Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Takže možme očakavat "Skajpovanie" bez Skajpu?
Ne, uvolnili jenom kodek, ne protokol.
štandartný -> štandardný
Oboje je spravne
kratky slovnik sj vie iba o jednom tvare
Jestli to má něco společného s vlajkou (standartou), tak ano.
No, nevím - na kvalitu zvuku mi přijde výrazně lepší Google talk. Možná je to tím, že nepoužívá prostředníky, ale snaží se spojit se přímo - využívá STUN.
Silk je implementovany iba vo verzii 4 (cize iba pre Windows) a musia ho podporovat obidve strany - z tychto dovodov som ja sam este nemal tu cest. Ano, ten bezne pouzivany kodek (SVOPC?) nie je naozaj nic moc ;) (wideband SPEEX z Ekigy alebo Twinkle je podla mojich skusenosti lepsi, s vynimkou zlej konektivity jednej strany)
Aha, tak v tom případě taky neznám...Silk je implementovany iba vo verzii 4 (cize iba pre Windows) a musia ho podporovat obidve strany - z tychto dovodov som ja sam este nemal tu cest.
A kde jste ho vzali? Já tam vidím jen Stay tuned.
zlatej sip a g711u(a)
ano, hlavne je nenarocny na cpu, ale prenosovku ma strasnou. V jednom pripade jsme to chvili zkouseli na 128kbit adsl v openvpn tunelu a uz se to nevlezlo do pasma (nastesti tam sly pouzit mensi kodeky)
Až nebude většina obyvatel za NATem, tak bude mít teprve Skype konkurenci. Do té doby je SIP pro běžný použití nevhodnej.
Rady o STUNu sem zbytečně neházet, ten proleze jen některý typy NATu.
Až nebude většina obyvatel za NATem, tak bude mít teprve Skype konkurenci. Do té doby je SIP pro běžný použití nevhodnej.Pro mě běžné použití znamená, že strčím VoIP bránu za pobočkovou ústřednu a uživatelé ani netuší, že volají přes nějaký internet nebo SIP. Skype v tomhle směru nemá naprosto co nabídnout.
a pro primy register BFU k operatorovi to provissioning jisti
Ja nevim, ale mam hromadu znamych, kterym jsem doporucil VoIP a nemuzou si stezovat (a to si ho "nastavili" sami). Vsechno jim maka, jak ma a to nejsou zadni IP experti. A co se tyce prenosu na g711, s tim problem neni od te doby, co mame vsichni doma pouzitelny net. Samozrejme na GPRS to neni
Jeste dodam, ze usporu za telefony jsem diky SIPu minimalne v jedne firme snizil az desetinasobne!
Neumim si predstavit, ze bych nasadili Skype
nejaky duvod nebo jen placnuti?
Jedou na to pres rok a zadny problem, zalozni linku (napojenou na asterisk) zrusili ze sve vule zhruba pred mesicem... nevyuzili ji ani jednou..
Proč? Neznám místa kde by SIP nefungoval. A i když se na to často zapomíná, tak většina dnešních routerů podporuje UPnP.
Nevím, kde jste sebrali, že kodek bude se zdrojáky. Skype pouze stručně tvrdí:
To request the SILK binary SDK, please send an email
což nevypadá ani na zdrojáky, ani na na volné šíření.
Mozno by pomohlo precitat si este raz tu spravicku ci nebodaj kliknut na link v nej?
Jestli myslíte větu
Skype's proposal is that developers should use the new Skype open source code (in ANSI C)
která je v přímém rozporu, s předchozím citátem ze stránek SILKu, tak raději budu věřit té horší možnosti, protože tu lepší není možné ověřit. (Proč jinak by Skype zajímala architektura, na které chcete jeho kodek provozovat?)
Osobně za celou akcí vidím snahu Skypu přenést překódovávání zvuku ze svých bran na brány operátorů, protože to je jedna z mála věcí, která zatím Skype stojí výpočetní čas i peníze. Na druhou stranu pochybuji, že se mu podaří přesvědčit velké operátory, protože PSTN stále jede na nekomprimovaném A/µ-LAW
Tiskni
Sdílej: