Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.8 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Tiskni Sdílej:
Camera.PictureCallback jpegCallback = new Camera.PictureCallback() { public void onPictureTaken(byte[] data, Camera camera) { FileOutputStream outStream = null; try { File path = Environment.getExternalStoragePublicDirectory(Environment.DIRECTORY_DOWNLOADS); String dir_path = path.getPath();// set your directory path here String timeStamp = new SimpleDateFormat("yyyyMMdd_HHmmss").format(new Date()); String image_name = "fotka_" + timeStamp + "_" + fotka; fotka++; outStream = new FileOutputStream(dir_path+File.separator+image_name+".jpg"); outStream.write(data); outStream.close(); } catch (FileNotFoundException e) { e.printStackTrace(); } catch (IOException e) { e.printStackTrace(); } finally { camera.stopPreview(); camera.release(); camera = null; fotim = false; } Log.d(TAG, "onPictureTaken - jpeg"); } }; SurfaceView surface = new SurfaceView(this); Camera camera = Camera.open(); try { camera.setPreviewDisplay(surface.getHolder()); } catch (IOException e) { e.printStackTrace(); } camera.startPreview(); camera.takePicture(null,null, jpegCallback);Ked robim nieco na androide tak si to vsetko za velkeho bohovania implementujem raz a potom uz to len volam z javascriptu (webview) s nejakym normalnym api.
na 99.9999999999% už asi jako bude ňáká android appka co dělá z mobilku fotopast dávno hotová na google play :D ;D
nicmeně nic open sourcovýho třeba na f-droidu nevidim :O ;D
To bude tím, že telefony nemají infračervený senzor,...Driv u vetsiny Samsungu prej stacilo rozebrat foun a odstranit jistou tenkou plastovou clonu. Tj. ze to bere infra a timpadem by to mohlo zachytit i pohyb ve tme (duh). Nebo to byl hoax?
To může být pravda. CCD čipy na viditelné světlo obvykle jsou citlivé i na infračervené, takže aby infračervené světlo nerušilo zamýšlený frekvenční a dynamický rozsah snímače, tak se před snímač dávají filtry.
Jenže detekovat pohyb kamerou je energeticky náročné. Správně se na pohyb používají aktivně vysílané paprsky a změna v jejich odrazu se vyhodnocuje k tomu jednoúčelovým snímačem. To jsou takové ty krabičky v rozích pod stropem pro zabezpečení a rozsvěcení. Nejbližší tomu jsou „proximity“ senzory v přední části telefonu. Jenže jejich dosah je dobrý akorát tak na hlavu naklánějící se půl metru nad telefonem (protože jsou asi zcela pasivní). Nikoliv vyšší jednotky metrů, které člověk očekává od detektoru pohybu.
Nicméně zcela prakticky určitě budou existovat specializované detektory pohybu do USB, kterým se dají připojit k telefonu. I když živit USB je drahé, asi by to bylo nejjednodušší řešení.
Správně se na pohyb používají aktivně vysílané paprsky a změna v jejich odrazu se vyhodnocuje k tomu jednoúčelovým snímačem. To jsou takové ty krabičky v rozích pod stropem pro zabezpečení a rozsvěcení.Ne, ty krabičky jsou passive infrared sensor, a nic nevysílají, i bateriové verze vydrží rozumně dlouho.
Mobil bys se solárním panelem měl udržet při životě v pohodě. Akorát bych v tom starém telefonu buď vyměnil baterku nebo dobíjel powerbanku a z ní teprve telefon. Ale jestli baterka v mobilu vydrží aspoň den, tak snad pohoda.
Android se programuje v Javě případně jiném JVM jazyce (Kotlin atd.), nic nativního v C/C++ na tohle asi ani nebudeš potřebovat. Práce s tím bude, ale to by s tím RPi byla taky. Rozhodni se podle toho, co máš k dispozici a do čeho chceš investovat svůj čas (učení – třeba to využiješ i někde jinde).
P.S. Vzhledem k tomu, že to nebudeš nosit v kapse, tak to může být vykuchané/otevřené/zbastlené a baterku tam můžeš připojit celkem libovolnou lithiovou a mobil ti ji bude dobíjet.
O rudozelený nesmysl se jedná, jen pokud to dotuje EU nebo stát. Jinak jsou solární panely pravicové a slouží k maximalizaci zisku (když to děláš dobře a nedáváš si je třeba do sklepa).
Jsou evropsti zamestnanci horsi? Jsou mene efektivni nez jini?Ano, jsou, pracují polovinu jak Číňani a ještě chtějí prachy na větší životní standard.