Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Coz je i odpoved autorovi dotazu: Pokud byla u balicku jen GPL a nic vic, IMHO je mozne autora smele poslat k sipku. (V souladu s tim, co tu napsali vsichni ostatni.) Pokud uz na zacatku napsal "GPL a nechat muj copyright viditelne na webu," pak je dost mozne, ze Ti vlastne nikdy nedal pravo svuj software pouzivat.
Já to tak na první pohled nevidím. Pokud ten kód pouze používám (v souladu s dodatečnou podmínkou), tak GPL nijak neporušuji. To bych začal až pokud bych jej začal šířit dál (upravený či nikoliv) - protože bych příjemci nemohl zaručit "svobodu". Ale co z GPL porušuji už samotným užíváním?
třeba tam namísto původních autorů napíšu svůj ©, jak to dělá nejmenovaný RHJenže RH udělal něco jiného. Vymazal ze zdrojáků původní autory, napsal tam sebe, a pak to šířil dál. To je samozřejmě jednoznačné porušení GPL a autorského zákona.
6. Each time you redistribute the Program (or any work based on the Program), the recipient automatically receives a license from the original licensor to copy, distribute or modify the Program subject to these terms and conditions. You may not impose any further restrictions on the recipients' exercise of the rights granted herein. You are not responsible for enforcing compliance by third parties to this License.Takže i kdyby dotyčný mohl legálně podobnou podmínku přidat, stačí, abyste si program zkopíroval od někoho jiného a už bude šířen podle čisté GPL bez jakýchkoliv omezení
Tiskni
Sdílej: