abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    23.1.2009 21:05 VRtulnikk | skóre: 17 | blog: blogisek | Rokycany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Chrochro :)
    23.1.2009 22:44 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    To mi připomíná, že už bych konečně ten Hamster měl vyzkoušet ;-).
    24.1.2009 06:24 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel

    Mohl bys sem prosim vlozit screenshot? Ja ani nevim, jak ten aplet vypada.

    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    thingie avatar 24.1.2009 07:31 thingie | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel

    http://projecthamster.files.wordpress.com/2008/03/menu.png?w=387&h=290

    Nijak výjimečně :-)

    Růžové lži.
    Josef Kufner avatar 24.1.2009 13:50 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Hmm. neda se to pouzivat samostatne bez panelu? Nebo nevite nekdo o necem takovem?

    Ted pouzivam gnotime, ale moc se mi nelibi :(
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    25.1.2009 12:19 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Co tohle od Luka, docela se mi to líbilo. Ale je fakt, že někomu může java vadit...
    Baník pyčo!
    Josef Kufner avatar 25.1.2009 13:43 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    S tím si od gnotime moc nepomůžu :-( Ale jinak dík za tip.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    25.1.2009 13:02 tomm | skóre: 7 | blog: tomm's software | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Z ceskych luhu pochazejici Rachota. Nejak umi i posilat data na 1 misto od vice lidi. Zatim nevim, jak ;-) Ale autor to pise ve features :-)
    GUI existuje jen proto, aby se veslo vice terminalu na jednu obrazovku ...
    Josef Kufner avatar 25.1.2009 13:49 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Ale zas neumí upravovat naměřený čas... takže když zapomenu zmáčknout čudlík...
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    26.1.2009 15:11 Jiří Kovalský
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel

    Máte pravdu, že manuálně nastavit čas nejde. Je možné ovšem čas přesouvat mezi úlohami takže můžete pomocí menu "Úloha > Přesun času" odebrat např. z úlohy "Nevyužitý čas" 10 minut a přidat je k jiné úloze.

    Josef Kufner avatar 28.1.2009 22:49 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Jenže kdo se s tím má počítat, když vím, že jsem skončil ve čtyři? A navíc pak bude záznam plný podivných hodnot, takže se to bude hodně špatně kontrolovat. Když to můžu upravit, stačí to polítnout jestli někde není dvojciferný počet hodin...
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    29.1.2009 20:31 Jiří Kovalský
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel

    Omlouvám se, ale tomu scénáři nerozumím. Podle mě je více práce s editací toho XMLka než v GUI vybrat zdrojovou úlohu, z menu pak "Úloha > Přesun času", vybrat cílovou úlohu a určit jak dlouho se na zdrojové úloze nesprávně načítal čas cílové úlohy. Jako zdrojovou úlohu je možné určit i "Nevyužitý čas" či naopak.

    27.1.2009 09:16 tomm | skóre: 7 | blog: tomm's software | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Data jsou v jednoduchych XML, takze kdyz uz nejde pouzit nize popisovana funkce presunu casu, tak si tam hrabnu rucne ... na vteriny si nikdo stejne nehraje :-)
    GUI existuje jen proto, aby se veslo vice terminalu na jednu obrazovku ...
    26.1.2009 15:01 Jiří Kovalský
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel

    Ano, Rachota obsahuje funkci, která každý první den v týdnu odešle souhrnná naměřená data za předchozí týden na svůj Analytics server a "za odměnu" dostane pro srovnání průměrná data od všech ostatních uživatelů. Tato funkce jde samozřejmě vypnout, pokud se někdo rozhodne neposkytovat svá týdenní data.

    Jinak díky za komentář o Rachotě, který jí včera přinesl 5 potenciálních uživatelů. :-)

    27.1.2009 09:15 tomm | skóre: 7 | blog: tomm's software | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    No vida, sam autor :-) Rachotu pouzivame s kolegama uz par mesicu a je to fajn. Jen jsem teda nepobral ten analytics server. Hledal jsem dokumentaci popisujici, jak ho spustit, ale nic jsem nenasel :-( Nebylo by nejake nakopnuti? Predem diky. Bylo to bezva zpestreni k nasi soutezi "Kdo vickrat rozbije build" ;-)
    GUI existuje jen proto, aby se veslo vice terminalu na jednu obrazovku ...
    27.1.2009 16:00 Jiří Kovalský
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel

    Ten server je pouze marketingový pojem pro uživatele. Ve skutečnosti se jedná o PHP skript, který je umístěný na nějakém serveru sourceforge.net a databázi, do které tento PHP skript ukládá 2 argumenty, které dostane přes HTTP protokol. Druhý PHP skript zase vrací průměrné časy, které Rachota promocí HTTP konexe načte a zobrazí uživateli. Více informací je k dispozici na Rachota uživatelském listu [1].

    Jinak samozřejmě díky za používání Rachoty! :-)

    [1] http://sourceforge.net/mailarchive/message.php?msg_name=4936BE67.504%40centrum.cz

    1.2.2009 11:12 tomm | skóre: 7 | blog: tomm's software | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Jo aha, no diky moc. Tak to ja si na to napisu neco pekneho v Jave ... at se drzime stejne platformy :-)
    GUI existuje jen proto, aby se veslo vice terminalu na jednu obrazovku ...
    24.1.2009 15:10 alfonz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel

    hamster je super, sice nejsem vývojář, ale používám ho také :)

     

    24.1.2009 17:47 YYY | skóre: 29 | blog: martinek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Umi to pocitat vydelky za kazdou zapocatou pulhodinu?
    24.1.2009 19:16 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Kto hľadá niečo podobné pre KDE, tak je tu karm.
    25.1.2009 12:50 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hamster applet - přidání aktuálního výdělku na panel
    Že je to umístěné v panelu je právě velmi dobré. Je to tudíž dostupné na všech plochách a je to stále vidět.

    Počítání výdělku je moje osobní zlepšení. Nic takového původní verze nemá. Takže jak si to upravíš, takový to budeš mít :) Počítání započatých půlhodin je rozhodně velmi snadné.
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.