Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
Je to přebráno z etalonu české žurnalistiky, to prostě musí být pravda...Si pletes Novinky s CT. Na CT sice ukazujou casto bre reportaze z mista s titulkama, ale ty stejne malokdo cte a pouze si pamatuje, co u toho chutneho bucku/hambace/pizzy z ty bedny zaslech. Ale u Foltyna se s tim nesrali.
Tipnu si že za měsíc, 24.7., to bude kolem 40k.No tak šup rychle na nějakou plaftormu s deriváty, většina exchanges nabízí futures, občas někde mají i options. Kontrakt na BTC s 1-měsíční maturity určitě najdeš. Akorát teda tohle nepůjde v USA a Číně, tam mají socialismus s drsnou tržní regulací. V Číně BTC nesmíš vůbec IIRC, v USA jsou zakázané deriváty. Ale pokud jsi v EU tak v pohodě, tady furt ještě máme relativně tržní svobodu.
Někdo další tipne?
Nemuzes to brat jako investici ale jako play money. Pak te nejake vykyvy neserou.
Záleží jak silná je tvá víra. Ztráta důvěry je základním předpokladem každého ekonomického krachu. Lavina se spustí ve chvíli, kdy se toho začne někdo zbavovat a nenajde kupce – přesněji řečeno blouda, který bude ochotný do toho ty prachy vrazit. Můžeš zkusit za kolik bude ochoten je koupit někdo teď. Pokud to někdo koupí a padne to zas na 30, budeš mít šanci dokoupit další a půjde to zas nahoru. Zapláče jen ten, komu ten pešek zůstane.
hele, kdyz jsem prevadel prachy z EU do US tak s tim byl takovy voser a tolik papirovani...Tak tos asi dělal něco blbě, wire transfer mezi US a bankou v ČR mi fungoval bez problému, běžně jsem takhle stěhoval částky v řádku desítek k$. Samozřejmě je potřeba počítat s poplatkem v řádku desítek $, ale to jsou prostě holt banky. Dnes používám Wise a dolary do EU netáhám pokudmožno vůbec, ne protože by byl problém ten transfer US -> EU, ale protože manipulovat dolarama v rámci ČR nebo EU je nesmyslně drahý.
Cihla CD Týn ve zlatě:
>>> 29 * 19 * 21.5 * 19.334 / 1000 229.040231
Lehce přes 100kg by měla při výšce 8,3 cm. I tak. Kam to strčíš aby to nenašli? Do prdele? To bys měl svěrač zralý do Guinessovky. Potěžkej si pytel omítky někde v OBI nebo Hornbachu. Ten má „jenom” 25~30 kg.
To že zabírá relativně malý objem neřeší praktickou otázku: Kam s ním? Navíc opomíjíš fakt, že jakmile investiční cihličku vybalíš, její nominální cena okamžitě padá. Zlomkové zlato prodávají akorát zoufalci a zloději a tomu odpovídá i výkupní cena. Svého času mi dala máti zubní zlato. Že by ho rovnou ten zubař použil nehrozilo. Musel jsi ho prodat a zaplatit nové. Pochopitelně, že si při obou krocích z hodnoty toho zlata pěkně ukousli. Takže její tři zlaté zuby padly na můj jeden.