Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
On říká že jí bude volit, protože se mu líbí její vzhled. Já se nad tím pozastavuji. Ty chceš lepší kritéria volby a zároveň nějaký příklad. Uvedu kritéria a odmítnu uvést příklad. Ty řekneš že má kritéria jsou "snůška keců", protože nedodám příklad, nikoliv proto že by jsi nějak argumentoval proti kritériím.
Kdyz jsou v ty partaji takovy kocky, tak pak je mi program ukradenej.ja ziram, dad - skalni volic VV?
odbourávání monopolů a regulacíhm, krásný protimluv ... odbourají-li se regulace, co bude bránit ("odbourá") monopolům?
To je těžké, když se nechcete bavit, že?To psal prosím kavol kde?
Svým přístupem. Stejně jako Vy.Nevykat. Proti zdravé dávce paranoie nic nemám, ale tyhle kecy jdou proti zdravému rozumu.
Kdo se chce bavit, tak spolupracuje. Kdo nechce, tak si hledá zkratky a kříčí, že se to dá vyložit více způsoby - i když je z kontextu jasné, který byl myšlen.Zatím mám pocit, že se kavol pouze ptá a že křičícím jsi tu z vás dvou pouze ty. Moje poznámky výše by se možná za nemístné označit daly, ale je třeba nezapomínat, že to byla reakce na perly typu „Co víc bys z ekonomiky chtěl?“ Nicméně kavol se pouze zeptal a za to si tento typ reakcí rozhodně nezaslouží. Ale dělej jak myslíš.
Moje poznámky výše by se možná za nemístné označit daly, ale je třeba nezapomínat, že to byla reakce na perly typu „Co víc bys z ekonomiky chtěl?“
Pavlixi sorry, ale otázka „Co víc bys chtěl“ je IMHO na místě. Nemá smysl řešit barvu zábradlí na palubě, když loď má v trupu díru a nabírá vodu.
Tenhle do sbírky nepatří, protože nejsem člen ČPS. Kromě toho, co kdybys do diskuze hodil taky něco podnětného a popsal svoje představy o prioritách ekonomických problémů téhle země, které podle tebe mají politici řešit?
Pirátská strana prosazuje široce dostupnou zdravotní péči, která klade důraz na prevenci a na osobní zapojení pacientů do léčby. Zavedeme do zdravotnictví transparentní hospodaření a další opatření zabraňující korupci a snížíme vliv farmaceutického průmyslu. Zdravotnictví musí být založeno na síti neziskových zdravotnických zařízení a veřejných zdravotních pojišťoven. Vzhledem k tomu, že prostředky zdravotního pojištění jsou prostředky veřejnými, musí nad nimi být zajištěna efektivní veřejná kontrola. Proto všechna zdravotnická zařízení a zdravotní pojišťovny, které hospodaří s prostředky veřejného zdravotního pojištění, přejdou k modelu transparentní organizace. Nebudeme přenášet finanční problémy zdravotnictví na pacienty a zdravotníky, ale budeme je účinně řešit. Poplatky ve veřejném zdravotnictví musí mít výlučně regulační funkci. Hlavním problémem zdravotnictví je korupce: Zavedeme ochranu pro ty, kdo na ni upozorní a postihy pro ty, kdo se korupce nebo zjevné nehospodárnosti dopouštějí. Jako hlavní opatření pro zlepšení financování prosazujeme transparenci, která vede k efektivnějšímu hospodaření; dále je potřeba odstranit závislost na konkrétních dodavatelích a podpořit rozšíření svobodného software do dalších nemocnic a zdravotních pojišťoven.
Takze zase jsem se nedozvedel nic o financovani, spoluucasti pojistence, atd., tad. Obecne blaboly.Myslíš ten dotaz, co bude bránit monopolům? To, co jim brání teď. Piráti narozdíl od Strany svobodných občanů nechtějí rušit každou regulaci jen protože je to regulace. Proto vždycky, když někde v diskuzi vidím, že prý „Piráti jsou liberální strana“, dělá se mi na obličeji vyrážka ve tvaru dlaně.
Proto vždycky, když někde v diskuzi vidím, že prý „Piráti jsou liberální strana“, dělá se mi na obličeji vyrážka ve tvaru dlaně.Ale vždyť o ní tak mluví i Ivan Bartoš. Potíž je v tom, kdo si za tím co dosazuje.
Potíž je v tom, kdo si za tím co dosazuje.
No právě. Když se u nás řekne „liberální strana“, většina lidí si pod tím představí uctívače divokého kapitalismu. To Piráti rozhodně nejsou, protože zastánci levicových i pravicových názorů jsou mezi Piráty zastoupeni rovným dílem.
zastánci levicových i pravicových názorů jsou mezi Piráty zastoupeni rovným dílem.No, pokud správně nastavíme dělící čáru, pak nepochybně. Trochu mi to připomíná přístup v knížce, kterou právě čtu: vezmu daný profil volebních preferencí voličů a koukám se, jak nastavit volební proceduru, aby mi vyšel správný výstup. Ale jinak bych se něco takového neodvážil tvrdit, myslím, že jedněch je většina, tedy alespoň podle mé definice levo-pravého dělení.
Tohle není o nějakém nastavování dělící čáry, ale přímo z toho, jak sami sebe označují sami Piráti a jejich příznivci. Když ve Švédsku Piráti prošli do Evropského parlamentu, dělaly se klasické průzkumy u lidí, kteří odcházeli z volebních místností. Polovina voličů Pirátů se označila za levičáky, polovina za pravičáky. Stejně to dopadlo i při nedávných zemských volbách v Berlíně. Pochybuju, že u českých Pirátů by to bylo jinak.
podle mé definice levo-pravého dělenía podělil by ses s ní? ;)
jo ... "no právě" takže ty knihovny plné knih mi pomohou jak? (nevím, jestli má v tomto threadu smysl reagovat ještě na něco jiného ...)Potíž je v tom, kdo si za tím co dosazuje.No právě. Když se u nás řekne „liberální strana“, většina lidí si pod tím představí uctívače divokého kapitalismu. To Piráti rozhodně nejsou, protože zastánci levicových i pravicových názorů jsou mezi Piráty zastoupeni rovným dílem.
To je těžké, když se nechcete bavit, že?ale tož mě by některé věci docela zajímaly ...
Samozřejmě, že ne všech. Např. vlastnictví je také regulace a dokonce i monopol.aha, takže zase tak svobodomyslní nejste ... když tedy "samozřejmě že ne" o rušení vlastnictví aspoň tedy mně osobně přijde dosti svobodomyslné vážně uvažovat o jiných konceptech vlastnictví
Pochopitelně jde převážně o regulace nereflektující technologický vývoj - ty nás zajímají nejvíce.ovšem onen "technologický vývoj" jde jaksi trošku mimo osu "ekonomicky model, ktery preferuji, zda preferuji volny trh, nebo jestli budou podporovat socialni stat", pod kteroužto otázkou jsem původně reagoval - sociální stát mohu mít i když budu obdělávat pole ruchadlem a písničky přepisovat husím brkem na pergamen
IMHO Piráti berou volný trh celkem pragmaticky - je to dobrý sluha, ale špatný pán.
V tom vtipu, tak jak ho znám já, tenkrát ta ženská toho chlapa vymrkala. Takže si umím představit, že by ho příležitostně mohla i vyzívat.
Osobně bych měl u takové praktiky asi problém s tím přesvědčit sám sebe, že to tu ženskou aspoň trochu baví, při všem tom zívání.
Při darování vás prosíme o uvedení totožnosti. (Nebudou-li údaje o totožnosti poskytnuty, musíme podle zákona platbu vrátit, nebo odvést státu.)http://www.pirati.cz/financni-dary
kdyz uz se tady probira ceska piratska strana tak bych se zeptral kdo vymyslel ty stupidni pravidla pro dary?
Ty pravidla jsou bohužel v zákoně. Když je neuvedeš, strana musí dar vrátit. Když se jí nepodaří dohledat komu, musí je hodit do černý díry.
Svobodní jsou děsná pravice. Podpoří rozklad již tak se rozkládajícího státu aby upevnili moc "kapitalistckých" monopolů..
Poslechni si třebas toto:
Naomi Kleinová: Šoková doktrina. Neotřelý pohled na světovou politiku. Připravil Karel Wichs.
http://media.rozhlas.cz/_audio/2338978.mp3