Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
od toho Firefox slibuje...No Firefox asi nic, ale MoFo asi lepší budget pro MoCo
pokud by se neposílal jen hash adresy
Pokud majitel antipishingové databáze je zároveň majitelem databáze VŠECH url adres, pak je jedno, zda posíláte url adresu nebo její hash.
Předpokládám, že se stejně kontroluje jen část url adresy. Ke každé stránce jde totiž vygenerovat nekonečné množství různých url adres (například www.mujweb.cz#nesmysl1, www.mujweb.cz#nesmysl2, www.mujweb.cz?xxx=nesmysl3, ...). V řadě případů mohou náhodně generovaná url působit docela věrohodně.
Asi nechápeš ironii, proto zopakuji pro méně chápavé: Proč je tu najednou tolik rozruchu nad vlastností, kterou už dávno dobrovolně na své počítače nainstalovaly statisíce nešťastníků?jo, ironii tam vidím, a právě proto píšu co píšu - jestli ti to jednou nestačilo, že se tu mluví o Google a ne o Seznamu, tak si zkus sesednout z vedení p.s. marně se snažíš, nejsem brňák :-p ... nicméně pokud by ti nějaký chtěl dát přesdržku, má u mě bod
Bude? To je s prominutím naprostý nesmysl.
Možnost online kontroly stránek proti phishingu vůči Google už je tu delší dobu – konkrétně od druhé řady. Mimochodem, původní článek na Slahsdotu (ač bulvární) mluví o něčem jiném – ve Firefoxu 3 přibude k existující kontrole phishingu nově i kontrola mallware.
před každým navštívením webové stránky provede volání vzdáleného serveru, kterému se anonymně pošle URL stránkyJasne, anonymne to s IP adresou poslu a ono se to anonymne vrati. To je ale blbost.
Tiskni
Sdílej: