Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Tento blogpost je o nabídce zasponzorování implementace nové vlastnosti KMailu
Jako intenzivní uživatel KMailu hledám někoho kdo dokáže do této aplikace doimplementovat novou vlastnost. Pokud to bude jen trochu možné, byl bych rád, kdyby se tato vlastnost objevila přímo ve verzi KMail, kterou vydává KDE, tzn. protlačit ji do hlavní větve vývoje KMail.
O co se jedná:
Příklad:
Našel by se někdo s dostatečnými zkušenostmi s vývojem pro KDE a zájmem tuto věc s vývojáři KDE prodiskutovat a případně implementovat za úplatu?
Tiskni
Sdílej:
Unixové tradice se rozhodně netýkají kancelářského software, ale systémových záležitostí a administrace.To není až tak úplně pravda. Ale bohužel to i trochu pravda je. Najde se dost programů, které jsou jen frontendem pro specializované nástroje (lyx, grip,...), mnoho jiných je tvořeno modulárně (kontact). Nicméně i tak mají kancelářské balíky (a gui programy vůbec) sklony molochovatět víc než je zdrávo a je to obrovská škoda.
Unixové tradice se rozhodně netýkají kancelářského software, ale systémových záležitostí a administrace.Jste si jist? Unix původně vznikal pod hlavičkou systému pro zpracování textů... Ostatně kdyby se tímto pravidlem kancelářský software řídil, jenom by mu to prospělo.
Druhou větu jste napsal zřejmě v hlubokém myšlenkovém útlumu. Podle vaší logiky by nikdo nikdy žádný software nenapsal. Detailnější rozbor proč tomu tak je nechám na Vás, ale kdybyste potřeboval, dovysvětlím.Tu větu jsme psal při plném vědomí, ovšem s jedním nevysloveným předpokladem - totiž že statistické funkce nad hlavičkami e-mailu nikdo jiný než vy nevyužije.
Co se týče poslední části, tak jen jedno. Existuje něco jako schránka, clipboard a pokud bude KMail umět zobrazit libovolnou hlavičku a dokáži zkopírovat do schránky sloupec hodnot této hlavičky, pak nemusím nic opisovat. A pro me za mne nemusí v KMailu žádná lišta z agregáty být, protože si to dokáži elegantně přenést do spreadsheetu.Podle mne je KMail program určený pro čtení a psaní e-mailů. V poštovní programu (GMail), který používám, je pojem "sloupec" už dost zkreslený popis toho, jak e-maily zobrazuje. Pokud chcete s e-maily dělat něco jiného, než je číst, použijte nějaký filtr pro doručování, který příslušné e-maily v kopii předá skriptu, který je zpracuje, jak potřebujete.
Takže, kdo chce, hledá způsoby, kdo ne hledá důvody.Nehledám důvody, proč to nejde, hledám způsob, jak to dělat lépe. Resp. způsob, jak dělat to, co vlastně chcete. Protože mám pocit, že chcete věc, která jde snadno řešit způsobem A, a vy řešíte, jak ohnutím několika nástrojů a drbáním se levou rukou za pravým uchem tu věc řešit složitě způsobem B. Ale prosím, jestli chcete upravovat KMail tak, abyste mohl ručně dělat něco, co může dělat automaticky skript, já vám v tom nebráním.
Padavost?ano
Pouzivam KMail s IMAP dennodenne a nevim, kdy mi naposled spadnul.hmmm ...
Nebude problem s IMAPem na serverove strane (nestandardni implementace)? I kdyz je pravda, ze i to by mela dobra aplikace ustat, mozna s chybou ale urcite ne padnout.odpovídáš si sám ... nehledě na to, že se to děje proti různým serverům