Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
ono filter na USB zariadenia je to prakticky len to, ze pri starte danej virtualnej masiny si ich automaticky rezervuje operacny system guesta, takze pre hosta akoby neexistovali (tym padom napr. mys neopusti okno virtualneho stroja). nemusis tak pokazde vyberat vstupne zariadnia z menu Zariadenia - USB zariadenia. tiez si viem predstavit lepsi nazov ako filter.. ale tak to pomenovali
jj, mam tu non-OSE verziu
ake informacie by si uvital?
dovod preco multiseat je ten, ze priatelke sa odporucal notebook a momentalne sme v docasnej financnej tiesni a nechce sa nam pri jednom notaku striedat. zyvsok som doplnil v prispevku.
a funguje pre kazdu stanicu openGL ?
prislo mi to rychlejsie ako pisanie vlastnych konfigov. navyse beruc v uvahu rozne problemy, o ktorych som cital: openGL iba na jednom displeji, pomale prekreslovanie (nemoznost zapnutia DRI).. VirtualBox mi prisiel ako nenarocny workaround. a vyhody oproti inym rieseniam som tiez popisal.
Ale tohle funguje jen kdyz mas opravdu dve graficke karty (nebo aspon kartu, ktera se tvari jako dve PCI devices), neni-liz pravda? Pokud mas jen dva vystupy na jedne graficke karte, tak to AFAIK takhle udelat nejde.
Takovy pseudo-multiseat (pomoci virtualboxu), jaky se popisuje v tomto blogu, by asi nebyl problem. Dalsi moznost by bylo treba pouziti xnestu (nebo nejake modernejsi implementace tohoto principu).
hal-device /org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_4fc_801_noserial_if0_logicaldev_input|awk 'NR > 1 {print}' > /tmp/mouseinfo hal-device /org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_45e_dd_noserial_if0_logicaldev_input|awk 'NR > 1 {print}' > /tmp/kbdinfo hal-device --remove /org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_4fc_801_noserial_if0_logicaldev_input hal-device --remove /org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_45e_dd_noserial_if0_logicaldev_input /usr/bin/Xephyr -br -screen 1280x1024 -keybd evdev,,device=/dev/input/by-path/pci-0000:00:1d.0-usb-0:2:1.0-event-kbd,XkbRules=xorg,XkbModel=microsoftprooem,XkbLayout=sk,XkbVariant='qwerty' -mouse evdev,,5,device=/dev/input/by-path/pci-0000:00:1d.0-usb-0:1:1.0-event-mouse,emulate3buttons=on +xinerama $@ hal-device --add /org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_4fc_801_noserial_if0_logicaldev_input < /tmp/mouseinfo hal-device --add /org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_45e_dd_noserial_if0_logicaldev_input < /tmp/kbdinfoSamozrejme zariadenia aj rozlíšenia podľa vlastných požiadavkov.
Asi jsem úplná lama, nějak nevim jak nastavit to USB - chápu dobře že co přidám do filtrů to si virtualbox automaticky odchytí? Já jen že mě nechce odchytávat nic
Tak už mi to funguje - redukce Sharkoon mi nechtěla vzit myš a tak jsem musel prohodit kabely od myši a klávesnice (fialovej do zelenýho a naopak). Koukám že je to i docela dost použitelný, díky za ,,návod'' - konečně něco co opravdu funguje a jde to i poměrně jednoduše :) Navíc výhoda je že po vypnutí VirtualBoxu se dá s klávesnicí a myší normálně pracovat (nevim jak je to u ostatních řešení), takže už nehrozí že se budou dva lidi přetahovat o klávesnici ;)
Tiskni
Sdílej: