Jakub Vrána napsal AI plugin sql-gemini pro nástroj pro správu databáze v jednom PHP souboru Adminer. Plugin dovoluje sestavovat SQL dotazy pomocí AI, konkrétně pomocí Google Gemini.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 0.4.15 (𝕏) svobodného operačního systému ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.
Byl představen rpi-image-gen, tj. oficiální nástroj pro vytváření vlastních softwarových obrazů pro zařízení Raspberry Pi.
Byla vydána nová major verze 8.0, aktuálně 8.0.1, softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je lepší podpora Kobo KEPUB formátu nebo integrovaný lokálně běžící engine Piper pro převod textu na řeč používaný pro čtení nahlas (již od verze 7.18).
Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
1. S procesorem by moh bejt problém při nahrávání (vyřeší HW MPEG2 enkodér), záleží na kvalitě, v jaký chcete nahrávat. Přehrávání samotný nežere skoro nic, spousta analogovejch tunerů chodila i ve stařičkejch 486kách.
Jenze televizni karty mely vlastni kabel do graficke karty, takze to byl takovy overlay, pres sbernici sly jen ridici instrukce.
Obecne dejte si pozor i na propustnost sbernice. Ja si napr. na svem PC HD video rozkoduju, ale uz ho neprotlacim do graficky karty.
1. S procesorem by moh bejt problém při nahrávání (vyřeší HW MPEG2 enkodér), záleží na kvalitě, v jaký chcete nahrávat. Přehrávání samotný nežere skoro nic, spousta analogovejch tunerů chodila i ve stařičkejch 486kách.Řekl bych, že v případě digitálního vysílání to bude přesně opačně - teda tak, že nahrávání nestojí nic a nároky na procesor má přehrávání.
ja si na czc predbezne nejaky vynasel, zajimala by me ted podpora pod linuxem (ze to bude chodit ve win 2000 kam bootuju jednou za tejden kvuli aktualizaci antiviru a zapareni naky ty 3d hry me moc platny nebude, ono nektery ani pod w2k prej uz nefungujou).
takze to jsou: AverMedia - AVerTV Hybrid + FM PCI a LifeView - LifeView FlyDVB-T trio PCI.kdo to mate, velmi by me to zajimalo, jestli se tyhlety karticky vyplati vubec porizovat pripadne za kolik. a jestli je mozny to provozovat na pokojovy antene s predzesilovacem (tahat koax z pudy a delat zase 3 diry do zdi jako kdyz sem tahal ethernet se mi opravdu nechce).
za odpovedi predem dekuju
Tiskni
Sdílej: