abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:22 | Nová verze

    Czkawka a Krokiet, grafické aplikace pro hledání duplicitních a zbytečných souborů, byly vydány ve verzi 11.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Od verze 7.0 je vedle frontendu Czkawka postaveného nad frameworkem GTK 4 vyvíjen nový frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Frontend Czkawka je už pouze v udržovacím módu. Novinky jsou implementovány ve frontendu Krokiet.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Zajímavý článek

    Jiří Eischmann na svém blogu publikoval článek Úvod do MeshCore: "Doteď mě radioamatérské vysílání úplně míjelo. Když jsem se ale dozvěděl, že existují komunity, které svépomocí budují bezdrátové sítě, které jsou nezávislé na Internetu a do značné míry taky elektrické síti a přes které můžete komunikovat s lidmi i na druhé straně republiky, zaujalo mě to. Když o tom přede mnou pořád básnili kolegové v práci, rozhodl jsem se, že to zkusím taky.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.5.20 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | IT novinky

    Peter Steinberger, autor open source AI asistenta OpenClaw, nastupuje do OpenAI. OpenClaw bude převeden pod nadaci a zůstane otevřený a nezávislý.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Zajímavý článek

    Společnost Backblaze zveřejnila statistiky spolehlivosti pevných disků používaných ve svých datových centrech za rok 2025. Ke konci roku 2025 vlastnila 349 462 pevných disků. Průměrná AFR (Annualized Failure Rate), tj. pravděpodobnost, že disk během roku selže, byla 1,36 %. V roce 2024 to bylo 1,57 %. V roce 2023 to bylo 1,70 %. V roce 2022 to bylo 1,37 %.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    15.2. 21:55 | Zajímavý software

    Nástroj sql-tap je proxy mezi aplikací a databází, které zachytává všechny SQL dotazy a zobrazuje je v terminálovém rozhraní. Zde lze téměř v reálném čase zkoumat dotazy, sledovat transakce a spouštět SQL příkaz EXPLAIN. Podporované databázové systémy jsou pouze PostgreSQL a MySQL. Zdrojový kód je dostupný na GitHubu, pod licencí MIT.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    15.2. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.2 textového editoru Vim (Vi IMproved). Přináší vylepšené doplňování, podporu schránky ve Waylandu, podporu XDG Base Directory (konfigurace v $HOME/.config/vim), vylepšené Vim9 skriptování nebo lepší zvýrazňování změn. Vim zůstává charityware. Nadále vybízí k podpoře dětí v Ugandě. Z důvodu úmrtí autora Vimu Brama Moolenaara a ukončení činnosti jím založené charitativní organizace ICCF Holland projekt Vim navázal spolupráci s charitativní organizaci Kuwasha.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    14.2. 12:33 | Zajímavý projekt

    Byl představen editor MonoSketch, webová aplikace pro tvorbu diagramů, technických nákresů, flowchartů a různých dalších vizualizací, to vše jenom z ASCII znaků. Všechny operace běží pouze v prohlížeči uživatele a neprobíhá tedy žádné nahrávání dat na server. Zdrojový kód aplikace (drtivá většina Kotlin, žádné C#) je dostupný na GitHubu pod licencí Apache 2.0.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    14.2. 12:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.7.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.2. 05:00 | Komunita

    Všem na AbcLinuxu vše nejlepší k Valentýnu aneb Dni lásky ke svobodnému softwaru (I love Free Software Day, Mastodon, 𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (19%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (3%)
     (4%)
     (1%)
     (12%)
     (27%)
    Celkem 882 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    "PROVIDER - II"

    1.6.2011 00:13 | Přečteno: 1535× | moje já a linux | poslední úprava: 1.6.2011 00:13

    Vážený kliente,

    dovolte, prosím, abychom touto formou reagovali na Váš e-mail ze dne 26.05.2011, týkající se technického problému.

    Port 25 Vám byl odblokován.

    V případě, že budete reagovat na tento e-mail, využijte prosím opět standardního formuláře, který naleznete na http://web."PROVIDER".cz/klpoz/cz/

    S pozdravem a přáním příjemného dne


    Petr Xxxx

    Specialista technické podpory datových služeb "PROVIDER"

    "PROVIDER" Česká republika, a. s.

    užitečné informace můžete také najít na našich internetových stránkách http://www."PROVIDER"live.cz



    Pro úplnost dodávám:

    Vážený kliente, dovolujeme si Vás upozornit, že dne 2011-05-23 21:25:27 prostřednictvím Vašeho počítače / Vašich počítačů došlo k rozesílání nevyžádané pošty. Tím jste narušil provoz datové sítě "PROVIDER" a porušil Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací společnosti "PROVIDER" Česká republika, a.s. (dále jen „Všeobecné podmínky“). Abychom předešli dalším negativním důsledkům, provedli jsme na Vašem internetovém připojení v souladu s Všeobecnými podmínkami blokaci portu 25 pro odchozí poštu. Toto opatření má dalšímu šíření nevyžadané pošty zabránit, nebo jej alespoň výrazně snížit. V případě, že nepoužíváte pro správu Vašeho mailu poštovního klienta (např. Outlook, Thunderbird), ale přistupujete k poště pomocí webového rozhraní (http://www.seznam.cz/, http://www.volny.cz/, http://www."PROVIDER"live.cz/Servis/Webmail/, atd.) nezaznamenáte žádnou změnu. Věříme, že k této nepříjemné události došlo neúmyslně a bez Vašeho vědomí. Většina nevyžádané pošty je rozeslána zneužitím počítače v důsledku jeho nízkého zabezpečení Dovolujeme si Vám proto připomenout kroky, které je třeba pro zabezpečení vašeho počítače učinit, aby byla v budoucnu co nejmenší pravděpodobnost napadení a zneužití Vašeho počítače. 1) Nainstalovat všechny bezpečnostní záplaty Vašeho operačního systému (např. pro operační systém Windows na stránce: http://www.windowsupdate.com/) 2) Zkontrolovat Váš počítač klasickým aktualizovaným antivirovým programem (např. "PROVIDER" SmartGuard, Norton Antivirus, Avast, AVG...) 3) Prověřit Váš počítač programem na vyhledávání různých "červů nebo tzv. spyware". Mezi nejpoužívanější programy patří Ad-aware, SpyBot a "PROVIDER" SmartGuard. 4) Nadále Vám doporučujeme používání firewallu. Jakmile provedete výše doporučená bezpečnostní opatření či jiným způsobem zabezpečíte Váš počítač informujte nás prosím prostřednictvím kontaktního formuláře, který najdete na http://web."PROVIDER".cz/klpoz/cz/ a poté Vám bude řádné připojení obnoveno. Nejste-li spokojen s Vámi prováděným standardním zabezpečením a doposud používanými systémy, doporučujeme novou službu na ochranu Vašeho počítače, která se jmenuje "PROVIDER" SmartGuard. Ta nabízí komplexní zabezpečení Vašeho počítače. Více informací naleznete na http://www.upc.cz/internet/extras/smartguard. Věříme, že tato opatření, kterými se snažíme zamezit zneužívání sítě Internet a tím chránit i všechny naše uživatele, přijmete s pochopením. "PROVIDER" Česká republika, a. s. Klientské centrum P.O.Box XYZ 130 11 Praha 3 - Žižkov http://www."PROVIDER".cz



    **********************************************


    Zapněte mi port 25, nebo mi pošlete kompletní záznamy z smtp servru. Nemám vlastní smtp a nějaký viry rozesilající spam bych snad musel pouštět jedině v hlubokém deliriu přes wine.

    ...jestli teda furt nedaváte kazdýmu veřejnou ip jako dřív, pevně doufám že jste to neodstřihli celýmu baráku kvuli jednomu BFU se zavirovanyma Widlema...

    s pozdravem

    Jan Dzik
    PL*ATINIUM Cattery
    http://www.devonrex.cz
           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    1.6.2011 06:52 jan.xxx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    s/"PROVIDER"/UPC/g ? ;-)
    1.6.2011 06:54 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    Já bych sázel na ten wine a hluboký delirium :-)
    Bedňa avatar 1.6.2011 09:37 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    :-D :-D a čo by povedalo Wine na nimi doporučovanú stránku http://www.windowsupdate.com/) :-)
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    =^..^= AmigaPower® avatar 1.6.2011 17:57 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    Nemám Wine, na co?
    Bedňa avatar 1.6.2011 17:58 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    Na tú hru, čo sa začína na B.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    =^..^= AmigaPower® avatar 1.6.2011 18:01 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    BSOD?
    Bedňa avatar 1.6.2011 18:26 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    :-D :-D
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    gtz avatar 1.6.2011 21:09 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    Modrá smrt :-)
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    kotyz avatar 1.6.2011 22:48 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    Na to neni třeba wine, to běží pod xscreensaverem (a umí to nasimulovat i kernel panic, atari bomb nebo guru meditation) :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    2.6.2011 14:10 guru meditation
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    huh, to už jsem pár let neviděl
    1.6.2011 14:38 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    Neni potreba delirium. Staci omylem povolit open relay.
    Stalo se i v lepsich rodinach..
    1.6.2011 15:32 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    Tak už zase můžeš nahodit ten spambot ;-)
    =^..^= AmigaPower® avatar 1.6.2011 17:56 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "PROVIDER - II"
    ...už jede ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.