Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Objekty ne jako soubory, nýbrž jako objekty (na fotky „Fotogalerii“, na hudbu „Přehrávač hudby“).Presne tak. Kdesi jsem cetl vysledky jakesi studie jak se lidi ucili pracovat na pocitaci a jedna z neslozitejsich veci pry pro ne byla pochopit adresarovou strukturu a jak jsou soubory ulozeny. Pro vetsinu z nich bude stacit, kdyz budou vedet kde maji obrazky/videa/dokumenty/maily (kliknete sem) a jak mezi nimi vyhledavat (pokrocilejsi metody ruzneho indexovani). Jak to maji ulozene, v jake strukture, a dnes jestli vubec na svem PC, je jim putna a vyvoj k tomu speje. Klasicti spravci souboru mohou byt jednou jen nastroj pro geeky pro data ulozena na lokalnim FS.
Stejně to platí pro audio a video. Různé pohledy na audio nebo video kolekci má také řešit patřičný soft a ne filesystem nebo dokonce Nautilus. To považuji za totální idiocii a proto ten povzdech.V tom jsme si ale nerozumněli. Já netvrdím, že filesystem má být nahrazený nějakou databází metadat. Jen říkám, že je v pořádku, pokud se do prostředí dostávají věci, které to třízení lidem ulehčují, protože ne každý má vzorovou adresářovou strukturu a jak už jsem psal výše je to pouze jednodimenzionální. Pokud jsou ty nástroje aspoň trochu inteligentní, tak adresářovou strukturu nemění a soubory nepřesouvají, takže ty dva způsoby můžou klidně existovat vedle sebe. Jinak to tvé workflow se netýká tak 95 % uživatel. Ty ti nebudou nikdy používat ImageMagick. Navíc mezi lidmi tu změnu paradigmatu vidím čím dál víc. Např. moji rodiče. Otec začínal s počítači v době Win 3.11, s daty vždy pracoval a pracuje na úrovni souborů. Pro něj je dvoupanelový nástroj naprosto základní součást výbavy systému. Moje máti do kolotoče výpočetní techniky naskočila před pár lety a adresářová struktura je pro ni něco naprosto cizího. K datům přistupuje přes různé aplikace k tomu určené a už ji nezajímá, kde konkrétně jsou ty soubory uložené. Je na to zvyklá i z mobilních platforem. Mimochodem oba jsou zhruba stejně inteligentní, kdyby tady někdo zase začal argumentovat, že neschopnost či neochota pracovat s daty na úrovni souborů je znakem nízké inteligence.
K datům přistupuje přes různé aplikace k tomu určenéLegrace nastává, když k datům přistupuje porůznu více aplikací a navzájem si různě indexují indexy a přesouvají a mažou data. Pak člověk místo náhledů obrázků vidí akorát tak prázdné obdélníčky, data nenalezitelně mizí (přestože na disku stále jsou), případně aplikace rovnou padají - nebo třeba duplikují soubory postupně do stovek kopií, což je zvlášť výživné u videa. Pak se tedy klasický FM docela dost hodí.
tridene/%Y%m%d-%kategorie-%akce/img_%04d.jpg
a mám skript, který vyrábí symlinky tridene.cat/%kategorie/%Y%m%d-%akce/
. Už hodně dlouho si pohrávám s myšlenkou udělat si jednoduché tagování celých adresářů a vyměnit tak hloupé kategorie, ale ono to takle celkem stačí.
Podobný systém je i v jádře. Viz /dev/disk
. A funguje to pěkně. Hlavní výhodou je, že takový systém lze používat ve všech aplikacích najednou.
Jenže zadávat tagy k fotkám, abych je pak mohl někdy v budoucnu snadno vyhledat podle zvolených kritérií je děsný vopruz.Ano, proto tyhle taky musi byt generovany automaticky tooly jako gnome tracker podle typu souboru.
Tedy, o něčem bych věděl, ale nepodařilo se mi najít funkční opensource řešení - mám na mysli vyhledávání obrázků podle podobnosti.IMHO, ted nic skutecne neni, jenze tohle je cesta do budoucna, proto jsem to uvedl. Google uz veci pro klasifikaci ma, jen mu to pry generuje prilis false alarms a je to ponekud energeticky narocne (huh!).
nalezené obrázky měly podobné rozložení barev, podobnou dynamiku, kontrast atpI to by jako vyhledavaci kriteria pro zacatek stacilo.
Adresářová struktura stále žije hlavně proto, že je to takový nejmenší společný jmenovatel, který funguje všude.Ještěže tak. Copak se stane s metadaty, když soubory přenesu na jiný OS, nebo je sdílím třeba skrz NFS, nebo SMB po síti? Předpokládám, že to je ten bordel, který mi ve složkách na serverech a na každém přimountovaném úložišti udělá MAC OSX a který pak musím promazávat, aby nepřekážel?
Vetsine lidi asi staci jednoducha kategorizace do skupin v rozumnem GUIJo, jen to mají blbé ti co mají víc druhů kategorií než jen Hudba, Videa, Fotografie, Dokumenty.
/
výsadní postavení, a nemohu ho použít?
Dnešní generace potkává souborové systémy už v dětství, tak jim to tak nepřijde. Ale já jsem začínal programovat na programovacích kalkulačkách a děrných štítcích, a nic z toho souborový systém nemělo.
tu preplacanou KDE vec ukazanou dole bych nechtel, na ni nejsem dost "POWER user"
Ta lišta je ve výchozím nastavení z Mintu, v upstreamu AFAIK vypadá mnohem uhlazeněji (skoro debilizovaněji... jak v GNOME).
A rozhodně se mi nelíbí používat něco, co chce 3D akceleraci (a pak vymejšlí, k čemu všemu použít jakej efekt), myslí si, že javascript je dobrej nápad (jsem dlouholetý javascript hater)Ta argumentace vuci 3D je uz klise. HW bez GPU pomalu nekoupite, a 3D akcelerace je jen jedna z veci co to umi a neni uvod to nevyuzit, nehlede k tomu ze 3D reprezentace veci je ve podstate pro cloveka prirozena. U Waylandu ani nebudete mit moc na vyber. Ohledne JS - soucasne toolkity na desktopu jsou ve sve podstate v horizontu nekolika let mrtve, JS/HTML5 frontend a backend napsany v cemkoliv bezici lokalne ci nekde jinde je asi cesta, s vyjimkou specializovanych aplikaci. Jeste tam nejsme, ale je to otazka casu. Je to v soucasnosti jedina prenositelna cesta bezici temer na vsem a do souvisejicich technologii se hodne investuje, od veci jako WebGL, WebWorker, WebSocket, ruzne pokrocile JS JIT, po jazyky jako Dart, CoffeeScript ci TypeScript, ostatne ECMA6 bude uz hodne pouzitelna.
a dává důraz na integraci s obskurdními směnárnami osobních údajů za odpad (nechť si čtenář doplní název své oblíbené sociální sítě / masové služby jím preferované globální společnosti).Opet klise. Nechme tyto "free" sluzby stranou. Cloudove sluzby si budete moci koupit na zaklade standardniho kontraktu, ostatne i casem provozovat na svem serveru a ma to spoustu vyhod. Znam skolu, ktera zacala pouzivat pri vyuce Chromebooky a nemohu vuci tomu rici spatne slovo. Jsou male, lehke s velkou vydrzi, data centralne zalohovana, fuguje to doma i ve skole, dobre se distribuuji studijni materialy, je to prakticky bezudrzbove, funguje to rozumne i offline a staci kdyz se sesynchronizuji ve skole a kdyz to zaci ztrati/rozmlati, vytahne se ze supliku novy, naloguji se, vyreseno.
Jestli budete pokracovat s timhle smerem uvazovani, budete mit stale pocit, ze se svet v prdel obraci - vase volba.
Nakonec, jak končilo 1984?
Ta argumentace vuci 3D je uz klise. HW bez GPU pomalu nekoupite, a 3D akcelerace je jen jedna z veci co to umi a neni uvod to nevyuzit, nehlede k tomu ze 3D reprezentace veci je ve podstate pro cloveka prirozena.A víte, že zrovna 3D akcelerace byla důvod, proč jsem GNOME nedávno po 17 letech používání opustil? Stroj bez GPU sice dnes už prakticky nekoupíme. Ale, nevím jak vy, ale mne se zatím nepodařilo koupit stroj s plně funkční a nepadavou 3D akcelerací. A poté, co jsem byl nucen opustit proprietární ovladače od AMD (konec podpory), a přejít k open source, jsem sice získal možnost hibernace, ale také pravidelné záseky GNOME i prohlížeče s WebGL. Navíc v GNOME 3 nemá 3D akcelerace za účel nabídnout uživateli mnemotechnickou nápodobu reálného 3D světa, ale pouze zaclánět a zdržovat (Snad s výjimkou náhledu obrazovek a oken, kde nějaký smysl dává.) Občas sice ještě mechanicky jezdím do horního rohu a tlačím na dolní okraj obrazovky, abych vybojoval zobrazení stavové lišty, ale jinak mi GNOME 3 vůbec nechybí. Vlastně mi z něj po přechodu ke XFCE chybí jediná funkce: hledání aplikací rovnou psaním na klívesnici. A zpětně si říkám, jak moc bylo vlastně GNOME 3 neergonomické, a to i se všemi těmi rozšířeními. Bez nichž bylo zcela nepoužitelné:
To ale nic nemění na tom, že Gnome 2 bylo pro můj způsob užívání převelice použitelné a konzistentní a že asi budu těžce hledat prostředí, které mi nabídne nejen dobrý "look", ale i "feel" (až nadejde den konce podpory současného Debian oldstable).XFCE je v podstatě stejně použitelné jako bylo GNOME 2. Podporuje nové věci z XDG standardů, ale nepodporuje nové vymyšlenosti v překopávání GUI a odstraňování funkcí.
No když mě pořád suprově slouží 10 let stará šunkaTo pak ano. Ja bych (a) deset let staremu HW neveril, (b) travim u PC tolik casu, ze se mi vyplati rozumny HW (obmnena kazde dva roky, ale nic draheho).
Trend HTML vládne světu, uděláme z prohlížeče hypertextu univerzální všenástroj a podobný výmysly, no to je nadělení. Co ono to HTTP a HTML znamená? Jo audio-video-3D-multi-mega-all-in-one... Lidí myslí zadkama, nebo co :)Predpokladam, ze to bude prevazne jen frontend (GUI), i kdyz na jednoduche aplikace by mel stacit plne jen JS.
Já jsem pro, ale to je jako se vším, proč definovat nějakej standard či protokol?W3C patri mezi nejhorsi standardizacni organizace jake znam. Proc? Protoze na nicem lepsim se neshodnem a lepsi to moc nebude.
Nejdřív jsem se hledal a střídal distribuce jako ponožky, hrál si i s jinými OS.Tak promiskuitnim obdobim asi projde kazdy, aby potom zjistil, ze se stale jen prebaluje stejny SW.
No, to byl ale Dromův příběh. A jaký je ten váš? :)Tak ja zacinal bezesne noci na Red Hat 4.x (ne RHEL), pak prosel pres Debian, Slackware, Mandrake ... vsechna mozna BSD, abych nakonec zkoncil zpet u Fedora/CentOS. Gnome pouzivam od uplne prvnich verzi a zpatky bych se vracet nechtel, predtim fvwm2 a obcas KDE1/2/3. Muj desktop vypadal jinak pred peti lety a bude vypadat jinak za pet let, nemam s tim absolutne zadny problem. Ted pouzivam spokojene prevazne Gnome Shell a Cinnamon.
To pak ano. Ja bych (a) deset let staremu HW neveril, (b) travim u PC tolik casu, ze se mi vyplati rozumny HW (obmnena kazde dva roky, ale nic draheho).No já totiž tak nějak nevím, k čemu by mi byly všechna ta jádra a gigabajty. Ten terminál, nautilus a gedit toho moc nepotřebujou. Je fakt, že Evolution je žrout a Totem po pár hodinách přehrávání taky... K čemu normální uživatel (nehráč) potřebuje současný výkon? Jo, k tomu aby bylo všecko v prohlížeči a v HTML (i když to je spíš důsledek). Samozřejmě i video s koťátkem, jak si hraje s klubíčkem, jedině ve FullHD (né že bych se nekoukl na škádlivá zvířátka). Lidi neví, co chtějí a výkonu je tolik, že se každá blbost realizuje nejpohodlnější cestou. Nějak bych spíš ocenil eleganci a um (což píšu já, prasobastlič s nevelkými znalostmi :)).
Predpokladam, ze to bude prevazne jen frontend (GUI), i kdyz na jednoduche aplikace by mel stacit plne jen JS.Věřím, že nebudu za deset let na tahle slova vzpomínat a nebudu u toho sedět před Cčkovým překladačem napsaným v JS a spuštěným pod systémem, kterej má ovladače v HTML (ježiš, takový zvěrstva nebudou, řekněte, že ne!!!). Bude systemd podporovat skripty v JS (tu pořád čtu ten sousední flame :))?
W3C patri mezi nejhorsi standardizacni organizace jake znam. Proc? Protoze na nicem lepsim se neshodnem a lepsi to moc nebude.Já nevím, zas lepší něco, než vůbec nic (což není řešení), ale mít extra tagy pro nestatický obsah v hypertextovém dokumentu, jako <video />, je imho zvěrstvo. Proč není třeba tag <x86binary />? Každej prohlížeč si implementuje virtuální mašinu a můžem lifrovat binárky rovnou do dokumentu, konec stahování! Jo, voni aplikace stejně už nepoběží lokálně...
Tak ja zacinal bezesne noci na Red Hat 4.x (ne RHEL), pak prosel pres Debian, Slackware, Mandrake ... vsechna mozna BSD, abych nakonec zkoncil zpet u Fedora/CentOS. Gnome pouzivam od uplne prvnich verzi a zpatky bych se vracet nechtel, predtim fvwm2 a obcas KDE1/2/3. Muj desktop vypadal jinak pred peti lety a bude vypadat jinak za pet let, nemam s tim absolutne zadny problem. Ted pouzivam spokojene prevazne Gnome Shell a Cinnamon.Můj první velkej linux byl Red Hat 6.2CZ, jasně, že ne RHEL, byl jsem s Red Hatem střídavě až do konce. Nepodporoval grafiku a svůj modem jsem pod linuxem neviděl funkční nikdy, ale to byly alespoň "opravdový" "problémy" a človek těm linuxákům fandil: příště to bude lepší a hezčí a určitě to bude každej používat. Dneska je to: bože, kdo todle vymyslel? Jděte s tím někam, mě je ukradený, že linux chce používat i Franta, kterej nerozezná proces od procesoru. Já vím, že sem beznadějnej. Ale pro mé postižení nediskriminujte mé potřeby (to je takový zvolání k lidu :)).
No já totiž tak nějak nevím, k čemu by mi byly všechna ta jádra a gigabajty.To zalezi co delate.
u toho sedět před Cčkovým překladačem napsaným v JS a spuštěným pod systémem, kterej má ovladače v HTMLPro zacatek by vam mohl stacit emulator PC napsany v kompletne v JS, bootujici kernel, koncici v pouzitelnem terminalu, i s gcc. Chodi mi to i na mobilu.
Nepodporoval grafiku a svůj modem jsem pod linuxem neviděl funkční nikdy, ale to byly alespoň "opravdový" "problémy" a človek těm linuxákům fandil:Take jsem to prozil. Dnes je to pohoda, Internet, vse funguje out of the box, tehdy:
Já vím, že sem beznadějnej. Ale pro mé postižení nediskriminujte mé potřeby (to je takový zvolání k lidu :)).Tak klidne si sem muzete chodit poplakat, my vam radi a vam podobnym poskytnem slova utechy ...
No jasně, dělat grafiku, muziku, X krát denně něco kompilovat a jiný věci, který ten který výkon (prostředky) skutečně využijou, to je celkem jasný. Ale na to moje domácí počítání, i když je to nástroj, který k práci používám, to fakt stačí. Smutný je, jak se za výkonem honí tací, kteří počítač ani pořádně nepoužívají. I když teď mají novou zábavu, tablety :)No já totiž tak nějak nevím, k čemu by mi byly všechna ta jádra a gigabajty.To zalezi co delate.
Pro zacatek by vam mohl stacit emulator PC napsany v kompletne v JS, bootujici kernel, koncici v pouzitelnem terminalu, i s gcc. Chodi mi to i na mobilu.To už jsem myslím viděl. Takovýhle věci mají kouzlo v tom, že to někdo zvládne a funguje to. Líbí se mi když se někdo popasuje s nějakou technologií a zkusí, co z toho dokáže dostat. Nelíbí se mi, když někomu přijde rozumný takovou věc brát za skvělej nápad pro masové nasazení.
Hmm, instalacka, nejaky Linux s tucnakem. Next, next, next. Kde ten dementni system ma C: a proc nefunguje dir? Tak, a ted uz nebootuje vubec nic. My jsme ti rikali, ze to rozbijes! Sakra, jak se dostat z toho vi, aniz bych nemusel resetovat pocitac? Ten tar je nejaky asfalt? Ktery hovado vymyslelo tu konfiguraci X? Co tam mam napsat, abych nemel pruhy na monitoru a co je to ten vsync? Proc mi stale nefunguji ty ceske fonty? Kam zmizela ta partition s Windows 95? Celej vikend v haji a zvukovka stale nehraje a nehraje, a to mam zitra zkousku z matematiky a mel bych se ucit. ...No já věděl, do čeho tak nějak jdu. Jednak už dřív jsem si přinesl ze školy nějaký disketový distribuce a taky jsem si o linuxu něco přečetl jako průpravu. Nudné školní hodiny byly ideální :) Taky s těma disketovkama už dříve jsem pochopil, že to nebude jen tak, i když jsem původně chtěl zkusit jen ten mc. Víc mě teda sralo, že i přes originální CD to ta anakonda úspěšně nainstalovala tak na každej třetí pokus (a trvalo to taaaaaaaaaakovou dobu) a nijak se nedal uložit výběr balíčků (který sem vybíral hodinu-dvě). Prostě to při instalaci zamrzlo. Ale podpora hardware v linuxu už tenkrát (kdy já opravdu začínal, 2001) byla lepší, než by človek měl dojem z toho, co se povídá (na tomdle to běhalo), grafika fungovala už v RH7 (tedy fungovala líp, než 640x480x16 :)) a winmodem sem zahodil, když naši pořídili opravdový připojení k netu (1500,- měsíčně telecomu za vytáčený připojení, který pod Windows padá a v linuxu mi nejde vůbec, bylo na nic - a teď se zdá lidem moc platit 3 kila za stonásobnou rychlost :P). Dneska je peklo s hardwarem ve Windows, hledat a stahovat ovladače, instalačky... ó jak vizionářský jsem s tím linuxem byl :) takový starosti s ním nemám :)
Tak klidne si sem muzete chodit poplakat, my vam radi a vam podobnym poskytnem slova utechy ...Tak to je čas na nějakou tu útěchu, ne? Zatim mě to moc neutišilo :) Ale třeba moje trápení taky někdo odstraní, když už se odebírá ta funkcionalita :) Napadá mě kombinace patche a lobotomie... Ne, útěchu nehledám, těžko ji najít, když svět není dle mých představ (a diktátorem už se asi nestanu :)), ale díky za pokec. Mimochodem, nebudeme si tykat? Já jsem s tím tak nějak automaticky počítal, ale vyhýbal jsem se tomu ve formulacích, čekaje, jak se to vyvrbí (tam kde výše píšu "vy" myslím "vy všichni") a Vy mi opakovaně vykáte. Ne že by mě to popuzovalo, ale je to jak pěst na oko.
Pozor, nikde jsem nenapsal samo, nedomýšlejte si prosím text.? ... cituji
Ale přehazování souborů v nějakém správci souboru je to poslední, co by měl uživatel dělat, ty soubory a data by se měly automaticky "sdružovat" na svých místech, ne že si je uživatel překopává, jak jsem psal výše, jako hnůj z místa na místo.... a mám problém tomu porozumět. Takže buď se to dělá samo - soubory se sdružují podle toho, jak software rozhodl, nebo to dělá uživatel (který je v ideálním případě pečlivý a chce mít vše pod kontrolou). Jak jste to myslel?
Jsem holt toho názoru, že Nautilus umí, co umět má. Pokud má někdo choutky přehrabovat hnůj, ať si samozřejmě nainstaluje nějaké "vidle" (od slova vidle, ne WindowsJá jsem toho názoru, že kvalitní filemanager dovolí předcházet chaosu (nikoli zajistí pořádek). Resp. dovolí organizovat chaos po malých dávkách dřív než se stane nezvladatelným. K tomu nezbytně potřebuji mít filesystém pod kontrolou.
kto sleduje vyvoj okolo ubuntu napr na omgubuntu.co.uk tak vie ze uz sa vyvija novy spravca suborov pre unity8 a tie reci su len ospravedlnenim ako zahodit nautilus a do karat im hraje aj to ze gnome vyvojari maju radi az prehnane minimalizmus, problem je zo do fluxboxa si asi novy nautilus ci Files nazvyme to ako chcete nenarvem lebo minimalisticky sa to len tvary taha to cele gnome kniznice takze asi tak. malo funkcii a obrovzsky ekosystem
To není styl Canonicalu, na takový fork by nemohli uvalit jejich CLA a mít ho tak pevně pod kontrolou.Pochybuju, ze jim jde o CLA. Zacit neco takoveho na zelene louce je strasne moc prace. Musi mit duvod a CLA to nebude. Kdyby meli z ceho forkovat a ohnout fork by nedalo vice prace, nez zacit od zacatku, udelali by to. Alespon tomu verim. Ja pred sedmi lety tady zacal vyvijet svuj program uplne od zacatku. Nekteri se mne ptali, proc to delam od znovu, proc radeji neudelam fork neceho existujiciho. Nechapali, ze muj program ma jinou filozofii a jine cile. Mam z toho jejich vyjadreni pocit, ze jsou v podobne situaci.
Někdy si říkám, na co mám vlastně monitor o rozlišení 1920x1080 když jediné co z GNOME zbude je sytě barevný wallpaper.Forward Backward Buttons
It is my opinion that the forward/backward button in Files (Nautilus) are unnecessary, it increase the cognitive load and make the interface look cluttered. The button don't fit well in the overall design of GNOME 3 which emphasis simplicity/cleanliness, we should try to get rid of GNOME 2 legacy stuff.
ne časověChci se vratit do aresare, ktery jsem navstivil pred chvili ... back, back, back ...
Míval jsem debian wheezy. Otevřel jsem sources.list, přepsal wheezy na jessie, apt-get dist-upgrade a těšil se......a ten musím říct, že takovou paseku jsem dlouho neviděl
- Snad všechny GTK programy padají při pokusu o vyvolání open/save dialogu (GIMP neotevře obrázek, z Firefoxu nejdou obrázky ukládat,...)
- Nautilus nevidí mass storage úložiště a vypadá už opravdu hnusně
- GTK styl (GTK2 i GTK3) se zničehonic pos*** takovym způsobem, že Nautilus vypadá jak výtvor začínajícího grafika v Bohnicích.
- ....ale alespoň ty náhledy souborů v novějším Nautilu se mi líbí víc jak ve starším
Tiskni
Sdílej: