Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Autorem a nejspíše i jediným vývojářem tohoto ovladače je Stephan Schreiber.
Ext2 IFS je nativní kernel-mode ovladač pro MS Windows řady NT (NT 4.0 až 6.0).
Ext2 IFS
Autorem a nejspíše i jediným vývojářem tohoto ovladače je Stephan Schreiber.
Ext2 IFS je nativní kernel-mode ovladač pro MS Windows řady NT (NT 4.0 až 6.0). Stahnout si ho můžete na adrese fs-driver.org
. Momentálně podporuje pouze ext2 a ext3 (obnova z journalu není podporována, ovladač pouze zkontroluje celistvost journalu a v případě, že najde nevyřízené operace, informuje uživtele, aby provedl obnovu z journalu pod Linuxem) s inode_size 128. Pro vytvoření komaptibilního ext2/3 filesystemu musíte zadat mke2fs parametr -I 128
, neboť aktuální verze mke2fs vytváří Ext2/3/4 fs s inode_size 256.
Na stránkách myslím není nic uvedeno, nicméně od autora tohoto ovladače jsem se dozvěděl, že nová verze s podporou Ext4 a large_inodes je již rozpracována. Dozvěděl jsem se i pár informací o opravách týkajících se některých zařízení.
Na závěr ještě přidám, že když jsem psal autorovi, jestli bych mu mohl pomoci s vývojem tohoto ovladače, tak mi odpověděl, že děkuje, ale že nechce uvolnit zdrojový kód a ani nemá zájem.
Tiskni
Sdílej:
Uz nekolik let pouzivam FAT32 i NTFS pro sdileni mezi systemy a bez jedineho problemu. Pokud nepotrebujete ukladat vic jak 4 GB soubor tak s prehledem staci FAT32 a jeho limit pro velikost filesystemu 2 TB.
Kdybych si mel vybrat tak reknu ze je mi to jedno.
Ani jeden z win filesystemu stejne nepodporuje linky a jine odlisnosti jez maji Linux FS bezne.
Proste win fs nemaji nic navic o co by uzivatel "linuxar" stal.
Ext2 IFS jsem zkousel, ale ztroskotal na mountu novych ext3 partition - bylo treba nainstalit znovu Ext2 IFS. Je to uz delsi dobu, treba dnes je situace jina. Tuto utilitu jiz nepotrebuji.
Kdyz nechce autor pomoci na vyvoji a Vy mate potencial znalosti tak si najdete jineho vyvojare jez o Vasi pomoc bude stat.
To je holt vule komunity.
ln -s
me teda nejde a vystup je stejny jak u FAT32
Spousta knihoven je slinkovana a jediny mozny FS pro praci treba s squashfs (lzm) je jedine linuxovy.
jen blazen by cekal ze to bude fungovat stejne jako na linuxu, tohle je ms svet ...