Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
sem neřikala žeto jakoby musíš dělat :O :O ale dík pobavilo :D ;D
žádný pravý ména :O :D :D ;D
si myslim žeto je jako vod tebe takový hezký že si už přestal brečet a vodpustil nám tamty 'různě pravdivý kompra' :D dyď to bylo takový trapný to tvý divaýlko že sem se za tebe až chvilkama styděla :O :O sem moc ráda žesi jako nakonec přece jenom dostal rozum a mužem sitě zase vážit jako předtim :D ;D
joa tamto jako musí bejt pěkně velikakánskej parser kdyžuž má 160k řádků :O :O :D ;D
Zavist je lidska vlastnost znacne nezavisla na lidske inteligenci a rozumu.Zkuste si položit otázku, jaké reakce byste si asi představoval na takový ten typický „uvažuji nad koupí“ komentář, kterých jste sem naposílal nesčetně. Většinou to bylo jen oznámení s nevelkou informační hodnotou, které prostoru pro diskuzi nechalo minimum. Recenze hardwaru samotného (podpora v Linuxu, benchmarky, …) by mohla vzbudit větší ohlasy než vhled do vašich osobních financí. Nechci odhadovat, jaká byla vaše pravá motivace, ale občas to působilo dojmem, že se chcete jen pochlubit.
když vo něčem nic nevíš tak nemlč a rači se zeptej :O :O :D ;D to úspěšný lidi jako gates nebo babiš prej dělaj. nebo si fakt jako myslíš že bába sám umí zasejt a vypěstovat řepku a gates udělat použitelnej operační system????????? :O :O :D ;D
jo. nemam jakoby nic jinýho na práci než hlídat co si kde plácnul bych to jako hnedka bežela vohejtovat. jako nevim za koho mě máš ale já to nejsem :O :O moc dobře víš žesem ti psala mail abys přestal bejt smutnej a zase vylez kdybych ti jako chtěla nějak ubližovat tak to přece dělat nebudu :O :O a jako hlavně vubec nevim proč bych tě jako měla považovat za nějakýho svýho nepřítele sem tě akorát viděla na fotce nó a že sem udělala tamten vobrázeček s melou to byla prostě jenom taková sranda sem to nemyslela nějak zle a jestli setě to nějak dotklo tak promiň to sem jako vubec nechtěla já to mysella dobře :O :O :O :O
tys na nás byl taky vošklivej takže si jako nemyslim žeby to nebylo nějak nefér nebo nějaká děsná křivda ale i tak promiň jestli sem ti jako nějak ublížila to sem fakt nechtěla :O :O
jinak dotoho s kym si povidám nebo nepovidám muže bejt každýmu akorát tak houby. do těch vstahů co tady jako mezi sebou máte nevidim a sou mi ukradený a jestli tady třeba jako dobře vycházim s nějakým tvým nejvíc nejvěčím nepřítelem nebo co muj problémek jako neni :O ;D uplně skaždým se vždycky snažim vyjít podobrým ato i s tebou a snažim se pomáhat jak to jako nejlíp umim. jestliseti to nelíbí taky muj probmém neni :/ :/
nic ti jako nezávidim a klidně sem vobsah dávej. já tady s tim nemam nic společnýho a za smysluplnej vobsah budu ráda takže jako klidně dotoho. seš určitě šikovnej člověk a máš navíc než jak se teďko chováš a tomi je trošičku líto. položim ti znova tamtu stejnou votázku jako předtim fakt si nemyslíš žeto jak se k tobě druhý chovaj neovlivňuje ito jak se ty chováš k druhejm?? když pišu že to myslim dobře aže ti chci pomoct tak ti jako fakt chci pomoct a jako rozhodně nejsem vtomdletom vohledu jako ty kterej si ani nemůže vodpustit říct žeto všecko dělá jenom proto aby nám zkazil hezkej den :O :O
nóó tak sme si to jako snad vyjasnili a budem se zase kamarádit ;D
si myslim že mě jako děláš ty aje ti jako líto že sis dal děsnou práci s nějakým tim patlátorem 160k řádků dlouhatatatatánským a nidko si jako ani nevšim auž to jako nemužeš vydržet tak sito sem jako uplně nenápadně napsal :O :O :O :O si nemysli že sme tě jako neprokoukli :D :D ;D
nejsem amiga sem goldenfish :D koukej!! :O :O
ze jsem goldenfish dava hodne logiku protoz sem si koupil 3990x a zitra si ho zajdu vyzvednout. druhy ucet greta sem si zalozil jenom proto abych zde rozviril debatu o vykonych masinkach a peknych sestavickach
gf
:D :D :D ;D
david ježek je petr krčmář ale pppšššššššššššššš :O :O :O :O :D :D ;D
- Tvoje prispevky skoro nikdo nedovede poradne precist. Je obtizne cokoli od Tebe cist.Jak licoměrný člověk musí být, aby nadělal více než deset pravopisných chyb ve dvou větách, v nichž jiným vytýká čitelnost jejich příspěvků?
mentalne jsi tak na 13-16 let
Ukazoval jsem tě kámošům a myslí jsi že jsi blbá. Jo a závidíš mi.Ok, no.
Tiskni
Sdílej: