Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Mno, takže mé dva dnešní pokusy zkompilovat jádro 2.6.20 a následně 2.6.19 s podporou IMQ, ESFQ, IPP2P a L7 na CentOs 4.4 skončily fiaskem. Jádra byla stažená z kernel.orgu, iptables z netfiltru. Patche byly snad i správné pro dané verze, jenom verzí net-o-matic patchů si nejsem jistý - přes svn jsem stáhl verzi, kde ještě byl connlimit, ipp2p atd..
IPtables nebyly schopné se makem zkompilovat, pomohl až make -i, ale jen bůh ví jak moc stabilní to mohlo být. Kompilaci jádra 2.6.20, která skončila errorem při kompilaci IMQ, jsem se dál nezabýval. Na 2.6.19 jsem šel od lesa a zkompiloval ji oblíbeným make -i, což se mi po nabootování a řádku "Setting disk quotas" odvděčilo nádherným Kernel panicem :)
Trošku mě zamrzelo, že jsem půlhodinovou kompilací byl schopen vytvořit jen prográmek na výpis Kernel Panic a blikač ledek na klávesnici.
Ale proč to sem vlastně píšu?! Věřím, že jiní mohli být úspěšnější než já a chtěl bych je touto cestou oslovit, zda by se nebyli ochotni o své jádro a iptables podělit. Ani bych se moc nebránil myšlence věnovat za to nějakou minci. Přiznám se, že nemám čas se tím zabývat a nijak zvlášť to nepotřebuju. Spíš mě zajímá, jak moc to je na 2.6 stabilní a jak funguje L7 filter
Tiskni
Sdílej: