Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
\zacatekpisne \nazev Název písničky \skupina Skupina medvědů \G Skákal pes \D přes oves \G \konecpisneMimochodem, víš, že velká písmena se se používají pro durové a malá pro mollové akordy? Jen podotek.
% Pokud soubor existuje, otevře ho, jinak zobrazí zprávu \newread\testin \def\loadfile #1 {\let\next\relax\openin\testin=#1 % \ifeof\testin \message{********* Soubor #1 neexistuje. *********}% \else\closein\testin \def\next{\input #1 } \message{********* Soubor #1 nacten. *********}% \fi\next}
Apropo, večerníček už skončil, tak už by jsi měl být dávno v posteli, ne? :DTo mám za Zdar Max?
Nehledě na to, že jsou Vánoce a ty se přece nesmí prosedět u PCSmí a jsme, takoví blázni přece nejsme :D
! C Emi Dmi7 F C_Emi_Dmi7_G 1. Z Těšína vyjíždí vlaky co čtvrthodinu, ! C Emi Dmi7 F C_Emi_Dmi7_G včera jsem nespal a ani dnes nespočinu,(Jednak proto, že se v něm příjemně píše, jednak už v něm spoustu písniček z různých historických údobí mám nebo je umím snadno převést.) Zbytek kouzla se pak skrývá v kombinaci perlového skriptíku s TeXovými makry. Zatím to není v rozumně distribuovatelné podobě (tím myslím, že je to naprosto nedokumentované), ale kdybyste někdo byli zvědavi, řekněte, pošlu aspoň to, co mám.
Tiskni
Sdílej: