abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1964 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    |🇵🇸 avatar 12.9.2011 07:32 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Nemůže to souviset s migrací Picasa -> Google Photo? Ve 2.0 ji tam ještě mám.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    12.9.2011 07:45 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Těžko říci, ale Picasa má stále stejné url a nová položka v nabídce Kipi-plugins není. Škoda že není od verze 1.4.0 changelog nebo jej alespoň nemohu najít...
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    kotyz avatar 12.9.2011 11:16 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Ono to vypadá, že se to sloučilo s digikamem, takže bych hledal tam ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    progdan avatar 12.9.2011 08:45 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Kipi-plugins jsou v distribuovany v tarballu spolecne se zdrojaky digikamu v /extra/kipi-plugins a picasaweb export plugin tam vidim. Neni problem spise v distribucnich baliccich?

    Jinak aktualni repo kipi-plugins je na projects.kde.org.
    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.
    12.9.2011 09:20 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Arch Linux, co? Nedávno jsem to taky řešil, chybí tam v balíčku v závislostech nějaká knihovna, která je tak třeba doinstalovat zvlášť a pak to funguje, ale kdybys mě zabil tak si teďka nevzpomenu co to bylo :(
    12.9.2011 20:27 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Jj. Arch. Ach jo, zkusil jsem nainstalovat vse co se tvarilo ze ma souvislost s Picasou. Pote preinstalovat Kipi-plugins, libkipi i Gwenview ci Digikam. Stale nic. Je to hledani v kupce sena....
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    12.9.2011 20:35 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    zkus ldd /usr/lib/kde4/kipiplugin_picasawebexport.so | grep 'not found' zda to něco vypíše
    12.9.2011 21:20 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    No ale dle vypisu tam mam vsechny knihovny. Tak asi uz jen reinstall ze zdrojaku...
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    12.9.2011 22:22 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Tak ono to asi bude někde jinde, zkus podobně prozkoumat i ostatní knihovny co mají v názvu kipi. Že já si někam nepoznamenal co to bylo, obvykle to dělávám, ale teď jsem si nějak řekl, že na těch pár zbývajících dní s Arch už na to kašlu :))

    Ještě mně napadá pustit třeba gwenview z příkazové řádky a pak sledovat co to vypíše při pokusu o vstup do toho menu Přídavné moduly
    13.9.2011 06:44 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Tak to vypada ze to mam.
    gwenview(7779)/KIPI (loading) KIPI::PluginLoader::Info::plugin: KIPI::PluginLoader:: createInstance returned 0 for "VKontakte.ru Exporter" ( "kipiplugin_vkontakte" ) with error: "Cannot load library /usr/lib/kde4/kipiplugin_vkontakte.so: (libkvkontakte.so.1: sdílený objektový soubor nelze otevřít: Adresář nebo soubor neexistuje)" gwenview(7779) Gwenview::KIPIInterface::loadOnePlugin: Plugin from library "kipiplugin_vkontakte" failed to load
    Je to nahlasene a zatim neopravene. Vypada to na Arch specific issue. Tu knihovnu jsem nenasel, vsechny dependence kipiplugins a gwenview mam nainstalovane.
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    13.9.2011 09:01 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Zkusil jsem zapátrat v logu pacmanu, máš nainstalované libkexiv2? (něco mi říká, že by to mohla být ta chybějící knihovna)
    13.9.2011 20:20 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Mam nainstalovane a to verzi 4.7.1-1. Neni to ta chybejici knihovna :-(
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    13.9.2011 21:31 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    nj jak jsem psal níže, tak jsem si vůbec nevšiml, že nemám nainstalovanou nejnovější verzi kipi-plugins, takže poté co jsem před nějakou dobou úspěšně vyřešil problém s tou chybějící libkexiv2, jsem to dnešním upgradem kipi-plugins opět poslal do kytek a jsem tam kde ty :) Chyba je IMHO na straně vývojářů Archu - upgradli balíček, aniž by se namáhali s otestováním jeho funkčnosti...
    14.9.2011 06:08 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Ok, bug je nahlasen, tak snad bude vyresen brzy...
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    rADOn avatar 13.9.2011 11:38 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    to je jinej plugin, "Vkontakte" je nejaky rusky web.
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    13.9.2011 20:21 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    vkontakte jsem nasel v souvislosti s qutim. Ale ta knihovna je instalovana ciste pro toho kecalka do jeho adresare a nema verzovani. Je to proste vkontakte.so. Navic Gwenview si stezuje na kipiplugins-vkontakt.so, ktera v systemu ale take je...jen ji ma problem nacist
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.
    progdan avatar 12.9.2011 20:36 progdan | skóre: 34 | blog: Archař | Teplice/Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy

    Zkus

    ldd /usr/lib/kde4/kipiplugin_picasawebexport.so

    a pripadne doinstalovat chybejici knihovnu.

    Collecting data is only the first step toward wisdom, but sharing data is the first step toward the community.
    13.9.2011 11:58 coques | skóre: 21 | blog: FailSystem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy

    Zkus

    ldd /usr/lib/kde4/kipiplugin_picasawebexport.so

    a pripadne doinstalovat chybejici knihovnu.

    Mám ten istý problém, Arch. Všetky knižnice sa zdajú byť dostupné. Ešte pár dní pred updajtom na 2.1.0 som export používal.
    Polívčička byla..
    Rezza avatar 13.9.2011 16:10 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Tak ona to spis bude build time dependence, tim padek ldd samozrejme rekne ze ok. Protoze se dana vec kvuli tomu vubec neprelozi. Netusim, jak se to dela ale v Archu...
    Václav 13.9.2011 16:54 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    ABS
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    13.9.2011 17:15 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    podle mně je to ta libkexiv2 jak píšu výše. Bez ní s v Gwenview vůbec nenačtou ty exportní pluginy a přitom v závislostech Gwenview ani libkipi ani kipi-plugins uvedená není (všechno aktuální verze v Archu).
    13.9.2011 17:25 coques | skóre: 21 | blog: FailSystem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy

    libkexiv2 mam vo verzii

    root@laptop /home/ # pacman -Qs libkexiv

    local/libkexiv2 4.7.1-1

    library to manipulate pictures metadata

    root@laptop /home/ #

     

    Treba zkompilovať novšiu?

    Polívčička byla..
    13.9.2011 17:32 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Mně to funguje s touto verzí
    13.9.2011 18:09 coques | skóre: 21 | blog: FailSystem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    strace
    gwenview(6484)/KIPI (loading) KIPI::PluginLoader::Info::plugin: KIPI::PluginLoader:: createInstance returned 0 for  "Picasaweb Exporter"  ( "kipiplugin_picasawebexport" )  with error:  "Cannot load library /usr/lib/kde4/kipiplugin_picasawebexport.so: (/usr/lib/kde4/kipiplugin_picasawebexport.so: undefined symbol: _ZTIN11KIPIPlugins10ImagesListE)" 
    gwenview(6484) Gwenview::KIPIInterface::loadOnePlugin: Plugin from library "kipiplugin_picasawebexport" failed to load 
    
    Polívčička byla..
    13.9.2011 18:22 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Aha tak teď jsem si všiml, že jsem neměl nejaktuálnější verzi kipi-plugins, tak jsem ji upgradnul na aktuální a už mi to taky nefunguje :/ Řešit už to nebudu příští týden mi tu začne pošťák nosit po částech nový comp a pak pápá Arch Linuxu...
    13.9.2011 18:34 coques | skóre: 21 | blog: FailSystem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    pak pápá Arch Linuxu...
    Neblbni, aj tak nakoniec zistíš, že nič lepšie momentálne nieje.
    Polívčička byla..
    Rezza avatar 13.9.2011 18:36 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    No a stejne vam to musi vyresit Kevin na #fedora-kde :)))
    13.9.2011 18:53 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Arch Linux je moje asi nejhorší linuxová zkušenost za ty dlouhé roky co se kolem Linuxu motám... Pro mně už existuje pouze LFS, s klasickýma distribucema jsem na desktopu tímto Arch-pokusem definitivně skončil.
    13.9.2011 19:20 coques | skóre: 21 | blog: FailSystem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Pro mně už existuje pouze LFS
    Tak Pán je gurmán. Už som ticho.
    Polívčička byla..
    13.9.2011 19:23 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    pán má rad svůj klid na práci...
    15.9.2011 06:10 jyrki | skóre: 22 | blog: JKR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kipi-plugins a chybějící export do Picasy
    Prave vysla aktualizace Gwenview a kipi-plugins a problem je opraven.
    We don't need no education...Asi potřebuješ, použil si dvakrát zápor * Registrovaný uživatel Linux #245559.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.