Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
si lidi obvykle přejí, aby si něco vytáhli...Ackoliv jsou i pripady, kdy si lidi preji, aby si (zeny) neco vytahly
No nevím podle čeho soudíš mé i,y. pokud vím tak v mém zápisku v tom žádná chyba není.Tak timhle sis docela nabehnul.
pak mi zděliliTady to je dobre - nikde jsem nezachytil informaci o slozeni komise, takze se predpoklada pritomnost take muzu a proto mekke i.
toto téma by si přálo tolik lidí, kteří si vytáhlyJednoznacne spatne. "Tolik lidi" jednoznacne implikuje take muze, takze jednoznacne ma byt mekke i.
Pak se ptalyTady predpokladam, ze se te ptal nekdo z komise. A jak jsem uz uvedl, slozeni komise nemas uvedeno, takze se predpoklada i pritomnost muzu, coz znamena, ze se ptali (mekke i)
Asi si myslelyTotez
asi taky nikdy neslyšelyTotez
Všichni z komise se divilyTady se ani na slozeni komise pouze z zen (coz by ospravedlnilo tvrde y) nemuzes vymluvit. "Vsichni" tedy muzi a proto mekke i.
Jinak: známky z maturity nejsou příliš důležité, důležité je tu maturitu udělat.Nebyl bych si tak jistý. Třeba na FSI VUT v Brně promíjí přijímací zkoušky tomu kdo odmaturoval z Matiky nejhůře za dva a myslím si, že takových škol bude více.
Sakra jděte už do háje s těma maturitama. Vám bídákům začíná 5 měsíců prázdnin a já se tady patlám s bakalářkou a na státnice radši nemyslím. Přeci jen u té maturity je ta úmrtnost hdně nízká. Kurňa já vám tak závidím.
nějaké maličkosti jako nobelovkaKdyž jsme ti ajťáci, tak už spíše Turingova cena.
a další životní mezník pro mě bude smrt, kde je naopak úmrtnost stoprocentní.Tak tohle si dam asi do signatury
moc nechtějí, ale postupně, je budu opravovatS tím ale opatrně. V tomto případě bývá lépe dělat chyby v tom, že čárek je málo. Jinak skončíš jako Ládík.
Tiskni
Sdílej: