Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Oops, we did it again (MySQL 5.1 released as GA with crashing bugs)
monty-says.blogspot.com/2008/11/oops-we-did-it-again-mysql-51-released.html
Já jsem také psal o tom, že MySQL 5.x je poněkud nestabilní, když jsem to sám testoval:
www.abclinuxu.cz/blog/miloslavponkrac/2008/11/mysql-nestabilnejsi-a-nestabilnejsi
Bohužel jsem dostal takovou kritiku od jednoho idiota, že MySQL je prý suprově stabilní, že nebudu už házet perly sviním.
Co mely byt ty perly? Kdo ma byt temi svinemi? Co kdyz se to nejakeho slabsiho jedince dotkne? Proc pouzivate tomesovske komentare?
Co mely byt ty perly? Kdo ma byt temi svinemi?
To mi připomíná, jak jsme na základce dělali trošku rotiku a paní učitelka, před tím, než se začala věnovat zadávání testu, prohlásila, že nebude házet perly sviním. Na to se nedalo říct nic jiného, než: "Nevím, kdo je tady svině!". A bylo vymalováno
Nic proti, ale jesttli jste prispevek z jesitnosti smazal, pak tím idiotem jste Vy!
Celej vyvoj MySQL je bohuzel lepenej jak vlastovci hnizdo. Na druhou stranu musim rict, ze nam produkcni MySQL server nikdy nespadnul sam od sebe ani neposkodil data.
Stačí se přečíst pár starších Lukačovičových příspěvků na blog. Jak jim vypnuli proud a celá slavná mysql se poroučela k čertu i s daty. Dokonce tam vykřikoval, že relační databáze nejsou připraveny na výpadky HW!
Jako člověka od databází (přiznám to -- a fandy PostgreSQL) mě tohle docela hluboce urazilo. Soudit dnešní stav relačních databází podle té nejhorší z nich, byť na widlích neoslavovanější, je trapné. A že ji používají začátečníci, kteří si myslí, že TOHLE je SQL, je úplné neštěstí.
Mimochodem -- už opravili ten šílenej průšvih, jak v select listu můžou být i jiné fieldy než v group by (vrací to pak nějaký nesmysly)? A co nulové hodnoty v date fieldu, které shodí connection, když na ně udělám select? Mno, mně osobně MySQL neoslovilo.
muj znamy prezouval na zimni pneu a spatne jedno kolo dotahl a v zatacce mu upadlo. Rikal, ze od te doby uz do Renaulta nikdy nesedne.
Docela si dovedu predstavit co nadela SQL server s pootviranejma tabulkama pod zatezi, peknej pohled to urcite nebude.
Rozdil spis bude v tom, jak slozity a rychli bude recovery. Idealni stav je ten, ze SQL server zjisti spatne zavrenou databazi, zkontroluje integritu, co muze to opravi z v pripade pruseru zakrici a vsechno zapise do logu. Vim ze MySQL 4 (s MyISAM, InnoDB jsem este nezboril) v defaultnim nastaveni ani nehlesne a na poskozeni dat prijdes az s prvnim dotazem kdy oznami neco jako "Table is not accesible" nebo "Table is corrupted.
Tiskni
Sdílej: