abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???

    11.4.2006 19:43 | Přečteno: 1407× | PC, notebook | poslední úprava: 11.4.2006 19:51

    Tak jsem si přidal do svého PC novou PCI kartu. Jedná se o OvisLink AirLive WL5400PCI, ale zarazil mě tento vypis:
    Onix eiffel # iwlist eth1 freq
    eth1      26 channels in total; available frequencies :
              Channel 34 : 5.17 GHz
              Channel 36 : 5.18 GHz
              Channel 38 : 5.19 GHz
              Channel 40 : 5.2 GHz
              Channel 42 : 5.21 GHz
              Channel 44 : 5.22 GHz
              Channel 46 : 5.23 GHz
              Channel 48 : 5.24 GHz
              Channel 52 : 5.26 GHz
              Channel 56 : 5.28 GHz
              Channel 60 : 5.3 GHz
              Channel 64 : 5.32 GHz
              Channel 01 : 2.412 GHz
              Channel 02 : 2.417 GHz
              Channel 03 : 2.422 GHz
              Channel 04 : 2.427 GHz
              Channel 05 : 2.432 GHz
              Channel 06 : 2.437 GHz
              Channel 07 : 2.442 GHz
              Channel 08 : 2.447 GHz
              Channel 09 : 2.452 GHz
              Channel 10 : 2.457 GHz
              Channel 11 : 2.462 GHz
              Channel 12 : 2.467 GHz
              Channel 13 : 2.472 GHz
              Channel 14 : 2.484 GHz
              Current Frequency=2.412 GHz (Channel 1)
    
    pri normalni provozu:
    Onix eiffel # iwconfig eth1
    eth1      IEEE 802.11b/g  ESSID:"EiNet"  Nickname:"EiNet"
              Mode:Master  Frequency:2.412 GHz  Access Point: 00:E0:98:B5:07:13
              Bit Rate:54 Mb/s   Tx-Power=31 dBm   Sensitivity=20/200
              Retry min limit:8   RTS thr:2347 B   Fragment thr:2346 B
              Encryption key:xxxx-xxxx-xx   Security mode:restricted
              Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
              Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
              Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0
    nemohl jsem si odpustit a nezkusit 5GHz rezim:
    Onix eiffel # iwconfig eth1
    eth1      IEEE 802.11b/g  ESSID:"EiNet"  Nickname:"EiNet"
              Mode:Master  Frequency:5.17 GHz  Access Point: 00:E0:98:B5:07:13
              Bit Rate:54 Mb/s   Tx-Power=31 dBm   Sensitivity=20/200
              Retry min limit:8   RTS thr:-1 B   Fragment thr:800 B
              Encryption key:xxxx-xxxx-xx   Security mode:restricted
              Link Quality:173  Signal level:0  Noise level:0
              Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
              Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0
    
    skutecne mi ESSID zmizelo pri iwlist wlan0 scan na notebooku, ktery byl postaven 1m od pc s touto kartou... proto by me zajimalo jestli se s tim nekdo setkal??? popr. jake jsou zkusenosti????        

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    bazil avatar 11.4.2006 20:19 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    To není pretaktování, ale jen normy WiFi. tech 2GHz je norma b a g a tech 5GHz je norma a. NB WiFi nevidí zřejmě proto, že karta v něm nepodporuje normu a. Kdyžtak si spíš najdi něco o WiFi na netu. Tohle není dotaz o linuxu.
    bazil avatar 11.4.2006 20:20 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    jeee srry, to je blog, tak to si sem pis co chces (sem to v RSS ctecce prehlid)
    11.4.2006 21:38 EiFFeL | skóre: 27 | blog: EiFFeL | Vranovská Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    ano, ja vim to ze je to a norma, ale zajima me jestli s tim nema nekdo zkusenost? protoze ste si urcite vsimli ze porad je tam IEEE802.11b/g a jak jste sam napsal je to norma a, by me spis zajimalo jestli to ta karta muze zvladat a hlavne vydrzet...
    bazil avatar 11.4.2006 21:49 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    se spis kouknete na krabici ty karty bo na stranky vyrobce, jestli ta karta podporuje a normu. treba se ty ovladace pletou bo to ta karta spatne oznamuje ... ale jestli de prepnout, tak pochybuju, ze ji to muze ohrozit
    11.4.2006 21:58 EiFFeL | skóre: 27 | blog: EiFFeL | Vranovská Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    karta je ryze b/g
    lspci -v
    02:08.0 Network controller: Intersil Corporation ISL3890 [Prism GT/Prism Duette]/ISL3886 [Prism Javelin/Prism Xbow] (rev 01)
            Subsystem: Z-Com, Inc. XG-900 and clones Wireless Adapter
            Flags: bus master, medium devsel, latency 80, IRQ 5
            Memory at e8000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=8K]
            Capabilities: [dc] Power Management version 1
    Luk avatar 12.4.2006 00:00 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    Možná je to z administrativně-právních důvodů. Ještě poměrně nedávno u nás nebyla norma a povolena (až od 1. září 2005). Proto mohli výrobci WiFi kartu "oficiálně" prodávat jen jako b/g, i když ve skutečnosti uměla i a.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    12.4.2006 07:50 madA | skóre: 12 | blog: fallout | electronic frontier
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    Kartu s timhle jsem mel, papirove by 5ghz podporovat mela , ale o tom, ze by to "opravdu" fungovalo jsem jeste neslysel, v podstate jediny co na 5ghz wifi funguje jsou chipsety od atherosu...
    war is peace freedom is slavery ignorance is strenght Zabij komunistu, posílíš mír.
    11.4.2006 21:30 Martin Viteznik | skóre: 19 | blog: Drahtenzentrum
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    P.S. frekvence u radiokomunikací neni "to, jak rychle to běhá, jak to je u procesoru"...
    A HANGFELVÉTELT A TÖRVÉNY VÉDI !!!
    11.4.2006 21:39 EiFFeL | skóre: 27 | blog: EiFFeL | Vranovská Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    nechapu smysl vaseho prispevku... ja se ptal jestli je to technicky mozne... o rychlosti nic nepadlo...
    11.4.2006 22:38 djjet | skóre: 2 | blog: djjet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    no mne sa zdá že "b" je 11 Mbit/s, "g" je 54 Mbit/s a norma "a" je 108 Mbit/s. teda to písmenko označuje rýchlosť prenosu a nie na akej frekvencii pracuje. ale môžem sa mýliť. a pokiaľ je zariadenie na 2,4 Ghz tak je na nom napísané že je pre 2,4 Ghz.
    11.4.2006 22:48 djjet | skóre: 2 | blog: djjet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    OK. chybička.
    802.11b - max 11 Mbit/s na 2,4 Ghz 802.11g - max 54 Mbit/s na 2,4 Ghz 802.11a - max 54 Mbit/s na 5,4 Ghz
    11.4.2006 22:56 djjet | skóre: 2 | blog: djjet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    a ešte som našiel
    802.11n - zatiaľ max 108 Mbit/s a ževraj má potenciál až po 600 Mbit/s
    bazil avatar 12.4.2006 00:20 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    a jeste existujou ful duplex karty ktery treba na B prenesou 22 a na G 108 ...
    12.4.2006 09:42 EiFFeL | skóre: 27 | blog: EiFFeL | Vranovská Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    a pak se da potkat jeste 802.11g Turbo a to je 125Mbps
    25.7.2006 03:10 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    Nejde o full duplex, ten neni z principu fungování možnej. Jde o jinej způsob modulace, s normou nekompatibilní, obvykle je na to potřeba lepší signál a v reálu to na 2,4 GHz stejně těhle hodnot nedosáhne, maximum bejvá tak 3/4 teoretický rychlosti.
    frEon avatar 12.4.2006 14:55 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dá se WiFi karta "přetaktovat" ???
    Zvysovani prenosove frekvence dovoluje zvysit prenosovou rychlost.
    Talking about music is like dancing to architecture.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.