Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Byla vydána nová verze 1.54 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.54 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Check Point zveřejnil report, podle kterého NSA v roce 2013 vytvořila exploit pro operační systém MS Windows. Exploit sloužil k lokální eskalaci práv. O rok později tento exploit ukradli hackeři z Číny. Až po dvou letech byl exploit zveřejněn a Microsoft vydal aktualizaci. Jinými slovy, celé téma se točí o tom, jak NSA zřejmě přispěla ke globálnímu snížení kybernetické bezpečnosti. Celý příběh podrobně naleznete na checkpoint.com.
Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Společnost AMD na YouTube představila novou grafickou kartu AMD Radeon RX 6700 XT postavenou na architektuře RDNA 2. V prodeji bude od 18. března. Její cena byla stanovena na 479 dolarů.
Uživatelsky přívětivý shell fish byl vydán ve verzi 3.2.0 Vylepšuje uživatelské rozhraní (doplňování, práce s historií úprav textu aj.), přidává napovídání argumentů dalších aplikací, zjednodušuje syntaxi (expanze rozsahů), opravuje chyby.
Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
Hamster je applet pro Gnome, který umožňuje měřit čas strávený na různých úkolech. Výborně se hodí obzvlášť pro všechny vývojáře, kteří jsou placeni od hodiny.
Hamster applet je napsán v Pythonu a jeho kód je velmi dobře čitelný. Není proto žádný problém přidat si do Hamsteru nějakou jednoduchou funkčnost. My si nyní přidáme na panel vedle názvu činnosti a stráveného času také aktuální výdělek.
Otevřeme si /usr/lib/python2.5/site-packages/hamster/applet.py
Za importy vložíme definici globální proměnné salary (vaše hodinová mzda):
salary = 300
Upravíme metodu update_label
def update_label(self):
if self.last_activity and self.last_activity['end_time'] == None:
delta = datetime.datetime.now() - self.last_activity['start_time']
duration = delta.seconds / 60
"""show money"""
money = (salary / 60) * duration
label = "%s %s %sKc" % (self.last_activity['name'], format_duration(duration), money)
self.glade.get_widget('current_activity').set_text(self.last_activity['name'])
self.glade.get_widget('stop_tracking').set_sensitive(1);
else:
label = "%s" % _(u"No activity")
self.glade.get_widget('stop_tracking').set_sensitive(0);
self.button.set_text(label)
Nyní už stačí jen restartnout Xka, nebo odstranit a znovu vložit applet.
Tiskni
Sdílej:
Mohl bys sem prosim vlozit screenshot? Ja ani nevim, jak ten aplet vypada.
Máte pravdu, že manuálně nastavit čas nejde. Je možné ovšem čas přesouvat mezi úlohami takže můžete pomocí menu "Úloha > Přesun času" odebrat např. z úlohy "Nevyužitý čas" 10 minut a přidat je k jiné úloze.
Omlouvám se, ale tomu scénáři nerozumím. Podle mě je více práce s editací toho XMLka než v GUI vybrat zdrojovou úlohu, z menu pak "Úloha > Přesun času", vybrat cílovou úlohu a určit jak dlouho se na zdrojové úloze nesprávně načítal čas cílové úlohy. Jako zdrojovou úlohu je možné určit i "Nevyužitý čas" či naopak.
Ano, Rachota obsahuje funkci, která každý první den v týdnu odešle souhrnná naměřená data za předchozí týden na svůj Analytics server a "za odměnu" dostane pro srovnání průměrná data od všech ostatních uživatelů. Tato funkce jde samozřejmě vypnout, pokud se někdo rozhodne neposkytovat svá týdenní data.
Jinak díky za komentář o Rachotě, který jí včera přinesl 5 potenciálních uživatelů.
Ten server je pouze marketingový pojem pro uživatele. Ve skutečnosti se jedná o PHP skript, který je umístěný na nějakém serveru sourceforge.net a databázi, do které tento PHP skript ukládá 2 argumenty, které dostane přes HTTP protokol. Druhý PHP skript zase vrací průměrné časy, které Rachota promocí HTTP konexe načte a zobrazí uživateli. Více informací je k dispozici na Rachota uživatelském listu [1].
Jinak samozřejmě díky za používání Rachoty!
[1] http://sourceforge.net/mailarchive/message.php?msg_name=4936BE67.504%40centrum.cz
hamster je super, sice nejsem vývojář, ale používám ho také :)