Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Jak to myslite s 802.1x, nejak si to nedokazu predstavit.Z jiných řešení ovšem implementovaných přímo na switchi mě kromě limitu na počet MAC adres a/nebo povolení jen specifických adres napadá ještě statické nastavení CAM a/nebo použití 802.1x (což je sice trochu z jiného soudku, ale zároveň to s sebou automaticky přinese "fixní" MAC/port spárování).
ono Cisco fušuje do elektronických součástek a prodává nějaké přepínače? já u nich vidím jen switche...A o co ti jako jde? Tvé rejp je trochu mimo mísu. Opravdu nechápu, proč by měl volit anglický výraz místo českého. Nebo sem snad také přichází amerikanizace?
já prozměnu nevidím důvod psát čistonosoplena, když tomu každý říká kapesníkAle výraz přepínač se používá docela běžně
pak že tento překlad bude použit všude v článku, a ne jednou tak a jindy onak ...+1 S tímto máš naprostou pravdu. Vhodné mně přijde řešit to tím způsobem, že poprvé se napíše přepínač (switch) a v dalším textu se používá přepínač (nebo naopak - do závorky dát český překlad, a používat anglický výraz - to už je na osobním vkusu)
Hm, kdysi se mne někdo na něco zeptal, sice v jiné oblasti, pak jsem se dozvěděl, že si mne testoval, zda bych pro něj byl kvalitní kádr ... různé jsou cesty lidské a jiné.
Tiskni
Sdílej: