Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Mno, takže mé dva dnešní pokusy zkompilovat jádro 2.6.20 a následně 2.6.19 s podporou IMQ, ESFQ, IPP2P a L7 na CentOs 4.4 skončily fiaskem. Jádra byla stažená z kernel.orgu, iptables z netfiltru. Patche byly snad i správné pro dané verze, jenom verzí net-o-matic patchů si nejsem jistý - přes svn jsem stáhl verzi, kde ještě byl connlimit, ipp2p atd..
IPtables nebyly schopné se makem zkompilovat, pomohl až make -i, ale jen bůh ví jak moc stabilní to mohlo být. Kompilaci jádra 2.6.20, která skončila errorem při kompilaci IMQ, jsem se dál nezabýval. Na 2.6.19 jsem šel od lesa a zkompiloval ji oblíbeným make -i, což se mi po nabootování a řádku "Setting disk quotas" odvděčilo nádherným Kernel panicem :)
Trošku mě zamrzelo, že jsem půlhodinovou kompilací byl schopen vytvořit jen prográmek na výpis Kernel Panic a blikač ledek na klávesnici.
Ale proč to sem vlastně píšu?! Věřím, že jiní mohli být úspěšnější než já a chtěl bych je touto cestou oslovit, zda by se nebyli ochotni o své jádro a iptables podělit. Ani bych se moc nebránil myšlence věnovat za to nějakou minci. Přiznám se, že nemám čas se tím zabývat a nijak zvlášť to nepotřebuju. Spíš mě zajímá, jak moc to je na 2.6 stabilní a jak funguje L7 filter
Tiskni
Sdílej: