E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
127.0.0.1 localhost 127.0.0.1 http://pl.youtube.com 127.0.0.1 http://youtube.com 127.0.0.1 http://ozzy.rockmetal.art.pl 127.0.0.1 http://ozzy.com 127.0.0.1 http://gry.onet.pl 127.0.0.1 http://overkill.superhost.pl 127.0.0.1 http://metallica.isp.net.pl 127.0.0.1 http://missionmetallica.com 127.0.0.1 http://www.pl.youtube.com 127.0.0.1 http://www.youtube.com 127.0.0.1 http://www.ozzy.rockmetal.art.pl 127.0.0.1 http://www.ozzy.com 127.0.0.1 http://www.gry.onet.pl 127.0.0.1 http://www.overkill.superhost.pl 127.0.0.1 http://www.metallica.isp.net.pl 127.0.0.1 http://www.missionmetallica.comNicméně je to k ničemu, protože to funguje pouze pokud zadá konkrétní adresu, jakmile jede přes Google, strana a podstrany se normálně zobrazí. Nejsem zrovna superhacker, takže bych potřeboval trochu poradit. Nechci instalovat žádné programy, protože neni blbej a dokáže to obejít. Zablokovat přístup nějak globálněji také nemohu, protože je na počítači potřeba normálně pracovat s netem. Jde mi o tyto konkrétní strany a podstrany, kterých je plná historie... Nedalo by se ten "hosts" nějak editovat i na vstup přes Google a na jednotlivé poddomény?
Tiskni
Sdílej:
Kdyz pises, ze neni blby, tak pouzije nejaky anonymizer ci proxy....ale zas tak chytrý zas není
/etc/hosts
zakázat některé online hry na jednom počítači ve vestibulu (ty počítače tam jsou jenom tři, jeden z nich s Windows pravidelně vyhazoval BSOD a studentů chtějících na net bylo mnoho..).
Je to s nim ale, opravdu jak s malim dítětempodle mě úplně ťipťop není. Co mě ale irituje úplně nejvíc je ta čárka...
Co mě ale irituje úplně nejvíc je ta čárka...Ta podle mě značí snížení intonace, čímž je nutno ji zvednout u slova opravdu a přispívá tak k jeho vypíchnutí/zdůraznění…no a nebo taky ne.
Nejsem přítel blokování a hlídání přístupů, tak jenom stručně:Nápodobně, takže: iptables - nejlépe nějaká krabička mezi inkriminovaným PC a zbytkem světa, protože jsme to na škole úspěšně ochcávali zapsáním přímo IP adresy nebo nastavením veřejného proxy serveru.