Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak se pokouším postavit "multimedialni kus nábytku" s MythTV. Zatim tedy jen tak zkušebně na mém desktopu - Gentoo(32bit), Athlon64 3000+, 1GB RAM, Leadtek WinFast 2000 Expert, ale ve finale ty to mělo ležet a běžet u rodicu v obyváku.
No a tak posledni týden hledam ten správný TV tuner.....
Zatim to bude asi pouze analogová záležitost, digitalni signál k nám jen tak nedorazí a až to bude aktuálni, tak se prostě koupí tuner digitální.
Co by to mělo umět?
1. Obraz v obraze, nahrávání jednoho a sledováni druhého programu. - To bude vyžadovat 2 tunery. Bude lepší 1x"double"tuner karta, nebo 2x "single"tuner ? A hlavně bude to použitelne na 1GHz CPU?
2. HW MPEG-2 - Netýká se to jenom příjmu digitálniho signálu?
3. Nahrávání podle kódu z TV programu - Nevim jak se to jmenuje,(Showview ?) jde o zadáni kódu podle kterého třeba Video rekordér pozná, kdy ma začt nahrávat. Umi tohle vůbec tunery do PC?
4. Teletext - No, to by asi nemel být problem.
Takže co vybrat? Provozujete někdo takovýhle set-top-box? S jakým tunerem?
Co XMLTV? Podle toho co jsem nasel, tak tv_grab_cz už neni funkčni, takže Programoveho Pruvodce v MythTV si neužiju?
Takžě jestli máte někdo nějake tipy a připominky k takovéhlemu zařízení, budu moc rád.
No, tak ja jdu zase ladit ten MythTV. V TvTime nebo xawtv je obraz super, ale v MythTV hrůza děs a běs..............
Tiskni
Sdílej:
1. S procesorem by moh bejt problém při nahrávání (vyřeší HW MPEG2 enkodér), záleží na kvalitě, v jaký chcete nahrávat. Přehrávání samotný nežere skoro nic, spousta analogovejch tunerů chodila i ve stařičkejch 486kách.
Jenze televizni karty mely vlastni kabel do graficke karty, takze to byl takovy overlay, pres sbernici sly jen ridici instrukce.
Obecne dejte si pozor i na propustnost sbernice. Ja si napr. na svem PC HD video rozkoduju, ale uz ho neprotlacim do graficky karty.
1. S procesorem by moh bejt problém při nahrávání (vyřeší HW MPEG2 enkodér), záleží na kvalitě, v jaký chcete nahrávat. Přehrávání samotný nežere skoro nic, spousta analogovejch tunerů chodila i ve stařičkejch 486kách.Řekl bych, že v případě digitálního vysílání to bude přesně opačně - teda tak, že nahrávání nestojí nic a nároky na procesor má přehrávání.
ja si na czc predbezne nejaky vynasel, zajimala by me ted podpora pod linuxem (ze to bude chodit ve win 2000 kam bootuju jednou za tejden kvuli aktualizaci antiviru a zapareni naky ty 3d hry me moc platny nebude, ono nektery ani pod w2k prej uz nefungujou).
takze to jsou: AverMedia - AVerTV Hybrid + FM PCI a LifeView - LifeView FlyDVB-T trio PCI.kdo to mate, velmi by me to zajimalo, jestli se tyhlety karticky vyplati vubec porizovat pripadne za kolik. a jestli je mozny to provozovat na pokojovy antene s predzesilovacem (tahat koax z pudy a delat zase 3 diry do zdi jako kdyz sem tahal ethernet se mi opravdu nechce).
za odpovedi predem dekuju