abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | IT novinky

    Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.10. 20:00 | Komunita

    Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.10. 15:22 | IT novinky

    Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    4.10. 05:22 | Komunita

    Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    3.10. 22:44 | IT novinky

    V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (45%)
     (15%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (18%)
     (16%)
     (15%)
    Celkem 181 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 4.10. 20:35
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    27.11.2007 21:50 Georgo10 | skóre: 14 | blog: Deset hříchů | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobí zase ovladače pro ATI?
    Já ti ani nevím, pacman -Suy je pro mě taky každodenní káva, o balíčku catalyst čtu prvně =) Zkusil jsem, provedl jsem reboot (pro jistotu) a vše vypadá ok - dříve jsou používal fglrx ;)
    -- Georgo
    27.11.2007 22:43 Creckx | skóre: 23 | blog: cxblog | Lanškroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobí zase ovladače pro ATI?
    Bohužel... ve fglrx je teď spousta nových věcí, ne všechny fungujou, ale Xka je sami zapínají, takže na archforu najít problém a tam bude napsaný co vypnout. Mě se třeba zobrazovali divný čáry u netwmpageru a přes trayer a pak stačilo vypnout aiglx a bylo to ok.
    Můj blog Pokud máte taky blog, můžeme vyměnit odkazy :)
    27.11.2007 22:57 Ses | skóre: 16 | blog: Nevím nic, ale zato to vím správně | Ivančice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobí zase ovladače pro ATI?
    Taky se chystám na aktualizaci na nové Ati ovladače. Zálohuju vše, co se může pos*at a uvidím... U minulých to šlo. Sice těžce, ale šlo...
    Nikdo mi nerozumí. Jsem záhadný.
    28.11.2007 00:14 CET
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobí zase ovladače pro ATI?
    I Gentooovskej ebuild hlasil nejaky info, ze pokud nastanou problemy s novym ati-drivers, tak je nutny se vratit ke starej verzi. Zatim jsem Xka nerestartoval, tak uvidime, jak to dopadne.

    Jinak fglrx je kernelovskej modul a nejsem si jistej, jestli se vzdycky pri restartu Xek automaticky odstrani a pak znovu nahraje. Je mozny, ze zustala nahrana stara verze. Lepsi zpusob je opravdu zastavit KDM, odstranit pripadne nahranej modul fglrx pomoci rmmod a pak znovu Xka nahodit. Nebo jestli nema problem nejakej modul, kterej zavisi na fglrx a je teda nutny ho znovu prelozit?

    Asi to bude trosku jinej problem, ale ted se mi stalo, ze mi nejaka aplikace hledala libGL.so.1, ale ten link proste nebyl vytvorenej. Tak jsem ho udelal rucne a pak uz to jelo, ale i tak divny.
    28.11.2007 21:50 Ses | skóre: 16 | blog: Nevím nic, ale zato to vím správně | Ivančice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobí zase ovladače pro ATI?
    Tak jsem aktualizoval na novější verzi fglrx (7.11).

    Postupoval jsem tak, že jsem minulé ovladače odstranil (sudo /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh), potom jsem odstranil a zase nainstaloval xorg-driver-fglrx (používám Ubuntu, možná to bude někde jinak). Potom jsem v pohodě nainstaloval nové ovladače a restartoval.

    PC naběhlo v pořádku. Postřehl jsem mírné zvýšení výkonu, byla opravena chyba, kdy mě špatně fungovalo vypínání monitoru po delší nečinnosti (vypl se jen jednou a pak už nechtěl). Ovšem stále mám problém, že když mám delší dobu puštěnej Compiz - Fusion nebo po chvilce blbnutí s Google Earth se mi PC kompletně sekne. Zvláštní je, že třeba když hraji Mafii pod Wine, tak drží...
    Nikdo mi nerozumí. Jsem záhadný.
    progdan avatar 29.11.2007 15:55 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zlobí zase ovladače pro ATI?
    Google Earth mi vzdy fungoval, hry jsem nezkousel :)

    Instalujete z repozitaru nebo verzi primo ze stranek ATI? Prisel jsem totiz na to, je mozna chyba v balicku, protoze jsem je zkusil nainstalovat primo ze stranek vyrobce a hazelo to uz jinou chybu :)

    Jinak toto tema se me prestane brzy tykat protoze ocekavam notebook s grafikou od nVidie :)
    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.