Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Unixové tradice se rozhodně netýkají kancelářského software, ale systémových záležitostí a administrace.To není až tak úplně pravda. Ale bohužel to i trochu pravda je. Najde se dost programů, které jsou jen frontendem pro specializované nástroje (lyx, grip,...), mnoho jiných je tvořeno modulárně (kontact). Nicméně i tak mají kancelářské balíky (a gui programy vůbec) sklony molochovatět víc než je zdrávo a je to obrovská škoda.
Unixové tradice se rozhodně netýkají kancelářského software, ale systémových záležitostí a administrace.Jste si jist? Unix původně vznikal pod hlavičkou systému pro zpracování textů... Ostatně kdyby se tímto pravidlem kancelářský software řídil, jenom by mu to prospělo.
Druhou větu jste napsal zřejmě v hlubokém myšlenkovém útlumu. Podle vaší logiky by nikdo nikdy žádný software nenapsal. Detailnější rozbor proč tomu tak je nechám na Vás, ale kdybyste potřeboval, dovysvětlím.Tu větu jsme psal při plném vědomí, ovšem s jedním nevysloveným předpokladem - totiž že statistické funkce nad hlavičkami e-mailu nikdo jiný než vy nevyužije.
Co se týče poslední části, tak jen jedno. Existuje něco jako schránka, clipboard a pokud bude KMail umět zobrazit libovolnou hlavičku a dokáži zkopírovat do schránky sloupec hodnot této hlavičky, pak nemusím nic opisovat. A pro me za mne nemusí v KMailu žádná lišta z agregáty být, protože si to dokáži elegantně přenést do spreadsheetu.Podle mne je KMail program určený pro čtení a psaní e-mailů. V poštovní programu (GMail), který používám, je pojem "sloupec" už dost zkreslený popis toho, jak e-maily zobrazuje. Pokud chcete s e-maily dělat něco jiného, než je číst, použijte nějaký filtr pro doručování, který příslušné e-maily v kopii předá skriptu, který je zpracuje, jak potřebujete.
Takže, kdo chce, hledá způsoby, kdo ne hledá důvody.Nehledám důvody, proč to nejde, hledám způsob, jak to dělat lépe. Resp. způsob, jak dělat to, co vlastně chcete. Protože mám pocit, že chcete věc, která jde snadno řešit způsobem A, a vy řešíte, jak ohnutím několika nástrojů a drbáním se levou rukou za pravým uchem tu věc řešit složitě způsobem B. Ale prosím, jestli chcete upravovat KMail tak, abyste mohl ručně dělat něco, co může dělat automaticky skript, já vám v tom nebráním.
Padavost?ano
Pouzivam KMail s IMAP dennodenne a nevim, kdy mi naposled spadnul.hmmm ...
Nebude problem s IMAPem na serverove strane (nestandardni implementace)? I kdyz je pravda, ze i to by mela dobra aplikace ustat, mozna s chybou ale urcite ne padnout.odpovídáš si sám ... nehledě na to, že se to děje proti různým serverům
Tiskni
Sdílej: