abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    "Defragmentace" souborů na flash

    27.3.2007 15:06 | Přečteno: 1698× | Linux | poslední úprava: 27.3.2007 15:10

    Při kopírování hudby na flash disk mi vadilo, že přehrávání pak neprobíhalo popořadě, ale na přeskáčku, jak se zrovna soubory nahrály na flash, tak jsem napsal jednoduchý script na třídění.

    #!/bin/bash
    
    path=$1
    
    if [ "$path" == "" ]; then
            echo "Usage: $0 path_to_sort_by_name"
            exit 1
    fi
    defrag_dir="$path/.defrag"
    if [ ! -d "$defrag_dir" ]; then
            mkdir "$defrag_dir"
    fi
    
    escpath=`echo $path| sed 's/\//\\\\\//g'`
    OLDIFS=$IFS
    IFS=:
    dirs=`find "$path" -mindepth 1 -type d ! -iname .defrag | sort | sed -e :a -e "N;s/\n/$IFS/;ta"`
    topdirs=`find "$path" -mindepth 1 -maxdepth 1 -type d ! -iname .defrag | sort | sed -e :a -e "N;s/\n/$IFS/;ta"`
    for dir in $dirs ; do
            dirname=`echo $dir | sed "s/^$escpath//"`
            echo $topdirs | grep $dir >/dev/null
            if [ $? -eq 0 ]; then
                    mv "$dir" "$path/.defrag/$dirname" > /dev/null
            fi
            mkdir "$path/$dirname" > /dev/null
            files=`find "$path/.defrag/$dirname" -maxdepth 1 ! -type d | sort | sed -e :a -e "N;s/\n/$IFS/;ta"`
            for file in $files ; do
                    mv "$file" "$path/$dirname/"
            done
    done
    
    IFS=$OLDIFS
    rm -r "$defrag_dir" >/dev/null
    

    Doufám, že tento script bude někomu k prospěchu a že mu nezpůsobí žádné škody

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    27.3.2007 15:09 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    A ukážeš nám ten skript? :-)
    27.3.2007 15:11 blondak | skóre: 36 | blog: Blondak | Čáslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    Už je tam, chybička se vloudila ;)
    Každý problém ma své logické, snadno pochopitelné nesprávné řešení.
    Jardík avatar 27.3.2007 18:33 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    Pod jakou je to licencí? (kéž by napsal MIT)
    Věřím v jednoho Boha.
    b42 avatar 27.3.2007 19:39 b42 | skóre: 12 | Ostrava/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    To musi mit kazdych par radek kodu ktere nekdo napise a nekde zverejni (nic proti autorovu skriptu, mysleno obecne) licenci?
    27.3.2007 20:43 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    Nemusi, ale napr. podle ceskeho aut. zakona pak takovych par radku nesmi pouzivat, sirit, upravovat atd. nikdo krome autora.
    b42 avatar 27.3.2007 21:13 b42 | skóre: 12 | Ostrava/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    Hmm, takze takovy .bashrc do ktereho jsem si copypastnul nekolik ruznych kusu skriptu ktere se povalovaly volne na netu a u kterych nebylo co se tyce licence nic napsane vlastne nesmim pouzivat a uz vubec ne nekomu ukazovat?:)

    Nj, resim kraviny, ja jen ze to takhle zni docela nepredstavitelne.
    27.3.2007 22:03 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    U del umeleckych, ktera jsou uvolnena anonymne, snad existuje zvlastni rezim umoznujici jejich uziti v rozumne mire, ktery ale okamzite zanika, jakmile se autor ke svemu vytvoru dozna.

    Na(ne)stesti konfigurak neni dilo umelecke, takze je to tak, jak rikate.

    Autorske majetkove pravo (copyright) stavi na principu, ze co neni dovoleno, je zakazano. (Proto licence vse povolujuci jsou oznacovany jako copyleft :)
    houska avatar 28.3.2007 19:19 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    Na(ne)stesti konfigurak neni dilo umelecke, takze je to tak, jak rikate.
    a co kdyz soucasti konfiguraku bude i mnou vytvorenej ascii art? ;)
    27.3.2007 23:51 rgb | skóre: 2 | blog: rgblog
    Rozbalit Rozbalit vše nechci provokovat, ale... ;)
    FATSort is a utility that sorts FAT16 and FAT32 partitions. It even can handle long file name entries. It reads the boot sector and sorts the directory structure recursively. This is for example useful for sorting the files on your MP3 player when it doesn't implement a sorting function itself.

    http://fatsort.berlios.de/
    28.3.2007 09:19 blondak | skóre: 36 | blog: Blondak | Čáslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nechci provokovat, ale... ;)
    To je přesně to co jsem potřeboval, akorát jsem to nedokázal najít. Díky
    Každý problém ma své logické, snadno pochopitelné nesprávné řešení.
    29.3.2007 10:02 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    Myslím že by to samé šlo udělat nějakým one-linerem..
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    29.3.2007 10:54 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    find -type d|while read i;do (cd "$i";mkdir ../d;mv * ../d;rm -rf "$PWD";mv "${PWD%/*}/d" "$PWD"); done
    
    Vyzkoušel jsem tohle, a funguje.. rm -rf z nějakého ujetého důvodu odmítá smazat aktuální adresář, ale proti $PWD naštěstí neprotestuje...
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    30.3.2007 09:16 blondak | skóre: 36 | blog: Blondak | Čáslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    Nejsem si jist, jestli to řadí i soubory, pokud ano, tak to nikde nevidím.
    Každý problém ma své logické, snadno pochopitelné nesprávné řešení.
    30.3.2007 09:57 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    Ten mv by měl expandovat hvězdičku na abecední seznam souborů, a v tomto pořadí je přesundou do cílového adresáře, takže by to řadit měl. Jediné co nebude fungovat je pokus o třídění root dir filesystému- pak budou . a ../d v jiných mountech, a mv by je kopíroval, nebo by to vůbec nefungovalo..
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    3.9.2007 15:26 Altariel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: "Defragmentace" souborů na flash
    Mohl by mi někdo poradit, jak tento script použít? Používám Kubuntu zhruba měsíc a půl, se scripty jsem ještě neměla tu čest, ale zrovna tento bych moc moc potřebovala... Ale nevím jak na to, ani jsem to nikde nenašla:( Díky.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.