Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
toje ze třetího dílu sluncesenojahody ne?? :O :O :D ;D
se neví. zatim se jakoby jenom ví že vopice používaj mac hele videjko :O :D :D ;D
Pro muj byznis je AWS nutnost, ne zebych nemoh mit zelezo v sklepe ale proste mam zakazniky po celem svete a CDN mi resi jak geologickou pristupnost, tak redundantnost.Proč ne, když to tvým klientům vyhovuje.
Ze je za tim nejaky kubernetes/sql/nosql/ngnix/tomcat o tom nechci vedet a architekt ma na to budget aby najal gurua co to jedonrazove nakonfiguruje.Dík, žes nám bezelstně ukázal jak tomu hovno rozumíš.
Jen kdyz vidim Sheldona jako Ales Kapica tak vim presne dobre cim ho nasrat…Už v dávné minulosti, když nám na první VŠ dělali psychotesty mi vyšlo, že jsem "cholerik, optimistický". S oblibou to vykládám tak, že jsem cholerik a optimisticky věřím, že mě ti druzí nechtějí nasrat. Děsně se pak totiž diví. A pokud jde o přirovnání k Sheldonovi, tak v mém okolí se vyskytují mnohem adekvátnější subjekty než jsem já. Na mě spíš sedí Leonard.
Kontejnery jsou fajn, ale vlastně se přehazuje správa serverů na developery, kteří tomu z velké části nerozumí, což je jasné, správa serverů a zabezpečení nebývá jejich scope, čest výjimkám.Tenhle trend je dost divný. Já jsem zažil ve firmě přechod na OpenShift. Developer najednou musí umět k vývojařině ještě celý stack OpenShiftu a zároveň dockeru a zároveň linuxu vevnitř a chápat jak to celé funguje a jak se to propojuje a konfiguruje (egresy, ingresy a tak dál, třeba nacpat do toho SSH je docela wtf kvůli user permissions v dockeru). Firma si gratuluje, jak se stala moderní, ale přitom lidí na infře neubylo a když teďkon něco řeší developer, tak na tom tráví pětkrát tolik času, co dřív trávil kolega z infry. Asi jediná fajn věc na tom je, že se to dobře automatizuje, ale to se dalo s nějakou tou orchestrací (nedávno jsem publikoval Trying Ansible alternatives in python) udělat i nad starým systémem.
třeba nacpat do toho SSH je docela wtf kvůli user permissions v dockeruSSH uvnitř docker kontejneru? Je to fakt nutné? Podle dokumentace OpenShift umí
exec
. Nebo je tam nějaká záludnost?
DeploymentConfig
potřebuješ mít uvedeny serviceAccount:
a serviceAccountName:
a v specifikaci kontejneru containers:
hierarchii securityContext: runAsUser: 2222
, kde 2222 je uid toho service accountu.
ale bystroušák je asi jako starší než jenda má děti a pistoli umí hledat mezi jetelama čtyrlístky a jako náhodou taky napsal uplně supr blogísek hele :O :O :D ;D
Tiskni
Sdílej: