Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Pokud jsi student, tak se da u Vodafone hodne veci ziskat za polovic (napr. mam klasicke 3G se 150 MB FUP za 89 Kc).
Nevíš prosím, kde se to dá v té nové samoobsluze aktivovat pro dobíjenou kartu (ne tarif)? Oni mi to 1. dubna zrušili (a tvářili se, že to bylo ještě na mé vyžádání, dobytci).
Tarif 2: měsíční paušál 88 Kč kredit k provolání 353 Kč minuta volání za 5,04 Kč, SMS za 1,20 Kč jedná se o starší tarif Nabito 350 s 75% slevou na paušálčíst snad umíš ... stačí klepnout na ten odkaz
Jinak jsem si ale zvykl telefon nepouzivat a mam jej jako nouzovovy komunikacni prostredek.+1 A abych pravdu řekl, připadá mi spousta lidí dnes už natolik telefonováním postižená, že by se měla jít léčit. Ale aspoň si vychutnávám teleshopingy firem, které nabízejí „levné volání“. Ty jsou z mála, které nepošlu do háje ještě dřív, než stačí začít, ale odpovídám stylem: „Levné volání, no nepovídejte!“ „bla bla bla a kolik provoláte?“ „Hm, sto korun…“ „bla bla bla“ „…za čtvrt roku…“ „Hm, no… A co takhle rozšířit televizní nabídku za pár korun?“ „Televizi bych s úsměvem na rtech vyhodil z okna. Ale klidně vám budu platit, když mi zajistíte, že nebude technicky možné zde žádný program naladit.“ „No a co třeba skvělé a levné připojení k internetu?“ „Nekecejte, vy mi fakt nabídnete více než 25 Mbps oběma směry za méně než 450 Kč měsíčně?“ „Eh, no, tak asi nic…“ PS: A protočily se mi panenky, když autor blogu napsal, že potřebuje 100 SMS za měsíc. Mně by to vystačilo na celý život a ještě bych mohl rozdávat.
Jsi vydírán psychicky i ekonomickyTo ekonomické vydírání tě ale nenutí trávit hodinu denně s telefonem na uchu, ani mít mozoly na palcích :) A to je to, o čem jsem mluvil. Většina potřebných hovorů (pokud pominu například řešení technických problémů po telefonu) se dá vyřídit do 15 sekund, do minuty včetně komplimentů, pozdravů a poděkování
To ekonomické vydírání tě ale nenutí trávit hodinu denně s telefonem na uchu, ani mít mozoly na palcích :)To jsem sice netvrdil, ale může tě to nutit i k tomu. Tedy za předpokladu, že nechceš úplně změnit práci. Já třeba hodinové i vícehodinové hovory mám a v některých případech je jedinou alternativou dojet na místo, v jiných to vůbec nedává smysl.
Většina potřebných hovorů (pokud pominu například řešení technických problémů po telefonu) se dá vyřídit do 15 sekund, do minuty včetně komplimentů, pozdravů a poděkováníVětšina se ale počítá pouze podle počtu, že. Navíc popisuješ svoji situaci, která nemusí nutně platit pro každého. Opět za předpokladu, že chce zachovat svoji oblast činnosti.
Stravit aj par hodin na telefone pracovne je dnes v podstate bezne a pre daneho cloveka casto nevyhnutne. Stravit par hodin sukromnym vykeciavanim je dnes v podstate tiez bezne, ale zdaleka nie nevyhnutne a uz vobec nie financne vyhodne, nech je pausal akykolvek.Výstižně napsáno
Málokdy jsem zažil, že by vedle mne chlap klábosil telefonem o ptákovinách.To já jo, snad to byl i řidič autobusu (aspoň to šlo tím směrem, ale i kdyby ne)
wifi je skoro všudeTo zijes asi v jinem svete. V Praze to bohuzel neplati ...
To zijes asi v jinem svete. V Praze to bohuzel neplati ...Nevím, jak je to v Praze, já žiju ve Vršovicích. Wifi jsem si sehnal i v sedm ráno v nonstopu v Karviné, kdyby přišel nějaký další chytrák jako ty a prozměnu byl zase odjinud.
A mimochodem, ty Vršovice jsou skoro v centru PrahyTak každý si to centrum představuje jinak, že...
Kdyby to tak v ČR udělali všichni, tak by třeba operátoři byli ochotní zlevnit na evropský průměr.Nebo by zakázali/zpoplatnili všechny gatewaye
Tiskni
Sdílej: