Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
~/.zshrc
nastavit CASE_SENSITIVE="true"
. Nebo jen odkomentovat, ta volba by už tam měla být.
I problém s doplňováním gitu by měl být věcí konfigurace.
Nastavení gitu jsem ale nikde nenašelZkus v
zshrc
nastavit plugin na doplňování gitu na gitfast
:
plugins=(gitfast)
$(echo -e '\xee\x82\xb0')na
$'\xee\x82\xb0'Dalej uprednostnujem vidiet navratovu hodnotu (ak je nenulova), nez len ":(". Co sa da zase ziskat bez subprocesu:
${?/#0}Takze cely:
PS1="\e[41;30m \w \$([[ \$? != 0 ]] && echo \"\e[31m:( \")\e[31;49m$(echo -e '\xee\x82\xb0')\e[00m "by sspravit uplne bez subprocesov (a mat pre mna vacsiu informacnu hodnotu):
PS1="\e[41;30m \w \${?/#0}\e[31;49m"$'\xee\x82\xb0'"\e[00m "Ten git-branch asi uplne bez subprocesov nepojde, ale cim menej tym lepsie. Az raz budes pracovat na fakt zatazenom serveri, tak uvidis ten rozdiel. Dva procesy su daleko horsie ako jeden. Vytvorenie procesu je strasna vec oproti jeho vlastnej praci
grep '*' | cut -d\" \" -f2-na
sed -n 's/*[^ ]* //p'A az sa prihlasis z nejakeho terminalu, ktory nema prave vsetky Unicode znaky, tak budes cumiet, ako tvoje sipky vyzeraju. Vyskusaj Putty z Windows napr.
Tiskni
Sdílej: