Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
A tedy je opět možné i něco najít, včetně komplexních informací o dostupnosti („tabulkový výpis“, případně „s obrázky“) a rychle si i rozkliknout a vrátit se zpět a to bez nebezpečí barevného šoku, či úskoku o 42 zubů na rolovacím kolečku.
Tak doufám, že to tak zůstane, a ten moderní mrkací chaos kde i rozlišení 1920×1600 je prostě málo a člověk se ušoupákuje a stejně houby dozví, bo často heldí na nedonačtenou informaci a musí si počkat, aby měl jistotu, že tam opravdu nic není, zůstane pro ty co potřebují moderní mrkací chaos a nepotřebují nic vědět a baví je dokončení objednávky na sedm stran.
(…jen maličko jsem si zapřeháněl a hrozně mě to mrzi…).
Tiskni
Sdílej:
Často si vyjedu, co je v „oblíbeném“ eshopu k dispozici a pak si teprve zjistím fakta (nebo když jde o nějaké spotřební zboží či prkotinu, tak ani ne) a faktem je že na alze to lze, ale v TSce, prostě ne (v tom „krásném“ eshopu), je to prostě zabité designem pro velkofomátové bilboardy, zkoušel jsem i 1920×1200 na výšku a taky to furt není ono. Pak ty dočítací „vychytávky“, kdy kliknu na parametry a „aha nemají uvedené“, tak klik jinam a „ááá ony tam byli ještě se to nenačetlo“ a mrk „zpět“ mrk-scroll „kde sem to byl? co tu dělám? kašlu na to…“
Pravdou, je že prostě jsem tam už lezl dost nerad a to není pro eshop asi nejlepší..., starý eshop je použitelný, možná není super hezký, spoustu věcí mu chybí, ale lze s tím pracovat rychle a efektivně ve srovnání s hlavním eshopem a mám to raději i než alzu i když ta má často uvedeno víc strukturovaných informací.
Na počest zjištění jsem si rovnou dnes radostně objednal (samozřejmě přes starou verzi)Alza ma celkem pekne moznosti nastaveni parametru vyhledavani/filtrovani ale porad to neni uple idealni.To má, ale štve mě u nich rozdělení na „doplňky“ a „komponenty“ – někdy totiž nedává smysl, např. chci komponentu síťovou kartu, ale musím pro ni do doplňků do síťových prvků. Kdysi měli jednu stromovou strukturu a v tom se mi hledalo líp. Ale je fakt, že jiné obchody jsou na tom s navigací ještě hůř než Alza (ale zase jsou lepší přístupu k zákazníkům nebo v cenách).