abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    [update] Nájde sa niekto na napísanie patchu

    13.9.2009 18:54 | Přečteno: 1557× | poslední úprava: 15.9.2009 21:39

    .. pre xwarppointer? O čo ide:

    ja smerom k autorovi utilitky
    thank you for releasing xwarppointer. at least i am able to workaround
    a problem with VirtualScreen spread over two monitors with uneven
    vertical resolutions that Xorg seems to ignore. yes, i'm talking about
    dead space - the area where you can put windows/mouse cursor but
    nobody can see them. most of wm these days are intelligent enough not
    to create windows in this area but that does not count for mouse
    cursor. so i ended up very frequently in a situation where i was
    driving my mouse like crazy in order to locate it. with xwarppointer
    it's a bit easier now. i made a simple one-liner which causes mouse to
    stop before entering the dead space (in my configuration it's in the
    upper left area of a virtual screen):
    
    difference_in_vertical_resolutions=132; x_resolution=1024; while sleep
    0.4; do xwarppointer get | ( read x y; if [ $x -lt ${x_resolution} -a
    $y -lt ${difference_in_vertical_resolutions} ]; then xwarppointer
    abspos $x ${difference_in_vertical_resolutions}; fi); done
    
    this works but i'd like to ask you if you see a room for improvement.
    like.. lowering 0.4 sleep gives better feeling but increases cpu
    consumption quite a lot. i'd be happy to look around in the code and
    maybe write a patch (suppose a C-compiled code would run faster than
    bash loop) but i'm not a coder. if you feel like doing it and have a
    paypal-receive account, i'd be glad to send you some reward.
    
    odpoveď
    sounds like a easy change.. but sadly, i havent run X11/Linux in the
    last 8 years at all. This is totally unmaintained code!
    
    i know of the issue you speak of tho.. i had it back in 1997 too! i
    always thought it was a neat feature, and when i moved to the windows
    platform, and they block dead space there, i was always upset by that.
    funny.
    
    if you do get it patched/tested elsewhere, let me know and ill post patch...
    
    the code should be pretty trivial to do.. and itll take near zero cpu if
    you do it in a long running piece of native code.
    

    Cieľom je teda patch, ktorý by pridal napríklad prepínač -dead_space widthxheight+pos_x+pos_y, ktorý by spôsobil to, že xwarppointer by sa neukončil, ale spustila by sa slučka, ktorá by myši zabraňovala vstúpiť myšítku do tohto priestoru.

    Napíšte, akú čiastku by ste si za napísanie patchu predstavovali, PayPalu (príp. inak) sa nebránim. jose

    update 15. septembra 2009: vďaka TurboLame je problém vyriešený: dead_space (aur balík). Díky!        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Grunt avatar 13.9.2009 19:11 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    A můžu hádat 3x?(či něco podobného)
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    13.9.2009 21:27 TurboLama | skóre: 13 | blog: TurboLama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    Příloha:
    Tak sem něco narychlo zbastlil, není to přímo patch, ale samostatnej prográmek.
    David Watzke avatar 13.9.2009 21:36 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    Není zbytečný nastavovat ten timeout v cyklu furt dokola? I když kompilátor by to mohl optimalizovat...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    13.9.2009 21:43 TurboLama | skóre: 13 | blog: TurboLama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    Není, protože
    select() may update the timeout argument to indicate how much time was left
    David Watzke avatar 13.9.2009 21:45 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    Dobře, oki :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    jose17 avatar 13.9.2009 22:28 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..

     super, slape to a spotreba cpu je nebadatelna. tak kolik?

    Ja vim, on vi, ty nano!
    14.9.2009 09:51 TurboLama | skóre: 13 | blog: TurboLama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    Příloha:
    Tak sem to vyzkoušel v práci, kde mám stejnej problém (ale zatím mě nenapadlo ho řešit). Ještě sem udělal drobnou úpravu, kurzor by neměl tolik kmitat na okrajích zakázané zóny. Peníze nechci.
    jose17 avatar 14.9.2009 13:08 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..

    tak dik moc. mohol by si prip. pridat licenciu a niekam to "zavesit"? rad by som urobil balicek v auru a linkovat sa mi to z abclinuxu zrovna nechce. jose

    Ja vim, on vi, ty nano!
    14.9.2009 18:12 TurboLama | skóre: 13 | blog: TurboLama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    Ok, licence je beerware, a prográmek tady.
    jose17 avatar 14.9.2009 18:39 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..

    super, ta novsia verzia ma ale problem. moja konfiguracia displejov je nasledovna:

            x------------|         
            |            |
    |------||            |
    |      ||            |
    |      ||            |
    |------||------------|

    ten mensi je laptop, vacsi ext. monitor. mys odskakuje ako ma, ale pokial kurzor umiestnim do laveho horneho rohu ext. monitora (na obrazku vyznacene znakom x) podari sa jej vstupit do dead space. prva verzia tymto neduhom netrpi.

    Ja vim, on vi, ty nano!
    14.9.2009 20:33 TurboLama | skóre: 13 | blog: TurboLama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    Aha, zrada :) Zkusím to opravit. Já mám v práci monitory opačně, vyšší vlevo.
    14.9.2009 21:34 TurboLama | skóre: 13 | blog: TurboLama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    Tak opraveno, respektive upraveno...
    jose17 avatar 15.9.2009 21:44 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..

    diky, funguje. btw arch balik na svete (vid update) 

    Ja vim, on vi, ty nano!
    msk avatar 15.9.2009 11:50 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nájde sa niekto na napísanie patchu..
    Teda ja vobec netusim, o com sa tu hovori, ale takyto support nemate ani na enterprise distrach, toboz bootloaderoch na hry :)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.