Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Jak to myslite s 802.1x, nejak si to nedokazu predstavit.Z jiných řešení ovšem implementovaných přímo na switchi mě kromě limitu na počet MAC adres a/nebo povolení jen specifických adres napadá ještě statické nastavení CAM a/nebo použití 802.1x (což je sice trochu z jiného soudku, ale zároveň to s sebou automaticky přinese "fixní" MAC/port spárování).
ono Cisco fušuje do elektronických součástek a prodává nějaké přepínače? já u nich vidím jen switche...A o co ti jako jde? Tvé rejp je trochu mimo mísu. Opravdu nechápu, proč by měl volit anglický výraz místo českého. Nebo sem snad také přichází amerikanizace?
já prozměnu nevidím důvod psát čistonosoplena, když tomu každý říká kapesníkAle výraz přepínač se používá docela běžně
pak že tento překlad bude použit všude v článku, a ne jednou tak a jindy onak ...+1 S tímto máš naprostou pravdu. Vhodné mně přijde řešit to tím způsobem, že poprvé se napíše přepínač (switch) a v dalším textu se používá přepínač (nebo naopak - do závorky dát český překlad, a používat anglický výraz - to už je na osobním vkusu)
Hm, kdysi se mne někdo na něco zeptal, sice v jiné oblasti, pak jsem se dozvěděl, že si mne testoval, zda bych pro něj byl kvalitní kádr ... různé jsou cesty lidské a jiné.
Tiskni
Sdílej: