Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
\zacatekpisne \nazev Název písničky \skupina Skupina medvědů \G Skákal pes \D přes oves \G \konecpisneMimochodem, víš, že velká písmena se se používají pro durové a malá pro mollové akordy? Jen podotek.
% Pokud soubor existuje, otevře ho, jinak zobrazí zprávu \newread\testin \def\loadfile #1 {\let\next\relax\openin\testin=#1 % \ifeof\testin \message{********* Soubor #1 neexistuje. *********}% \else\closein\testin \def\next{\input #1 } \message{********* Soubor #1 nacten. *********}% \fi\next}
Apropo, večerníček už skončil, tak už by jsi měl být dávno v posteli, ne? :DTo mám za Zdar Max?
Nehledě na to, že jsou Vánoce a ty se přece nesmí prosedět u PCSmí a jsme, takoví blázni přece nejsme :D
! C Emi Dmi7 F C_Emi_Dmi7_G 1. Z Těšína vyjíždí vlaky co čtvrthodinu, ! C Emi Dmi7 F C_Emi_Dmi7_G včera jsem nespal a ani dnes nespočinu,(Jednak proto, že se v něm příjemně píše, jednak už v něm spoustu písniček z různých historických údobí mám nebo je umím snadno převést.) Zbytek kouzla se pak skrývá v kombinaci perlového skriptíku s TeXovými makry. Zatím to není v rozumně distribuovatelné podobě (tím myslím, že je to naprosto nedokumentované), ale kdybyste někdo byli zvědavi, řekněte, pošlu aspoň to, co mám.
Tiskni
Sdílej: