Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Neviem, ci sa nazov firmy p. Gatesa moze pisat bez kadeakych R v kruzku a podobne, tak som ho radsej v titulku napisal odzadu.
Teraz ale k podstate veci. Nedavno som tu cital blog, v ktorom autor popisoval, ze netreba hned zatracovat vsetko od MS. A mal pravdu. Momentalne totiz sedim u pracovnej stanice s nainstalovany OS Win2k3, pisem blog vo Firefoxe a pocuvam hudbu. A preco mi nevadi, ze to nie je prostredie, na ktore som si zvykol a mam rad? Pretoze (zatial) robi to, co chcem. Hudba je pustena na WMP a kedze ten prehravac splna to, na co bol navrhnuty, tak nemam problem. Takisto Office, ktory tu je (2003) nepada, pise, vyraba tabulky. Teda to, co som cakal. Internet Explorer nepouzivam zo zasady, ale to je ina kapitola. Dobre, uzivatel tu nema plnohodnotny shell, nema mozno aplikacie typu Tex (aj ked to by sa dalo doriesit), Lyx, amaroK, mc, ale kto chce a staci mu to, najde aj pod Windows (myslim tymto, nie nejaka 98-ka) slusne, pomerne rychle a blbuvzdorne prostredie. P.S.: ale aj tak sa tesim, ako o hodinku zasadnem za svojho tucniacika.
Tiskni
Sdílej:
NTLDR nenalezen
a to je potom teprve sranda