Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
I tak bych pro takový stroj volil asi jinou distribuci. Damm small linux a podobné.. ;) Přece jenom si nedokážu představit spouštění takových aplikaci jako OpenOffice a další..To máte hodně malou představivost. DamnSmallLinux je pro úplně jinou kategorii HW ("Run light enough to power a 486DX with 16MB of Ram"). K té rychlosti "spouštění OOo" jako klíčové vlastnosti se snad už ani vyjadřovat nebudu, když je to zřejmě vaše oblíbená zábava (spustit, zavřít, spustit, zavřít, spustit...). Ale přece: když si to člověk spustí jednou a zavře až po skončení své session, těch několik sekund navíc denně ho nemůže rozházet. Jó, když to máte potřebu spouštět denně tak 50x, to se to pak naskládá, to jo ... totéž platí třeba o procesu bootování anebo startu KDEI když, když má člověk dostatek času..
Damm small linux a podobnéTen stroj podceňuješ! Mám podobný a provozuji na něm Debian Sid + OpenBox + OpenOffice + Iceweasel a pod...bez problémů a rychlost dostačuje i na plnohodnotnou kancelář etc...
Já mám Gentoo na Dell Latitude CPiA, což je 333Mhz Pentium II se 128MB RAM. Kompiluju vsechno, kromě OpenOffice
Tiskni
Sdílej: