abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1970 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    KOMIX - Digitalizace stavebního řízení

    3.8.2024 11:05 | Přečteno: 1832× | KOMIX | poslední úprava: 3.8.2024 18:40

    Bartošův jev: pokud zdigitalizujete úřední bordel, ve výsledku nemůžete získat nic jiného než digitální úření bordel :-).

    PS: příběh v komixu je pochopitelně fikce - všichni přece moc dobře víme, že úředníci stavební povolení nepotřebují :-D.

           

    Hodnocení: 80 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Jendа avatar 3.8.2024 12:11 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Příloha:
    Příloha: výřivka v představách umělé inteligence.
    3.8.2024 12:46 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Jenda v podani umele inteligence -> 1
    3.8.2024 15:27 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Jo, s tou "výřivkou" se autor pěkně uťal.
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    HO▽ORK△ avatar 3.8.2024 18:43 HO▽ORK△ | skóre: 4 | blog: HOVORKUV_CTVERECKOVANY_SVET_DO_KAZDE_DOMACNOSTI
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení

    :-D

    Díky, opraveno.

    MakeIranBombedAgain❗ avatar 8.8.2024 17:40 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Příloha:

    s měkým to je zase trochu jako nějakej náboženckej předmět ale :D

    23.8.2024 17:50 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    První epištola Korintským - Vír, Naděje a Láska.

    https://www.youtube.com/watch?v=_853ZJSN6TQ
    4.8.2024 13:24 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Co proti tomu Bartošovi zase máte? Sám ten kód přece nezhnojil, tohle vyrobili stejní "IT odborníci" jako tady v diskuzích nadávají na Rusko, a navíc by za to měl dostal zlatou medaili s portrétem Bandery a zelenými ratolestmi!

    Jednou ranou - likvidací českého stavitelství - totiž snížil českou uhlíkovou stopu na nejnižší míru za posledních minimálně osm století, a navíc zajistil sto tisíc nyní už nepotřebných ukrajinských stavebních dělníků pro Zelenského mohylizaci :-D
    5.8.2024 12:33 majales | skóre: 30 | blog: Majales
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    A jéje.. Zapšklý milovník putinovi ři*i se zase ozval. My víme že v moskalském impériu mají vše největší. Největší procesory, největší ho*na, největší vrahy a největší ztráty.. Mohl jste to fixnout, když jste tak chytrý..
    5.8.2024 17:09 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Kdo má největší dluhy?

    Mimochodem, Rusové už dva týdny srovnávají se zemí New York :-D
    9.8.2024 12:02 Njujork
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Ne, oni ho dlazdi ruskym masem :-)
    9.8.2024 14:57 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Mimochodem, Rusové už dva týdny srovnávají se zemí New York :-D
    Zajímavé, v druhé diskusi jsi psal, že ho osvobozují.

    To skoro zní, jako by to z ruského pohledu bylo to samé...
    9.8.2024 19:28 Radovan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Stále jsi nepochopil Putinův plán B.

    I když zrovna ten barák, na kterém vyvěsili vlajku, vypadal dost zachovale. Ale dáme tomu ještě pár dní ;-)
    9.8.2024 22:25 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Hele Radovane, a jaky je ten Putkov plan B? Prozrad nam, prosim... Ty mas primo informace z Ruska, Izak ma informace z Ciny, takova CIA/NSA by mohla normalne zavidet tyhle kvalitni, spolehlive, overene zdroje informaci... Si normalne rikam, ze by nemuseli mit sve lidi v Rusku nebo Cine ale stacilo by jim jednou denne procist diskuse na abicku...
    12.8.2024 09:24 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Hele Radovane, a jaky je ten Putkov plan B?
    Já tipuju OnlyFans. S tím botoxovým gesichtem tam zapadne jedna báseň a simpů má dost už teď.
    12.8.2024 11:21 RealJ | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Zajimavy napad, financovat valku pres onlyfans…
    15.8.2024 07:24 nebetyčný Penis
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    9.8. 14:57 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:   Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení Odpovědět | Sbalit | Výše | Link | Blokovat | Admin

    Mimochodem, Rusové už dva týdny srovnávají se zemí New York :-D

    Zajímavé, v druhé diskusi jsi psal, že ho osvobozují.

    To skoro zní, jako by to z ruského pohledu bylo to samé...

    Nie skoro,ale úplne ako z Vietnamu.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 8.8.2024 17:46 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení

    vladimír putin nemůže za to že piráti uměj dělat jenom 'humpoláckou digitalizaci' :D ;D

    5.8.2024 12:51 Valgrind
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Ano, o to jde vsem levicakum a piratum predevsim: Majetky jsou fuj, investicni byty jsou fuj, vsechno zdani a hlavne nic nepostavit! Idealni piratske reseni staveb :-D
    8.8.2024 22:30 Ivan Bartoš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Drž hubu vole než ti ji znárodnim.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 9.8.2024 09:23 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení

    pane vicepremiere,

    jeden člověk má stavební firmu a řiká různý takový divný legrační protistátní řeči jako třeba že přece nenechá stroje za miliony stát na parkovišti a nepropustí lidi jenom kuli nějakýmu blbečkoj co neumí 'zapnout počitač', že nebude čekat než to ten packal nahodí aže uřady tady nejsou vod toho by slušný lidi votravovali (řek to trošku vostřejc než jak to tady tlumočim :D). Co mu mam vzkázat? :D :D

    |🇵🇸 avatar 15.8.2024 00:39 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše beton, všude samý beton

    Nejvyšší čas učinit betonování přítrž.

    Ostatně, to se Valžgrynd neobává, že mu vybetonují ony „sudetské hvozdy“?

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Max avatar 6.8.2024 10:45 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KOMIX - Digitalizace stavebního řízení
    Takže neukončený cykl while, hmmm, to občas bývá problém :D
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.