Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hamster je applet pro Gnome, který umožňuje měřit čas strávený na různých úkolech. Výborně se hodí obzvlášť pro všechny vývojáře, kteří jsou placeni od hodiny.
Hamster applet je napsán v Pythonu a jeho kód je velmi dobře čitelný. Není proto žádný problém přidat si do Hamsteru nějakou jednoduchou funkčnost. My si nyní přidáme na panel vedle názvu činnosti a stráveného času také aktuální výdělek.
Otevřeme si /usr/lib/python2.5/site-packages/hamster/applet.py
Za importy vložíme definici globální proměnné salary (vaše hodinová mzda):
salary = 300
Upravíme metodu update_label
def update_label(self):
if self.last_activity and self.last_activity['end_time'] == None:
delta = datetime.datetime.now() - self.last_activity['start_time']
duration = delta.seconds / 60
"""show money"""
money = (salary / 60) * duration
label = "%s %s %sKc" % (self.last_activity['name'], format_duration(duration), money)
self.glade.get_widget('current_activity').set_text(self.last_activity['name'])
self.glade.get_widget('stop_tracking').set_sensitive(1);
else:
label = "%s" % _(u"No activity")
self.glade.get_widget('stop_tracking').set_sensitive(0);
self.button.set_text(label)
Nyní už stačí jen restartnout Xka, nebo odstranit a znovu vložit applet.
Tiskni
Sdílej:
Mohl bys sem prosim vlozit screenshot? Ja ani nevim, jak ten aplet vypada.
Máte pravdu, že manuálně nastavit čas nejde. Je možné ovšem čas přesouvat mezi úlohami takže můžete pomocí menu "Úloha > Přesun času" odebrat např. z úlohy "Nevyužitý čas" 10 minut a přidat je k jiné úloze.
Omlouvám se, ale tomu scénáři nerozumím. Podle mě je více práce s editací toho XMLka než v GUI vybrat zdrojovou úlohu, z menu pak "Úloha > Přesun času", vybrat cílovou úlohu a určit jak dlouho se na zdrojové úloze nesprávně načítal čas cílové úlohy. Jako zdrojovou úlohu je možné určit i "Nevyužitý čas" či naopak.
Ano, Rachota obsahuje funkci, která každý první den v týdnu odešle souhrnná naměřená data za předchozí týden na svůj Analytics server a "za odměnu" dostane pro srovnání průměrná data od všech ostatních uživatelů. Tato funkce jde samozřejmě vypnout, pokud se někdo rozhodne neposkytovat svá týdenní data.
Jinak díky za komentář o Rachotě, který jí včera přinesl 5 potenciálních uživatelů.
Ten server je pouze marketingový pojem pro uživatele. Ve skutečnosti se jedná o PHP skript, který je umístěný na nějakém serveru sourceforge.net a databázi, do které tento PHP skript ukládá 2 argumenty, které dostane přes HTTP protokol. Druhý PHP skript zase vrací průměrné časy, které Rachota promocí HTTP konexe načte a zobrazí uživateli. Více informací je k dispozici na Rachota uživatelském listu [1].
Jinak samozřejmě díky za používání Rachoty!
[1] http://sourceforge.net/mailarchive/message.php?msg_name=4936BE67.504%40centrum.cz
hamster je super, sice nejsem vývojář, ale používám ho také :)