Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.
Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).
Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.11.1. Přehled novinek v Changelogu.
Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.
I letos vyšla řada ajťáckých adventních kalendářů: Advent of Code 2025, Perl Advent Calendar 2025, CSS Advent Calendar 2025, Advent of A11Y 2025, Advent of AI Security 2025, Advent of Agents (in Google) 2025, Advent of Svelte 2025, …
Tak jsem si zkousel napsat vlastni konfigurk pro FVWM. No moc jsem toho nenapsal, skoro vsechno jsem zkopiroval odjinud:D Jeste to neni uplne hotove, chybi mi klavesove zkraty a polozky v menu. Asi by to chtelo i trozku zprehlednit ten konfigurak.
http://dizz.ic.cz/img/plocha.pngPritulka si konecne domu poridila internet a ja ji "vnutil" jabber ale nastal problem s klientem, zatim dostala GAIM ,ale ten se mi ve verzi 2.0 nelibi a hlavne nedokaze vyuzit potencial jabberu ,ja sam pouzivam centericq ,ale to mi neprijde pro ni vhode. Jakeho klienta by jste doporucily vy? Musi behat pod MS Windows ,ale bylo by dobre aby bezel i na UNIXu podobnych OS (casem bude migrovat -jen o tom jeste nevi}.
Me napada akorat PSI. Vsem za rady dekuji
Tak jsem se rozhodl ze se pochlubim 2 peknymi darecky ktere jsem dostal (at ostatni puknou zavisti :) ) Prvnim je plysovy tucnak , a musim rict ze je opravdu povedeny .. podoba se nejvic tuxovy co jsem tak bezne videl je cca 50cm vysoky. http://www.bubacek.cz/detail.php?id_items=25531&cat=AAAAAG - ja mam ten veci vykonejsi model :D Druhym nemene peknym je soka skreta ktery sedi za stolem a na stole je komp - teda spis terminal protoze je tam jen monitor a klavesnice - dukaz ze tam nema Windows :D
Tak tise zavidte (nebo spis nahlas at z toho mam radost).