Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Pivo čím čerstvější tím lepší.
Ještě teplé. ^_^
Použitelnost s léty stoupá, stejně jako chuť vína.
S mírou, s mírou. A Wokna nejsou nejmladší, ale určitě jsou aspoň trošku lepší než na začátku. ^_^
SUSE příchuť Magnesie.Pročpak?
novy balicek v debianu stable opravdu pridava jen funkce a nepridava bugy :)Tak to bych chtěl teda vidět...
Mnojo, ale ucel OS je drzet (hubu a) krok s dobou.
To je zajímavá definice . Možná nemoc z povolání, ale serverový OS pojede min 6 let na stejném HW, tak bych rád OS, který pojede alespoň těch šest let.
Spis bych to prirovnal ke kvasenym vecem.
Kvašením se vyznačuje například... piva a víno!
Srovnávat Starobrno s Gambrinusem a Krušovicemi je naprosto mimo mísu.tak naokraj, že to napíšu v jednom výčtu neznamená, že to srovnávám ... včera jsem měl od SB tři dvanáctky, první bylo na žízeň (po volleyballu), druhý k jídlu ještě šlo, ale třetí, zvlášť ke konci, jsem do sebe tlačil už vyloženě s odporem ... ale co má člověk dělat, nasucho přece sedět nebude
nicméně se svými oblíbenými pivy to mám spíš naopak: po druhém-třetím mi teprv začínají pořádně chutnatNo, u mně je to podobně, s tim rozdílem, že tak po sedmim, osmim už mi chutná všechno
No, zrovna Heineken není špatné pivo :)a který myslíš? - to co se vaří ve Starobrnu, ten co se k nám dováží z Polska, nebo originál?
To je jako dneska s CD/DVD, kdy nejdrazsi je na tom ten ten obal
Poznej sveho nepritele.
Mimochodem, znáte někdo Strakonickýho dudáka? měl jsem nedávno dvanáctku a chvíli jsem si zvykal na netradiční chuť, ale pak byl výbornej...samozřejmě známe
Debian -- Plzeň 12°hm, jestli Plzeň myslíš Prazdroj aneb Pilsner Urquell, tak mi prosím prozraď, kde se dá koupit dvanáctka, strašně rád bych ji (zase po letech) ochutnal ...?
Tiskni
Sdílej: