Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Tiskni
Sdílej:
Je to přebráno z etalonu české žurnalistiky, to prostě musí být pravda...Si pletes Novinky s CT. Na CT sice ukazujou casto bre reportaze z mista s titulkama, ale ty stejne malokdo cte a pouze si pamatuje, co u toho chutneho bucku/hambace/pizzy z ty bedny zaslech. Ale u Foltyna se s tim nesrali.
Tipnu si že za měsíc, 24.7., to bude kolem 40k.No tak šup rychle na nějakou plaftormu s deriváty, většina exchanges nabízí futures, občas někde mají i options. Kontrakt na BTC s 1-měsíční maturity určitě najdeš. Akorát teda tohle nepůjde v USA a Číně, tam mají socialismus s drsnou tržní regulací. V Číně BTC nesmíš vůbec IIRC, v USA jsou zakázané deriváty. Ale pokud jsi v EU tak v pohodě, tady furt ještě máme relativně tržní svobodu.
Někdo další tipne?
Nemuzes to brat jako investici ale jako play money. Pak te nejake vykyvy neserou.
Záleží jak silná je tvá víra. Ztráta důvěry je základním předpokladem každého ekonomického krachu. Lavina se spustí ve chvíli, kdy se toho začne někdo zbavovat a nenajde kupce – přesněji řečeno blouda, který bude ochotný do toho ty prachy vrazit. Můžeš zkusit za kolik bude ochoten je koupit někdo teď. Pokud to někdo koupí a padne to zas na 30, budeš mít šanci dokoupit další a půjde to zas nahoru. Zapláče jen ten, komu ten pešek zůstane.
hele, kdyz jsem prevadel prachy z EU do US tak s tim byl takovy voser a tolik papirovani...Tak tos asi dělal něco blbě, wire transfer mezi US a bankou v ČR mi fungoval bez problému, běžně jsem takhle stěhoval částky v řádku desítek k$. Samozřejmě je potřeba počítat s poplatkem v řádku desítek $, ale to jsou prostě holt banky. Dnes používám Wise a dolary do EU netáhám pokudmožno vůbec, ne protože by byl problém ten transfer US -> EU, ale protože manipulovat dolarama v rámci ČR nebo EU je nesmyslně drahý.
Cihla CD Týn ve zlatě:
>>> 29 * 19 * 21.5 * 19.334 / 1000 229.040231
Lehce přes 100kg by měla při výšce 8,3 cm. I tak. Kam to strčíš aby to nenašli? Do prdele? To bys měl svěrač zralý do Guinessovky. Potěžkej si pytel omítky někde v OBI nebo Hornbachu. Ten má „jenom” 25~30 kg.
To že zabírá relativně malý objem neřeší praktickou otázku: Kam s ním? Navíc opomíjíš fakt, že jakmile investiční cihličku vybalíš, její nominální cena okamžitě padá. Zlomkové zlato prodávají akorát zoufalci a zloději a tomu odpovídá i výkupní cena. Svého času mi dala máti zubní zlato. Že by ho rovnou ten zubař použil nehrozilo. Musel jsi ho prodat a zaplatit nové. Pochopitelně, že si při obou krocích z hodnoty toho zlata pěkně ukousli. Takže její tři zlaté zuby padly na můj jeden.