Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
a to ze programy jsou mene preplacane ruznyma ikonkama a tlacitkamaLepší než tři velký ikony
Myslím, že většina uživatelů GNOME velikost těch ikon nemění, tudíž jako výchozí volba je jejich velikost vhodná.domnívám se, že tento vývod není zcela korektní - důvodem ponechání defaultního nastavení u většiny uživatelů nemusí být, že jim to vyhovuje nejvíc, ale že jsou líní to změnit (viz já a timeout DHCP, čekat při bootování minutu je na nic, ale jelikož jsem bez sítě zcela vyjímečně, nestálo mi za to - a nevzpomněl jsem si po nabootování - změnit to, učinil jsem tak až po nakopnutí kolegou)
Pokud se to někomu nelíbí, může si je jednoduše zmenšit, a ne se vztekat v nesouvisející diskusi na webu.nezdá se mi, že by se "vztekal" ... prostě jen na původní poznámku o přeplácanosti KDE kontroval, že se mu naopak nelíbí chudost GNOME ... to se tu nemůžeme bavit bez flejmu, je nutné hned po všem skočit? ... mě celkem ta rychlost zajímala, i subjektivně (resp. právě subjektivně)
neznamená, že když to nevyhovuje Tobě, že je to špatné pro ostatníTo jsem napsal kde?
To vyplývá z moha příspěvků, které jsi napsal do této diskuse. Například: "Lepší než tři velký ikonyneznamená, že když to nevyhovuje Tobě, že je to špatné pro ostatníTo jsem napsal kde?
když to nevyhovuje Tobě, že je to špatné pro ostatní ... To vyplývá z moha příspěvků, které jsi napsal do této diskuse.ehm, to už je opravdu dosti divoká konstrukce, zvláště poslední citovaná věta spíše naopak říká, že pro někoho je to dobré ("dělaný pro BFU")
Mas pomale pripojeni.no ano, mám ... ale nerozumím, kam tím míříš chceš říct, že ze dvou možností, 1) upgradovat připojení, 2) používat aplikace, které se dají používat i na tom pomalém připojení, si mám vybrat tu první? zasponzoruješ to?
Treba ja pouzivam na desktopu openbox a vysledek je ten, ze KDE/Qt aplikace startuji pul dne, kdezto Gtk standardne do 1s. V pouzivani pak neni zadny problem, maji stejnou dobu odezvy. Ted taky muzu polozit otazku: toz cim to je? Pravdepodobne tim, ze kazda Qt aplikace nahrava do pameti i to co nepotrebuje, cimz zabira zbytecne misto, ale treba se to bude v budoucnu hodit.no, já bych to viděl ještě jinak ... s openboxem máš už značnou část gtk v paměti (glib), pokud tedy už ne celé gtk neb dle dalšího používáš dosti gtk programů, takže se nemusí už nicmoc nahrávat, skoro vše je v paměti připraveno, kdežto když jednou za čas pustíš k-něco, tak je to pomalejší právě o to nahrávání Qt aj. hm?
GTK+ is based on three libraries developed by the GTK+ team:
- GLib is the low-level core library that forms the basis of GTK+ and GNOME. It provides data structure handling for C, portability wrappers, and interfaces for such runtime functionality as an event loop, threads, dynamic loading, and an object system.
Nebo prostě stačí už jenom spojitost s GTK+, aby byla bez zjevné příčiny odsuzována... :)ehm, to jsem nepochopil ... nebo to nebylo na mě? - pokud bylo, no, já neodsuzuju, já jen říkám, že je IMHO nefér srovnávat start Qt a GTK aplikace v OpenBoxu, který se chlubí, že je napsaný nad Glib, anžto tím pádem už má ta GTK aplikace připraveno v paměti značnou část věcí, co potřebuje ...
$ ls -l /usr/lib64/libglib-2.0.so.0.800.6 -rwxr-xr-x 1 root root 575232 2006-03-19 11:29 /usr/lib64/libglib-2.0.so.0.800.6 $ ls -l /usr/lib64/libgtk-x11-2.0.so.0.800.12 -rwxr-xr-x 1 root root 3299448 2006-03-19 11:56 /usr/lib64/libgtk-x11-2.0.so.0.800.12hm, tak sice nevím, co všecko patří ke GTK ale tohle tu představu zcela jistě nesplňuje, nu dobrá ...
On vi, ze ma pomale pripojeni, sam to napsal. A to je taky ten duvod, proc Gtk aplikace jsou na nem pomale - bottleneckem u vzdalenych X neni ani tak datovy tok jako cas roundtripu a Gtk na rozdil od Qt tech roundtripu dela kvanta. Tolik k tehle mylne casti te teorie o rychlosti. No, mylne casti, te teorie je spatne jako celek (vcetne onoho "KDE/Qt aplikace startuji pul dne" a moc bych neveril ani "kdezto Gtk standardne do 1s").
KDE aplikace v OpenBoxu startuji pomalu, protoze:
- trva dlouho precist veci z disku - to je vicemene problem kernelu, rekl bych
- trva dlouho zpracovat sdilene knihovny - to je problem toolchainu
- pri startu se musi udelat tohleto a tamhleto a jeste taky fonty a jeste i18n a kdo vi co jeste, ale s tim se neda nic moc delat, GNOME je na tom v tomhle stejne
(A tohle neni zadna usmevna naivni teorie zacinajici slovem "pravdepodobne", tak to proste je.)
Problem se da castecne obejit tim, ze se po startu OpenBoxu spusti "kdeinit" a necha se bezet. Pak KDE knihovny jsou porad v pameti a start KDE aplikaci i mimo KDE je relativne rychly.
Vadi mi ale, ze KDEckari maji potrebu porad napadat a vysmivat se z Gnome a Gtk a nejsou schopni pripustit, ze nekdo nepouziva to jejich KDE/Qt a ze nekomu se to co oni pouzvaji nelibi.
To naštěstí není můj případ, uff. Proč napadají? Já na GNOME ani KDE (knihovnách) nevidím nic špatného, všechno je dobře použitelné, ale to závisí na konkrétním člověku no... CLI rulezz :-P
Jiste ze je, neni flamoidni a to jeste na tema ktere se uz tisickrat vsude po svete probiraloto je otázka náhledu, nakolik je to flamoidní ... třeba pro mě je to zajímavá informace, že uživatelům, kteří mohou srovnat, se zdá gnome pomalejší než kde (resp. ubuntu než kubuntu, distro na to může mít hodně vliv, ale zas když jsou to jen dvě odrůdy téhož ...), no a zbytek ve mě evokuje asociace na zprávičku, které se tu kdysi objevila, že vývojáři gnome hledají cesty, jak vylepšit rychlost ...
Odpovedel bych stejne jako Petr, i u me vitezi Gtk a na muj stary notebook (PIII 500MHZ, 128MB) bych nic jineho ani nedal, odezva stejna, start neporovnatelny. Ale to plati pro me, tobe treba vyhovuje Qt, tak si ho pouzivej a neprud.neprudim[*], pouze sděluji svoji zkušenost - mimochodem, velmi zajímavé je, že obludně rozežraný oowriter2 mi po zmíněné síti naběhne do použitelného stavu rychleji než ten xffm ... omlouvám se za nepřesnot v minulém příspěvku, xffm a OOo jsem zkoušel na jiném stroji než ostatní jmenované aplikace [*] ostatně již výčet aplikací, které srovnávám, napovídá, že se GTK nevyhýbám jako čert kříži ...
Vadi mi ale, ze KDEckari maji potrebu porad napadat a vysmivat se z Gnome a Gtk a nejsou schopni pripustit, ze nekdo nepouziva to jejich KDE/Qt a ze nekomu se to co oni pouzvaji nelibi.pokud KDEčkaři napadají GNOMEisty, je to spíše reciproční opatření k jejich fanatismu ... dosti často je to ovšem tak, že KDEčkaři se pokouší o konstruktivní kritiku, a GNOMEisti se na to tváří ublíženě takže si používej GNOME/GTK, když ti vyhovuje, a nečil se, když někdo řekne že jemu z nějakého důvodu ne :-p
Tiskni
Sdílej: