Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Moje současné PC má již 3.5 roku a bohužel v posledních pár dnech se začínám objevovat stále častěji hardwarový problém
PC se z ničeho nic navrdo kousne, obrazovka zčerná a jsou na ní horizontálně čárky. Tou kousnutí se objeví občas i v BIOSu, tudíž vylučuji problém s OS. Otázkou je co zlobí - deska? Paměti?
Vzhledem ke stáří PC asi nemá moc smysl do něj investovat a obměňovat vadný díl. Spíš si ponechat disky, mechaniky, case atd a použít pro nového PC.
Ale na stavbu nového PC momentálně prostředky dát nemůžu a nechci, na pořadu dne je spousta jiných investic. Navíc mi tu leží poměrně málo využívaný Dell OptiFlex GX270, plně funkční a připravený. Jediné co potřebuji, jsou data z mého hlavního PC a na ta disková kapacita v Dellu nestačí.
Poměrně levná a rychlá řešení tak vidím v podstatě tři
Jaké řešení, klidně i jiné, byste mi doporučili? Prioritou je co nejnižší cena.
Tiskni
Sdílej:
Prosímtě a co s tím, když jsou ty kondenzátory vyteklý? Mám motherboard starý sice už 5 let, ale šlapal skvěle než na Deluxe desce vytekly ty kondenzátory. Dá se to zachránit? Motherboard podle svých představ si moc vybírat nemohu, na trhu už je jen pár nic moc kousků. Vše je 5 let staré
Děkuju za odpověď.
že napětí musí mít stejný jako původní, ale kapacitu může mít většíUrčitě? U kondenzátorů je uveden údaj o maximálním provozním napětí, tj. když se vymění za typ s větším povoleným napětím, ničemu se neublíží. Výměna za o něco větší kapacitu tomu pravděpodobně vadit nebude, ale rozhodně bych to nedoporučoval přehánět. Regulační obvod sice musí počítat se stárnutím a tím snižováním kapacity, pokud by se ale použil kondenzátor s několikanásobně vyšší kapacitou, nemusela by si s tím regulace poradit. To se pak může projevit třeba nestabilitou v zátěži. Spíš je podstatný parametr ESR, jak už tu bylo uvedeno - vhodné kondenzátory se prodávají jako tzv. low-ESR. Pokud dáte do základní desky obyčejný elektrolytický kondenzátor, tak to bude fungovat velmi praděpodobně jen se štěstím, a ne moc dlouho. Provoz v impulsním režimu pak při výkonových poměrech na základní desce (spočítejte si proud, jaký musí do CPU téct) způsobí krom jiného zahřívání a časem zhoršení parametrů.
Děkuju, tu výměnu zvládne manžel, ale jak dlouho ta deska bude žít? Po té výměně. Jsem si naivně myslela, že mi nadupaná mašina vydrží déle než 5 let Myslím, že když nekoupím desku na svůj socket teď, tak za rok či dva už nebudou k sehnání vůbec a upgrade bude mnohem dražší.
Na nákup nového desktopu zatím nemám a co tak koukám na nabídku, ani bych nevěděla co vybrat. Někdo doporučuje ten desktop vše v jednom na Atomu, ale pak zase jiní říkají, že Atom nebrat, protože nestíhá. Tak se neumím rozhodnout jestli raději upgradovat nebo třeba za rok koupit zase nějaké dělo. A zase nějaký herní PC nevyužiju. Desktop mám propojený s věží, takže to chci na hudbu, filmy, net, sem tam úprava fotek. Nic náročného. NTB už nechci, nemám k tomu důvěru. Měla jsem IBM, ale bojím se, že tomu ublížím. Prostě takový pocit.Desktop je pro mne ideál.
Třeba za rok dva, když mám pořádný case, půjde postavit nová mašina? Všechno se minimalizuje na miditowery, mini. Půjde to ještě sestavit do bedny s ATX zdrojem? Nic malinkého nechci.
Cele PC jsem rozdelal a poskladal znovu. Uz dva dny drzi. Tak uvidime...zatim vse dekuji za rady.