Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Flame?
Já jenom čekam, kdy začne další žábomyší (spíš tomšomousí) flamewar pod článkem, který obsahuje správnou kombinaci písmen U, B, N a T.
Mě přijde, že minimálně poslední půlrok se značná část komunity akorát hádá o ho*ně (uřvanci, antiuřvanci, je lepší U nebo S, zprávičky zavánějící FUDem, diskuze se značnou dávkou ješitnosti a "správné argumentace", hledání pravopisných chyb, atd.), místo toho, aby věnovala čas a úsilí něčemu užitečnějšímu.
Už jsem otrlý z ruzných diskuzních fór a nemusím nutně dávat najevo, jak mi vadí pravopisne chyby pri veřejnem vyjadřování. Ale proč se to muselo stát zrovna DVD s mým oblíbeným seriálem? Prooooč?!
Co má proboha znamenat "Škvíra ve STÁZY" na originálním DVD Červeného trpaslíka?
Tak jsem konecne objevil tento uzasny nastroj pro zpracovani obrazku.
Vzdycky jsem se prikazove radky bal a mel z ni respekt, ale to se ode dneska meni . Potreboval jsem totiz schema namalovane v KiCadu dostat do bakalarky. Mrcha KiCad umi jak SVG i postscript. Bohuzel export do SVG ma asi nejake mouchy, protoze po exportu mely nozicky hradel delku nekonecnou a lezly daaaaaleko moc za hranice obrazku.
Tak jsem se taky dokopal k tomu, abych aktivoval svuj blog na ABCLinuxu. Vedl me k tomu padny duvod, a to sice: "Reinstalace meho starsiho notebooku"
Duvod:
- Acer 3023WLMi porizen s predinstalovanymi WinXP z druhe ruky od kamarada
- Instalace Ubuntu FF
- Zjisteni ze Acer neni to prave orechove pro moje potreby a beh Linuxu
- Porizeni HP Compaq nx7400
- Obnoveni puvodniho OS na Acer 3023