Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Uprimne rikam ze na realizaci tohoto nemam momentalne prilis chut, v praci jsem velmi vytizen hned nekolika extremne dulezitymi projekty a svuj volny cas momentalne tristim mezi sve zaliby a kotata. Mozna nekdy v buducnu, nebo pokud se najde nekdo kdo by do toho chtel jit (jako sponzor), urcite bych do toho sel.
Takže podle tvé logiky nemám nárok, aby mi to fungovalo ve windows!
No v podstatě nemáš.
Nemůžu za to, že to nefunguje jak má.To je dost odvážné tvrzení.Myslím, že ses měl více pokusit. Bádat, psát na podporu. Koukám, že jsi se ani nezeptal v místní poradně (jak je to možné?).
Na té krabici, ani u produktu není napsáno: výhradní podpora pro Windows. Není tam ani napsáno system requirements: Windows 2000/XP/Vista. Prostě nic. Jinak výrobce (ASUS) rovněž neuvádí, jaké jsou systémové požadavky.Ale uvádí (v manuálu ke kartě), jen je třeba trochu hledat. http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/vga/Manual/e3325_vga_sw.pdf
Já tedy nevím, jak to má ASUS v případě této karty zařízeno, ale z mých dosavadních zkušeností vyplývá spíše to, že manuál bývá uvnitř krabice a před koupí ho nelze pročíst.Nemíním se v tom nějak zvlášť rýpat, ale "líná huba, holé neštěstí". Na ABC jsem několikrát četl nářky typu "koupil jsem XY a ono mi to v tom linuxu nefunguje". Téměř vždy bývá odpovědí "a prostudoval sis předem, to to je za zařízení a jakou má v linuxu podporu ?" Pokud kupující není mdlého ducha a úplný IT analfabet, tak ho musí buď před nebo při koupi zajímat, jestli daná věc pod linuxem pojede nebo ne. Tzn. pokud na krabici nejsou uvedeny syst. požadavky, tak se na ně buď zeptám a nebo si je zjistím. Autor blogu na tohle kašlal a podle toho to taky dopadlo. Že by ke všem prodávaným zařízením měla být dle českých zákonů dodána dokumentace v češtině je samozřejmě neoddiskutovatelný fakt, ale to by 99% IT obchodů muselo buď zavřít krám nebo citelně zdražit.
Dobrý den. Reklamuji u vás XXX. Na stránkách o produktu máte sice napsáno Požadavky: Windows 2000 a vyšší, ale mě nejede pod nejlepším OS na světě a na Windows vám seru.
Zkrátka a dobře, mám neodbytný pocit, že nadávat můžeš tak akorát sám sobě.
Jasně. Ale pokud by ji autor příspěvku v linuxu rozchodil, nikdy by ani nezačal hledat nějaké nápisy na krabici. Moje poznámka mířila právě přímo na autora, který (patrně díky své neschopnosti) hledá, koho by nyní obvinil.
PS: kdo vlastně v případě grafických karet poskytuje „oficiální“ podporu? Výrobce chipsetu, nebo ten, kdo s ním zbastlí kartu? Většina CD s ovladači spočívá v tom, že se na CD vylisují originální ovladače od ATi/nvidie/Intelu… Takže by se (z tohoto pohledu) dalo říct, že oficiální podpora této karty v Linuxu existuje.
--extract
. V Archu jsou na to hezky udělané PKGBUILDy.
napálen výrobcem ATI, který nabízí nikoli instalační skriptCo je potom na této stránce, v kolonce download link?
O tom, že fglrx 8.42.3 nefunguje, a to velké nezanedbatelné části uživatel (a to rozhodně té nadpoloviční) se tady snad ani nemusíme dohadovat!Dohadovat se nemusíme. Stačí uvést zdroj této informace.
Jen to nejde automaticky, což jsem čekal, a byl jsem zklamán.Myslím, že právě zde je jádro problému
Tiskni
Sdílej: