24.11.2018 11:05 asd
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
I can see that you are an expert at your field! I am launching a website soon, and your information will be very useful for me.. Thanks for all your help and wishing you all the success in your business. cryptocurrency index
28.11.2018 14:49 asd
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Excellent information on your blog, thank you for taking the time to share with us. Amazing insight you have on this, it's nice to find a website that details so much information about different artists. read more
29.11.2018 16:40 asd
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Thanks for the post and great tips..even I also think that hard work is the most important aspect of getting success.. uptown at farrer floor plan
29.11.2018 16:46 asdad
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Excellent information on your blog, thank you for taking the time to share with us. Amazing insight you have on this, it's nice to find a website that details so much information about different artists. uptown at farrer showflat
2.12.2018 14:28 asdasd
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don't know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog. I will keep visiting this blog very often. whistler grand floor plan
3.12.2018 16:20 asdsad
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have. affinity at serangoon price
6.12.2018 16:49 asdsd
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Excellent information on your blog, thank you for taking the time to share with us. Amazing insight you have on this, it's nice to find a website that details so much information about different artists. A Board
14.12.2018 21:17 ss
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Thank you so much for the post you do. I like your post and all you share with us is up to date and quite informative, i would like to bookmark the page so i can come here again to read you, as you have done a wonderful job. nikasticshop.com
18.12.2018 20:41 asdsa
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. פורץ מנעולים בחיפה
25.12.2018 21:46 asd
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
It was a very good post indeed. I thoroughly enjoyed reading it in my lunch time. Will surely come and visit this blog more often. Thanks for sharing. PLTNUM
26.12.2018 20:48 asad
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before. lottozahlenonline.com
8.1. 12:17 asdad
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include. Easel stands
24.1. 10:30 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: VLC - 3 (filtry a titulky)
Thanks for the blog loaded with so many information. Stopping by your blog helped me to get what I was looking for. tumblr clothes

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.