Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
No a J2EE taky neni problem.Tak — zatím není problém. Ale ty máš Leopard a tam je už JavaSE 6, ne?
Podle mě má iTunes store velkou budoucnost, jediná bariéra pro větší rozšíření je nepodpora titulků v iTunes (asi si amíci myslej, že každej umí dokonale anglicky).
Vy co používáte na video VLC zkuste se kouknout na Movist.app je doopravdy lepší a je to cocoa app, má i režim FrontRow, titulky umí i pod filmem. Náhrada za FrontRow je Plex.app mam, ale nevyužívam, protože mam macbook a na filmy se dívam z blízka a tudíž na klávesnici dosáhnu.Ubuntu mam ve virtalboxu a sleduju vývoj, používam vždy vývojovou verzi.
iMac G5 17" s OS 10.3. Nakonec jsem dokonvergoval k tomu, že mi slouží jen pro přehrávání DVD, příležitostné dokrmování iPodu Shuffle, portování a testování mých programů pod OS X a ke spouštění výpočtů v konzoli (když doma dojdou jiné výpočetní zdroje - je totiž pořád ještě celkem rychlý).
Bílého iBooku G3 (taky s OS 10.3) jsem se k všeobecné spokojenosti (mě i nového vlastníka) zbavil a nahradil ho ThinkPadem A22m s Ubuntu (na iBooku sice Ubuntu chodilo taky, mnohem rychleji než OS X a celkem i to fungovalo, ale ThinkPad je ThinkPad).
Dá se říct - třeba nutnost koupit si upgrade na 10.4 jen kvůli tomu, aby fungoval OpenOffice (rychlost NeoOfficeJ na iBooku bych nerad komentoval...) nebo polofunkčnost až nefunkčnost spusty věcí (např. čeština a klávesové zkratky v X11 - některé věci prostě portované jinak nejsou). Nemluvě o rychlosti a spotřebě paměti (vždycky jsem si myslel, že GNOME je nejnenažranější a nejpomalejší na celém světě a ono přitom není.. ) nebo nemožnosti nastavit spoustu věcí (např. klávesové zkratky pro práci s okny). Plus spousta drobností, které sice samy o sobě nejsou kritické, ale společně mi dost snižují produktivitu práce. Samozřejmě Vim v terminálu a TeX chodí docela dobře, stejně jako Gnuplot nebo XFig, ale kvůli tomu nepotřebuji Mac OS X.
Já jsem se X11 zbavil, právě kvůli rychlosti a ty aplikace prostě nejsou napsaný pro OS X Na vectory doporučuju VectorDesigner-stojí peníze, ale já ho mam z loňskýho balíku Macheist stejně jako Pixelmator na fotky. Smaozřejmně ti to nenutim
jen informuju o alternativách který běžej nativně v OS X.
No on na stroji s 384 MB ram ten OS 10.3 nijak moc svižný není. Zejména pokud ještě člověk spustí nějaké aplikace... S tím OO.o - mezi verzemi OS 10.3 a 10.4 Apple měnil API a pro 10.3 není novější Java (jen do Java 1.4 - a Javu si dělal Apple sám), takže programátoři OO.o by to museli portovat pro každou verzi zvlášť. X11 možná nejsou stěžejní věc, ale to neznamená, že by neměly fungovat, ne? To by se stejně dobře dalo tvrdit, že tam nemusí fungovat čeština, protože to většina zákazníků stejně nepotřebuje... Některé aplikace (vědecké apod.) jinak nejsou portované a navíc sám Apple tvrdil, že jeho produkty se dá nahradit UNIX a měl na to i pěknou reklamu.
Na 10.3 nejde nova java ani ze SoyLatte? I kdyz chapu, ze to neni zrovna standardni soucast OS X ...
Citace: "SoyLatte is a functional, X11-based port of the FreeBSD Java 1.6 patchset to Mac OS X Intel machines." Takže ne, nejde.
Aplikace v nich spustene se chovaji tak, jak se chovaly na Linuxu a nic jineho od nich ani necekam a ani by se nic jineho od nich cekat nemelo. Nevim, co presne myslite klavesovymi zkratkami a cestinou.
Na 10.3 v X11 nefungují klávesové zkratky (jako že se třeba nedostanu do menu jinak než kliknutí myši, žádné Alt+něco nic nedělá) a české znaky (minimálně některé) nejde napsat (jsou situace, kdy to vcelku dost vadí). Pak se vyskytují různé "drobné" chybky při spouštění vzdálených aplikací (např. pokud používají OpenGL, jestli si dobře vzpomínám...) apod. Jestli je to v X11 pro novější OS X opravené, tak je to hezké, ale na starších verzích mi to stejně nepomůže (předpokládám, že kromě licenčních omezení to nepůjde ani technicky)
Tiskni
Sdílej: