Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »
Ty narocnejsi manipulujici s XML odlozim na jindy.
Zmenil jsem stovky souboru, snazil jsem se vse otestovat, spoustu bugu jsem opravil, ale stejne jsem si jisty, ze mi jich par proklouzlo mezi prsty. Piste prosim do bugzilly, kdyz neco nebude fungovat.
Az na zaklade teto narocne zmeny vzniknou nove funkce, popisu ji v blogu. Ted uz muzu slibit brzke dodani developerske databaze, takze ostatni vyvojari budou brzy moci zacit programovat sva vylepseni.
Chyba aplikace Omlouváme se, ale systém nemohl provést zadanou akci. Chyba byla zalogována, nicméně váš slovní popis může být někdy velmi užitečný. Máte-li zájem nám pomoci, využijte formulář Vzkazy správcům. Název chyby: cz.abclinuxu.exceptions.PersistenceException: Chyba při hledání!Hláška se také zobrazí místo upozornění na opakované hlasování.
Napíše to: Název chyby: cz.abclinuxu.exceptions.PersistenceException: Chyba při hledání!
update spolecne S, polozka P, relace R, spolecne U set S.jmeno=concat(U.jmeno," (diskuse)"),S.zmeneno=S.zmeneno where S.typ='P' and S.cislo=P.cislo and P.typ=3 and R.typ_potomka='P' and R.potomek=P.cislo and R.typ_predka=U.typ and R.predek=U.cislo and P.podtyp is null and S.jmeno is null;
Vyhoda teto nove funkce, titulky uz nejsou v XML, ale sloupecku.
Koupili byste si to? Blbneš? (100 %) Cédéčko se hodí... (80 %) Ano, ano, již nechci být otrokem MS! (11 %)
Nastala chyba při nahrávání http://portal.oksystem.cz/portal/page:
Neznámý hostitel portal.oksystem.cz
Quick fix, resp. vraceni puvodni stahu, ktery sice mel chyby, ale mensi, nez spatna vlakna
Přestaly se větvit diskuze :-/ Když dám přidat nový příspěvek pod jiný, udělá se stejně nové vlákno.To je naschvál. V rámci vylepšování udělal Leoš z Ábíčka phpBB
Tiskni
Sdílej: