Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Tak jsem konecne objevil tento uzasny nastroj pro zpracovani obrazku.
Vzdycky jsem se prikazove radky bal a mel z ni respekt, ale to se ode dneska meni . Potreboval jsem totiz schema namalovane v KiCadu dostat do bakalarky. Mrcha KiCad umi jak SVG i postscript. Bohuzel export do SVG ma asi nejake mouchy, protoze po exportu mely nozicky hradel delku nekonecnou a lezly daaaaaleko moc za hranice obrazku.
OO.Org umi samozrejme jako format i .eps, tak si rikam, ze to snadno zkonvertuju pomoci ps2eps nebo ps2epsi. Ouha. Prevod ps2eps skoncil chybou a vystup z ps2epsi nebyl pouzitelny, protoze z celeho schematu zustalo par ctverecku. Ruzne pokusy tisku do PDF taky selhavaly.
Po hodine hledani ruznych utilit a skriptu (pak uz i pod Win) se nahle objevilo svetlo na konci tunelu. Image Magick a jeho prikaz convert. Proc jsem nevedel o tehle utilite driv?! Prevody, zmeny dpi a to mezi libovolnymi formaty absolutne bez nejmensiho problemu. Vubec mi neni jasne, proc jeste existuje ps2eps...
A vsechny radoby convertory obrazkovych formatu se muzou jit zahrabat at si maji klikatek kolik chteji. Tak.
Tiskni
Sdílej: