V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tiskni
Sdílej:
Sorry, ale tvoje argumenty jsou naprosto k nicemu.Ty jsi k ničemu. Napsal jsem "IMHO" a stojím si za tím, co jsem napsal.
Button9, "MPlayer"="Execute program, "/home/semo/bin/youmplayer", "%u", "MPlayer", "Attachment Video""Pridas si ho do sekcie [Customize Toolbar Custom.content] v subore minimal_toolbar (1).ini (alebo ktory mas nastaveny av Preferences/Advanced/Toolbars/Toolbar setup). Pricom rucne opravis Button9 na spravne cislo a zaradis to na koniec tej sekcie. Po restartnuti opery sa ti objavi v "My buttons" a natiahnes si ho na listu kam chces. Podobne tam mam ikonky na otvorenie vo FF, Konq, prikaz
/usr/bin/killall operapluginwrapper operaplugincleaner
, ktory zostreli vsetky opera flashe.
youmplayer mam spravene na viac stranok, takze je trocha dlhsi.
Opera sa editaciou textovych suborov uzasne prisposobit. Da sa poladit menu otvarane pravym tlacitkom a 1000 inych veci. Nie su a to prave tutorialy, ale nejaka dokumentacia sa najst da a dalej pokus/omyl.
Fluxbox Firefox (i flash!) OpenOffice Mplayer Gimp Inkscape atd...Počítač rodičů, athlon xp 1 ghz, 196 MB ram, arch linux (později jsem jim to vylepšil na 512 ram, ale i s těmi 196 to šlo bez problému používat):
Kde 3.5 Firefox OpenOffice atd...Tedy k abiwordu (vždyť v tom nic nejde napsat), dillu (a podobným osekaným browserům) a podobným ptákovinám není žádný důvod. Chce to ale ten arch, jednak i686 optimalizace a jednak v systému nebudou žádné ptákoviny, co by užíraly prostředky. Firefox, i openoffice běží naprosto svižně a nebyl žádný problém. Jo, člověk si chvilku třeba počká na start, ale pak to valí.
Jinak stále to není žádný zázrak, XP šly s IE6 na plnohodnotném webu provozovat s 64 Mb ram. Jestli by linux chtěl na takové základní věci nejméně 512, půjde oknem (jak tady pánové výše naznačují). Ale jo, když tu ramku má (třeba 2 GB), zasere ji úplně stejné, jako když ji má 196 :). Ale to bude asi tím, že na 2 GB si toho člověk pustí víc ;) - přece jen na tom NTB 100 panelů fakt neotevřu. Ale youtube videa běží hezky.Nevím, ony ty weby šly s přeplácaností nahoru. Ale XP SP2 + IE se nějak dá zvládnout na 128MB RAM (za předpokladu, že odlavače HW nežerou moc ram, což se stává, například s propr, gpu ovladači).
NetBSD mi běží už pár let na jednom routeru/bráně a nemůžu proti němu říct jediný křivý slovo. Strašně rád bych ho znovu zkusil i na desktopu, ale počkám si až dotáhnou podporu ACPI i pro S4 a S4bios (rozuměj uspání na disk). To považuju za killer-featuru nejen pro notebooky.